Černá Afrika

Zanzibar – peníze, ceny?

oTo

Zdravím,
 
snažím se neúspěšně najít odpověď na tyhle mé dotazy ohledně Zanzibaru, pobytu tam, kdybyste někdo věděl, měl zkušenost…
 
– jaké si s sebou vzít k výměně bankovky? Co jsem se dočetl tak se jednoznačně doporučují Dolary, ale jde mi o to jestli spíš měnší či větší bankovky? Vím že jsou místa, země kde je lepší kurz při výměně u velkých bankovek a stejně tak místa kde je to přesně naopak. A taky ta jako tu u nás kde je to zcela fuk 🙂 Jak je to ale na Zanzibaru?
– budu ubytovaný u Nungwi beach, bez stravování. Kolik si mám v rozpočtu vyhradit na jídlo, na snídaně a večeře (obvykle neobědvám)? Kolik tam tak typicky stojí snídaně a večeře tam?
– A za kolik tam na Nungwi pláži pujčují na den lehátko se slunečníkem ještě náhodou někd přehled nemáte? 🙂

Zkušenosti čtenářů

Mirka

Co se dolarů týče myslí, že je jim to úplně jedno 🙂 zbytek neporadím, lehátko jsme nepůjčovali a snídaně i večere nám chystala paní v ubytování.

indy

byl jsem tam pul roku pracovně –
takže – lépe dolary – 50 a 10 bankovky – směnárny najdete všude ve vesnicích – třeba NUNGVY .- v centru – větší bankovky – lepší kurs … ale ochotně vám vymění i v hotelu eura
večeře v norm. restauraci turistického typu přijde tak na 150-200 kč – záleží jak moc jste náročnej – pivo – místní – kilimandžáro nebo safary – okolo 30 kč za lahev v obchodě – v restauraci tak 50 –  mají i guinesse ..taky ve flašce …
lehátko nevím – měli jsme deky a váleli se v bílém písku ….
jinak je to nejhezčí pláž na ostrově a dá se během odlivu chodit cca 3-4 km po pobřeží ….
jinak bych tam ROZHODNĚ NEJEZDIL V KVĚTNU  – leje celej měsíc až do cca 15 června –
FAKT LEJE 24 HODIN A MĚSÍC
FOTKY zde  https://indy2.rajce.idnes.cz/
[email protected]

oTo

Jedu tam první týden v únoru, to by počasí snad mělo byt OK.
 
Super, moc díky za info, tohle jsem potřeboval vědět. Takže beru že jídlo na den = ca 20$. A vyměním si tedy spíš větší bankovky.
 
Jinak lehátka se mi už podařilo zjistit a měly by být i se slunečníkem za 10 $ na den. Já bych jinak radši taky ležel jen tak na ručníku na pláži, ale jsem si jistý že bych to nevydržel, ten slunečník nad sebou mít musím.

Gabina
oTo:

My byli na Zanzibaru tak 6let zpatky.a jidlo v restauraci v Kendwe pod 10usd neexistovslo a to jsme hledali. Pivo cca 3usd za tretinku.Takze za 20usd za jedno jidlo s pivem bych spis pocitala.

oTo

Tak muzu i sam uz odpovedet, treba se nekomu bude hodit –  v Nungwi v redtauracich na plazi aktualne ceny za jidlo zacinaji na ca 120 Kc, vetsina se pohybuje kolem 150-200 Kc. Pivo ca 50 Kc, nealko tretinka 20-30 Kc, koktejl 100 Kc. V obchode pak pullitr nealka 15 kc, 1 a ctvrt litr 40 kc. Vic jsem zatim nepotreboval 🙂

oTo

Jo a jeste k bankovkam – za vymenu 100 a 50 Dolarovych bankovek davali za jeden Dolar o 40 silinku vic, nez za 20 ci 10 Dolarovky (2290 vs. 2250 Silinku). O trosku lepsi kurz byl ve Stone Townu nez na letisti (2290 vs. 2287). Primo v Nungwi pak nabizeji pouze 2100 Silinku za Dolar, coz uz rozdil je.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: