Írán, Pákistán, Afghánistán

Víza do Íránu z Arménie

Pavel

Ahoj, budu služebně skoro měsíc v Arménii a nestihnu už si vyřídit standardní cestou víza do Íránu, kam bych se chtěl moc a moc podívat.
V Praze to vyřízení trvá údajně i několik týdnů a je to nejisté. A nevím, zda seženu letenku z Jerevanu do Íránu. Možná tedy budu muset pozemní cestou.
Má prosím někdo zkušenosti, zda jdou vyřídit íránská víza v Jerevanu? Údajně je potřeba „doporučující dopis“ z české ambasády, která je ovšem pro Arménii až v sousední Gruzii…
Lze požádat na íránské ambasádě v Jerevanu o tranzitní víza s tím, že cestuji např. do Turecka, kam čeští občané víza nepotřebují?
Díky moc za každou radu nebo link:-)

Zkušenosti čtenářů

Leoš

Pavle, vyrid si viza pres Touranzamin, je to velmi jednoduche a mas jisttou ze visum dostanes. Plati se 35 eur a posilas to na ucet do Svycarska. Jako vyzvedni ambasadu uved ambasadu v Jerevanu. Pak jak dorazis do Armenie, tak jim tam dej pas – oni tam budou mit ten kod taky od Touranzamin a za pet pracovnich dnu ti to vlepi do pasu.

Pavel
Leoš:

Leoši, děkuju moc za zprávu a radu.
Mezitím mi odpověděl i Slavomír na vláknu o Kavkazských republikách. A navíc mi arménští partneři prý víza předjednali na Íránském velvyslanectví v Jerevanu – potrvá prý jen pak 3-5 dnů, nežli je MFA v Teheránu definitivně potvrdí (asi vydá „kód“). Prý Íránci a Arméni si ve všem vždy vyhoví – sami jsou vzájemně prý bezvízoví. A na Íránském velvyslanectví v Jerevanu byli velice vstřícní, když to pro mne ověřovali.
Přesto 35 EUR je velice malá částka, kdybych potřeboval.
Ještě mám v záloze i případně let Jerevan – Teherán a vízum na letišti. Nevím ani, kolik dnů budu mít na Írán času…

Marek

Ahoj, mám trochu jiný dotaz. Do Íranu přilétáme ze Srí Lanky a rádi bychom dále po zemi pokračovali do Arménie. Je tu nějaká možnost dostat vízum na letišti na 15 dní bez zpáteční letenky? Díky moc

PaV

Marku, s letištními íránskými vízy nebyl žádný problém, ani letenky nechtěli. Pozor ale, musíš věrohodně doložit, kde budeš bydlet alespoň první noc! Armnénská víza si pak na odjezdu koupíš na pozemní hranici za cca 150 Kč.

Marek
PaV:

super, tos mě potěšil, děkuji moc za odpověď!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: