HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

Z toho jsem tedy jelen!

Karel

LP píše, že by západní turisté se neměli ostýchat využívat cyklorikšáků a podobných pro nás ponižujicích služeb, protože tim, že je využijeme, tak jim dáme vydělat (lépe než když svezou Indy), kdežto když z etických důvodů jejich službu odmítneme, tak jim tim nijak nepomůžeme a oni si budou muset stejně na živobytí vydělat.

S tím nelze než souhlasit.

Úplně stejná situace je u poskytování sexuálních služeb a já se ptám, proč se nejen zmíněný průvodce, ale i mnoho zdejších uživatelů se staví tak negativisticky a nepřejícně k tomu, že si zákazník chce v Indii užít, ale také k tomu, že tim poskytuje peníze, které jsou pro dotyčnou tolik potřebné.

Zkušenosti čtenářů

Honza

Karle,
rikšáků rozhodně využívej, ale pochopitelně je dři z kůže tím, že si vydělají jen stejně nebo o málo více, jako kdyby jel místní člověk. Jde o to, že když budou rikšáci vozit jen americký kavky, budou zmlsany, sotva uviděj cizince a on ne každej cizinec je zrovínka pracháč a pak se to rikšákovi těžko vymlouvá, že jo.
Co se týče šukání, sex za peníze je něco jako to přeplácení rikšáků. Šukna místo aby někde uklízela volí rychlou cestu k prachům, nabaluje se na to různá kriminalita atd. Až Ti dá někdo přes držku a okrade tě, příště si to rozmyslíš :-)))

Renáta

Souhlasím s Honzou. Cesta rikšou je zábavná, adrenalinová a levná, pokud se nedáš odradit nahozenou cenou a trváš na své, obligátní ceně pro Indy. Když na to rikšák nepřistoupí, bež dál, on se za tebou požene nebo přiběhne jiný. Nesamíš spěchat. Když si na to zvykneš, je to zábava.

Karel

Honzo, tak s tou profesionálkou je to stejně jako s tím rikšákem – když máš informace, dostatek času a náladu dělat „tanečky“, tak se dostanu na tu uspokojivou cenu a riziko přepadení minimalizuju.

Téma jsem založil spíš kvůli morální stránce věci – když „zneužiju“ Indku, tak jsem špatnej, kdežto když „zneužiju“ rikšáka, tak je to košer.
Alespon tak to píše LP a mnoho lidí zde to dle něj na tomto foru papouškuje – proto jsem založil toto téma.

jeff
Karel:

celej západ a amerika zneužívá země třetího světa, jako levné výrobny, vyváží tam nebezpečné odpady apod.
ti co nejvíc řvou o moráce dávávají zelenou takovýmu svinstvu tak jaká pak morálka:-)
Karle vyser se na LP a kup si nějakej sex guide a máš klid.

Petr L.
Karel:

Karle, stačí dvakrát kliknout, deset vteřin u strýčka Gůgla a máš odpověď na tvé PROČ.

doc. JUDr. JAN CHMELÍK, PhD.: „S prostitucí je spojeno široké spektrum trestné činnosti, jednak páchané samotnými prostituujícími osobami, ale i trestné činnosti páchané na těchto osobách. Typickými trestnými činy jsou kuplířství, vydírání, znásilnění, pohlavní zneužívání, omezování osobní svobody, ohrožování mravní výchovy mládeže. Řada prostituujících osob vykonává prostituci dobrovolně, jak bylo již vzpomenuto z komerčních důvodů. Existuje však nemalé procento žen, které pro vysoké zisky kuplířů a osob podílejících se na prostituci jsou k ní donucovány. Kuplíři organizující prostituci mají ve „správě“ zpravidla několik žen, které nutí k prostituci. K získávání vhodných obětí k provozování prostituce z řad mladých žen a dívek pachatelé využívají zejména jejich naivity, touhy po dobrodružství, touhy po snadném výdělku. V některých případech, když žena odmítne, je využíváno i různých forem násilí, včetně vydírání nebo jiných forem donucení.

Nic podobného se u cyklorikšáků nepraktikuje, to bude ten důvod, PROČ LP doporučuje rikšu a prostituci nikoli.

Karel
Petr L.:

A myslíš, že u jiných zaměstnání se běžně nestává, že jsou někde lidi držený jak otroci a zneužívání k práci. Vždyt i u nás se občas objeví kauza, jak někdo dovezl Moldavany, sebral jim pasy a veškerou mzdu a dal jim akorát jídlo a špinavou postel.

Petr L.

Ptal ses na LP, prostituce vs. rikša. O závažné trestné činnosti spojené s rikšováním jsem zatím neslyšel (zjevně o tom neslyšel ani nikdo v LP). Pokud máš jiné informace, nějaký solidní odkaz, tak to sem dej. Každý se pak může svobodně rozhodnout, jestli takových služeb využije.

Karel
Petr L.:

Já jsem teda například o taxikářských mafiích slyšel snad ještě víc blábolů než o mafiích pasáckých. A vzhledem k tomu, že sám v podstatě taxikářem jsem, tak trochu vím, jaká je realita. Nic konkrétního se mě ted hledat nechce. Stejně jako ty jsi sem nedal nic konkrétního o zotročování prostitutek v Indii.

Petr L.
Karel:

Debata tímto způsobem nemá konce a tudíž ani smyslu! Máš svůj názor a žádné argumenty vlastně slyšet nechceš. Užij si „krásné“ Indky 😀 , čus.

Karel
Petr L.:

Nikde jsem neřekl, že mně Indky nějak zvlášť přitahujou. Naopak, radši bych nějakou Ukrajinku nebo Češku. Mojí hlavní motivací je v tomto případě cena. Podobně jako u spousty dalších věcí, které jsou v Indii mnohdy několikanásobně levnější než u nás a tudíž si je tam můžu dopřávat. Až si Evropanky přestanou hrát na frigidky hledající v Indii „velkou pravdu“, tak Indické ženy o tento nahodilý příjem zřejmně přijdou. 🙂

jeff
Karel:

jen tak na okraj, do indických bordelů se hodně vozí nepálky, jsou mnohem hezčí, alespoň podle mě:-/.

Markoff

poviem ti to asi tak ze moralisti budu nadalej predstierat ze „sex zadarmo“ je lacnejsi ako plateny sex, lebo ak do baby investujes peniaze min. v podniku/veceri prip. darcekov, do toho si priratas hodnotu svojho casu a energie spotrebovanej na tlacenie kalerabov a prip. este naklady na taxik (ak sa jedna zrovna o one night stand), tak zistis v kope krajin ze ten sex zadarmo je vlastne drahsi ako plateny sex a tak jediny rozdiel je v tom, ze podaktori si citia pokrytecky potrebu spytovat svedomie, ze predsa to ze platim za veceru, drinky a darceky (plus hodnota vlastneho casu na tlaenie kalerabov) nie je platenie za sex a mam ciste svedomie oproti tych nechutnym prasatam ktore idu bez okolkov za prostitutkou bez tlacenia kalerabov, kupovania veceri, drinkov a prip. darcekov, na rovinu spravia vymenny obchod, jej telo na urcity cas za urcitu sumu, lebo sa nepotrebuju hrat na nejaku lasku

btw. v zivote som zatial za sex neplatil (prostitutke), ale nijako to neodsudzujem a nebranim sa tomu do buducna za ucelom uspokojenia prirodzenych ludskych potrieb, naozaj uz zacinam byt asi prilis stary na tie tanceky okolo „sexu zadarmo“ pri one night stand

Markoff

m
Markoff:

ked nadide cas ze pripustis zaplatenie si prostitutky, budes mat v sebe tak malo testosteronu, ze ta viacej vzrusi ked chytis na udicu kapra, ako sa tvarit na zosuvereneho sucheho samca pri 20 rocnej aziatke.

Markoff
m:

ja ti nevim, mam docela dost znamych dvadsiatnikov ktori by s tebou asi nesuhlasili kedze tu skusenost maju za sebou a na nedostatok testosteronu sa nestazuju, problem s tym maju zvacsa len zakomplexovanci

Markoff

Markoff:

zrejme si to nepochopil, pisal som o starych chlapoch a mladych zaplatenych babach, ale neva 🙂

mohamed

je nejake riziko kdyz si evropanka vezme inda……neni to stejne jak v muslimskem svete…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: