HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Blízký východ

tranzitní víza do Saúdské Arábie

Honza

Ahoj cestovatelé, v listopadu letíme přes Rijád na Filipíny a při zpáteční cestě strávíme na přestupu v Rijádu 12,5 hodiny, čímž překročíme o půl hodiny časový limit bez víz a musíme žádat o tranzitní víza. Před samotnou žádostí o víza na velvyslanectví v Praze je třeba vyplnit online žádost na netu, tzv. enjazit a toto enjazit aplikační číslo se na ambasádě vepíše do žádosti. Máte někdo s tímto zkušenost? Na tom webu se má vložit naskenovaná fotka, ale vůbec nám to nefunguje a okno pro vložení fotky není aktivní, čímž se neposuneme dále. Dále jsem na webech četl diskuze, že samotná žena nedostane ani tranzitní vízum, pokud ji nedoprovází muž ( manžel nebo rodinný příslušník ). To je asi náš případ, mám přítelkyni,tudíž nejsem její rodinný příslušník, ale ani manžel. Děkuji za každou radu.

Zkušenosti čtenářů

Ahoj Honzo, zkušenosti mám pouze z mnoha diskuzí, zkus Lonely Planet.
Tvoje přítelkyně by čistě teoreticky vízum dostat mohla. Kdyby nastaly problémy, můžete prohlásit, podepsat apod, že jste zasnoubení. To by stačit mělo.
Pokud jde o enjazit aplikaci, zkus použít jiný prohlížeč.
Napiš jak jsi dopadl, samotného mě Saúdská Arábie zajímá. Můj email je Vizli.X@seznam.cz

Petr

Proč cestujete přes zemi, která zcela zjevně dává najevo že o turisty nemá zájem, zejména ne o „nevěřící psy“?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: