Írán, Pákistán, Afghánistán

Víza do Pákistánu

Honzyk

Dobrý den, nevíte někdo, prosím, jak to momentálně je s vyřizováním víz do Pákistánu v Díllí?
A taky s čínským vízem v Pákistánu?
Děkuji moc!Honzyk

Zkušenosti čtenářů

taliban´s crew

Honzyku, Honzyku dáme si tě na mlyku:-)

m

ahoj,,,…. , na viza v Dili bolo treba plnu prdel dokumentov, vypis z uctu, spiatocnu letenku, zaruky z SK ambasady ze v Pakistane neostanem, atd ,,atd 🙂 nakoniec som to vyriesil 200 Rupek v passporte, a viza som dostal za 15 minut,..ale to bolo 10 rokov nazad.

George

Ahoj, pokud už nejsi na cestě, doporučoval bych vyřízení v Praze. Čína v poho, Pákistán vloni chtěli itinerář cesty a rezervace několika hotelů (lze jim dát jen nějaké emaily, kde bude cosi o rezervaci a nic neplatit). Pan Abduláh na ambasádě je celkem pohodář :-). J

Honza
George:

pozor, v praze chtějí potvrzení od zaměstnavatele, respektive to, že zaměstnavatel souhlasí s cestou do pakoše, počet stran formuláře stoupl ze 2 na 5 a začínají mít stejně debilní otázky jako iránci.

Kučis
George:

Tohle všechno jsem dodal a stejně mi je bez udání důvodu zamítli, dozvěděl jsem se to dneska.. Takže pan Abduláh asi zase takový pohodář není.

Honza
Kučis:

Mě to dali v pohodě, ale několikrát jsem už pakošský víza dostal, takže to hraje svoji roli, jinak, že se to zhoršilo je jasný, chce to žádat někde jinde než v praze pokud to jde.

Kučis
Honza:

Chtěl jsem letět do Peshawaru a odtud na sever a v žádosti jsem to uvedl. Co jsem tak zjišťoval, vypadá to, že můžou mít nařízeno plošně zamítat víza pro celou oblast kvůli nebezpečnosti. Proto doporučuju do žádosti uvést nějakou bezpečnou oblast, Islamábád např.. Letenka se k žádosti dokládat nemusí..

Honza
Kučis:

Já měl letenku do péšaváru, a evidentně jim to nevadilo, mimochodem v pešaváru jsem strávil pár dní a nepotkal žádnýho batůžkáře, lidi naprosto super.

Mahulena

Ahoj. Zajima mne bezpecnotni situace na pakistansko-iranskych hranicich. Chci letos na podzim pres Quettu do Iranu. Pojedu ze zapadni Ciny, z Kashgaru po Karakoram highway.
Dekuji vsem, kteri budou reagovat.
Mahulen

honza
Mahulena:

narovinu situace není dobrá(ted jsem se vrátil), projet to asi půjde, ale nebude to bez problemu.
I v sousedním Afghanistanu je prý situace lepší(podle místních). Oblasti jako balučistan a kolem peshavaru nahoru podel hranic jsou nevíc nevyzpytatrelný. kousek od quety cca před měsícem unesli švícarskej pár a před týdnem přešlo hranici směrem k pešaváru a čitrálu 300 ozbrojenců a napadli čekposty podel cesty, 75 vladních vojáků zabito, takže cesta byla na chvíli neprůjezdná.
Severní oblasti relativně v poho, ale tam to zase komplikuje to zkurvený jezero..

Renata
honza:

Ahoj Honzo,

mohla bych Tě požádat o bližší popsání situace … za měsíc vyrážíme po zemi do Indie — tur, iran, pak,… a trochu mě současná situace začala děsit … jaké je to tam opravdu? děkuji moc R

Honza
Renata:

opravdu je to tam super:-), neváhej a jed!, pouze bacha na různá omezení a ceny šly nahoru.

Michal
Renata:

Pokud tě současná situace děsí, tak tam nejezdi. Na rovinu: podle mě Pakistán za to nestojí s téhle době. Vím o čem mluvím, byl jsem tam v červnu. Horské oblasti na severu jsou naprosto v pohodě, ale ve městech dole je to jiné. Nejsou tam turisti a vládne tam paranoidní policie. Měl jsem s nimi taky problémy – jsi v podstatě podezřelý, už jenom tím, že tam jsi a jde tě vidět. Ať už je to kvůli tvojí bezpečnosti, nebo strachu se „špiónů“. Běžní lidé jsou samozřejmě v pohodě, jako všude na světě, ale dneska v Pakistánu vládnou policajti a armáda. Cestovatelé se samozřejmě najdou všude, i v dnešním Pakoši, ale potkal jsem jenom zkušenější, např. horaly, nebo takové ty dlouhodobé vandráky. Navíc vem v úvahu, že se opravdu může objevit nějaký ten islámský pomatenec. Je to spíš nepravděpodobné, ale viz např. švýcarská dvojice na cestě Quetta – Multan (pravděpodobně ale stavěli po cestě). Další věc jsou letošní povodně, které mají opět náběh být jedny z nejhorších v historii.

Po zemi do Indie je sice hezká cesta, ale pokud se na to necítíš, tak není důvod machrovat. Dá se to přeskočit např. s levnými lety od Air Arabia, ať už z Istanbulu, nebo z Teheránu – do několika míst v Indii, taky do Nepálu atd. Cenově to vychází asi na 5k jednosměrná.

Znova: sever Pakoše určitě jo, např. z číny, kde se příhodně dostávají visa on arrival, jih bych vynechal, nestojí to za to. Ale zkušenější samozřejmě ví co a jak…

Michal

Honza
Michal:

policajti jsou kokoti o tom žádná, ale tebe jako batůžkáře nijak neomezujou, mimochodem i v Hunze byly nepokoje, střílelo se do lidí a dav pak zapálil DC office v karimabadu (srpen).
To, že je u moci policie a armáda není žádná novinka, to už od časů mušarafa, ale zardarí je bohuže ten člověk, kterej kope pakistanu hrob, všichi to vědí, západ i amerika, ale západní svět to vůbec nezajímá:-(

Ivan

Nechci strašit, alo o Pákistánu se tady toho spoustu neví. Tak například, kdo z vás zná jako úspěšný podnikatelský počin provozování Private Jail? Únosy, následný pobyt a vrácení za výkupné je třeba v Sindhu běžná záležitost…

hoza
Ivan:

Už vidím jak za tebe kalousek zaplatí 2 miliony Euro:-)).

Honza
hoza:

Ahoj vyte ze se da ziskat vizum do Pakistanu na hranici s Cinou. Ve meste Sost. Tady je odkaz http://bicycleadventure.co.uk/
Honza

Honza
Honza:

a dokonce to je zadarmo (pro čechy a slováky), ale jen na pár dní a pak musíš prodlužovat, taky pouze na tomto přechodu.

Honza:

o tom prodluzovani jses si jistej? nasel sem forum kde tvrdi ze dostanes vizum na 15 dni a pak si ho muzes prodlouzit v Gilgit.

Honza

jj, jasně měl jsem namysli, že vízum na hranici dostaneš pouze na tomto přechodu.

HonzaStedry
Honza:

Takze, sem v Kashgaru a je tu problem Pakistanska strana prestala vydavat visa on arrival v Sostu. Je tady moznost jakehosi group visa ale ted vam nereknu jak a co.
Kazdopadne no visa on arrival!!!!!!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: