HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Thajsko – Laos – Kambodza

Ondra

Ahoj,
koncem ledna se chystáme do Laosu a Kambodze. Letíme do BKK a pak bychom se chtěli dostat do Chiang Khongu a následně do Laosu. Měl jsem představu že bychom to dali vlakem přes noc.
Nevíte někdo jestli je možné koupit lístky na vlak dopředu přes net tak jako letenky? popř. přes jaký server?

Díky
Ondra

Zkušenosti čtenářů

David

Ahoj Ondro,
vlakem se dostaneš jen do Chiang Mai.Dále musíš autobusem do Chiang Rai a dalším spojem do Chiang Khong.Já jel z BGK rovnou autobusama a byla to pohoda.Hlavně jsem měl jen malé zpoždění.Kámoš pak jel za mnou vlakem,a do Ch.Mai dorazil s šesti hodinovým zpožděním ,ikdyž to byl noční vlak.

Ondra
David:

Díky za odpověď,
kolik to tak vzalo času a na co to zhruba vyšlo?
Ještě řeším jestli to s ohledem na čas nedám letecky …

O.

Pavel
Ondra:

Vsude jezdi spaci autobusy a tak neni problem. co se tyce pohodli tak je to docela v pohode. Me jen vadej ty jejich klimatizace, ktery vsude jedou na plno a mam s toho pokazdy rymu. hehehe Busy jezdej x-krat denne a na tech hlavnich tazich sezenes listek. Prodavaj ho dopredu, ale jen treba 3,4 hodiny. Napr. chtel jsem jet busem o pulnoci a mel jsem si koupit listek myslim ze ve 21h. Prijel jsem o 20 min pozdeji a listky uz nebyly. Tak jsem si nakonec koupil na bus v 2h rano. Jeli sice jeste jiny mezi tim ale ty treba i staly 2x tolik.

David
Ondra:

Ahoj Ondro,
na letišti v Bangkoku jsem chytil bus,který mě dovezl na severní nádraží.Pak jsem pokračoval do Chiang Mai přes noc dalším busem.Ceny jsem si většinou nazapisoval.
BGK-CH.Mai 7,5h jízdy
CH.M.-Chiang Rai 3,5h
CH.R.-Chiang Khon 2h za 60bathu
Z CH.M. můžeš jet busem až do Ch.Khon

Vitek

Vlakem se z BKK do Chiang Mai dostaněš přes noc, večer vyjedeš a ráno-dopoledne jsi v cíli. Z Chiang Mai nemusíš do Chiang Rai, z autobusového nádraží Arcade do Chiang kongu to jede rovnou. Vyjedeš ráno a odpoledne jsi v CH-K. Pak se přeplavíš lodí do Laosu, tam přespíš a ráno můžeš vyrazit do Luang Prabangu. Asi jezdí autobusy, ale jsou tam hrozné cesty co vím. Lepsí je loď po mekongu. Speedboat me před 2 lety stál 2500 THB. jede asi 6-7 hodin. Je to velmi nepohodlné, málo místa na nohy, sedíš tam celou dobu skrčený. Ale je to adrenalin. Nebo můžeš jet 2 dny pomalou lodí s přespáním v půlce cesty, na ní jsou sedačky podobné autobusu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: