Černá Afrika

Tip na zemi v černé Africe – přátelští lidé prioritou

Michal

Ahoj všem!
Rád bych se obrátil se svým dotazem na ty z vás, kteří mají Afriku trochu procestovanou. Zajímalo by mě, jakou zemi v černé Africe byste mi doporučili pro mou první návštěvu této části světa. Zatím se zaměřuji především na individuální cestování v Asii a nejraději ze všeho na cestování mám kontakt s místními lidmi, spojený s fotografováním. Hledám tedy zemi, kde jsou lidé k cizincům přátelští. Zajímavé safari by bylo pochopitelně vítaným bonusem, není pro mě ale prioritou, jako tomu bývá u většiny cestovatelů směřujících do Afriky. Roli samozřejmě hraje i bezpečnostní situace a také cenová dostupnost destinace – ne až tak co se týče letenek, jako spíše nákladů na místě.
Díky moc předem za vaše tipy a doporučení!
Michal

Zkušenosti čtenářů

Kamila

Ahoj,
pokud chces do zap. Afriky tak pro prvni vjezd do Afriky je vhodny Senegal. Bezpecny, lide mili a pratelsti. Jediny proble je ze moc neumi anglicky, jen francouszky. Ale ja take neumim francouzsky a s anglictinou se domluvim stejne. V Dakaru pochopitene mluvi vic lidi anglicky nez v mensich mistech, ale jde to stejne.
Ja mam moc rada Casamance, pujcuji si auto v Dakaru a jezdim chvili tam po Senegalu, pak bud objedu Gambii anebo jedu pres Gambii (kterou mimochodem nemam moc rada a projizdim ji jen abych se dostala do Casamance).
Dat se jezdit i taiky anebo autobusy.
Do vychodni Afriky Kenya pro zacatneciky je dobra zeme.

Iris

Ja doporucuji navstivit Ugandu. Zde jsou regiony, kde lide reaguji velmi pozitivne na turisty s fotoaparatem, nechteji hned zaplatit (ale nechte jim vzdy neco, at uz jidlo nebo nejakou korunu, kdyz treba u nekoho delsi cas jste a nafotite si toho spoustu), jsou velmi pratelsti a deti jsou ochotne se fotit hned, tancuji a predvadi se.
Taky Tanzanie, pokud nebudete na severnich parcich, zde.je spousta turistu. Kena je fajn, ale je velmi turisticka, specialne masajove mohou byt az neprijemni, uctuni si za fotky v $. Bezpecne je v Ug, Tanz a Keni. Etiopie je vdecna na foceni, ale lide ruznych kmenu na jihu jsou jiz otraveni z prilivu foticich belochu, takze po vas obcas hodi i kamen. V Etiopii u kemnu na jihu ocekavejte vzdy platbu za fotku.
Zimbabwe a Namibie je super na foceni, kmeny Himbu a Omukahone na angolsko- namibijske hranici jsou velmi pratelstke.
Obecne tedy jako prvni kontakt doporucim Ugandu, kde muzete navstivit i NP Murchinson falls, Ziwa s nosorozci a Queen elisabeth NP kvuli Kazinga kanalu, kde je mraky hrochu. Lide jsou pratelsti a zeme je nyni v bezpecne situaci. Treky na gorily je nutno resit s predstihem a pozor, od cervence 2020 je zdrazuji.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: