Do konce registrací na závod LowCost Race zbývá poslední měsíc

Do konce registrací na závod LowCost Race zbývá poslední měsíc

Pokud si letos chcete užít dobrodružství, na které jen tak nezapomenete, pak vezměte parťáka a přihlaste se na LowCost Race. Během 10 denního závodu po Evropě je cílem projet co nejvíce ze 40 míst (tzv. checkpointů) za co nejméně peněz.

Chcete vyhrát, nebo si jen užít spoustu zábavy a projet kus Evropy?

Letos se můžete hlásit hned do dvou kategorií, vždy jako dvoučlenné týmy. Pokud nejste příliš soutěživí a moc vás nezajímá sdílení vlastních zážitků na sociálních sítích, pak je tu pro vás kategorie Joypacker. Díky ní si můžete 10 dní závodu naplno užít s podporou týmu LowCost Race. Registrujte se na www.lowcostrace.com do 31. července.

Je pro vás motivující inspirovat lidi kolem sebe? Chcete plnit bláznivé výzvy a sdílet všechny zážitky online? Pak se přihlaste do kategorie Racepacker. Čas máte pouze do 11. června 2017! Diváci a organizátoři závodu nakonec vyberou jen 10 týmů, které budou v kategorii Racepacker závodit o titul LowCosťák Roku 2017 a spoustu skvělých cestovatelských cen.

Jaká jsou pravidla závodu?

S sebou na start si v obou kategoriích můžete vzít hotovost ve výši maximálně 2500 Kč na hlavu. Za její útratu během závodu však budete ztrácet body. Cílem závodu je ukázat, že cestovat se dá i bez peněz. Stačí být kreativní a najít jiné způsoby, jak se lidem odvděčit.

Po cestě si také můžete vydělat například buskingem (uměleckou produkcí za dobrovolný příspěvek do klobouku) a veškeré finance vydělané během cesty se do ztráty bodů nepočítají. Je jen na vás, jak si cestu naplánujete. Je stanoveno 40 checkpointů po celé Evropě, které ale mají různou bodovou hodnotu podle obtížnosti jejich dosažení a vzdálenosti od Prahy.

Průběh LowCost Race můžete sledovat od 5. do 15. srpna na stránce www.lowcostrace.com, kde se pomocí GPS lokátorů bude zobrazovat, kde se Racepackeři právě nacházejí. Fotky, videa a příběhy týmů potom můžete sledovat na facebookové stránce LowCost Race a na jejich Instagramu.

Další informace a kontakty:

Celé znění pravidel a další informace najdete na www.lowcostrace.com

Otázky směřujte na hlavního organizátora závodu Milana Škodu: [email protected] nebo +420 721 936 801

Výběr fotek k použití najdete na zde.

Další fotky a videa z minulých ročníků najdete na zde.

Více informací o LowCost Race

Poprvé se závod konal jako program pro kamarády a blízké okolí v roce 2014, přihlásily se 3 týmy. Loni už se hlásilo 39 týmů a letos očekáváme až 300 přihlášek. Hlavní pořadatel Milan “Miky” Škoda sám projel Evropu s téměř nulovým rozpočtem a uvědomil si, že často právě díky absenci peněz zažívá ty nejlepší zážitky. Bez peněz má totiž člověk větší tendenci poznávat místní lidi a každý den hledat kreativní řešení, jak se najíst a kde složit hlavu.

Propojením osobních zkušeností a myšlenek skautu, kde “Miky” aktivně působil, vznikl závod, který má účastníky dovést k podobnému závěru a pomoct jim posunout hranice komfortní zóny. To se totiž poté velmi hodí i v běžném životě.

Termín konání LowCost Race: Od 5. do 15. srpna 2017

Zkušenosti čtenářů

další přehlídka ušmudlaných smradlavých baťůžkářů

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: