HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Černá Afrika

Tanzánie vs. Keňa

Honza

V létě bychom společně s ženou rádi procestovali Tanzánii nebo Keňu , plán asi 3týdny ,hory ,safari ,trocha historie a moře . Nemůžeme se rozhodnout které zemi dát přednost .Zajímal by mě především rozdíl v bezpečnosti ,cenách a kvalitách safari ,hotelů ,dopravy apod. Proč by jste dali přednost té určité zemi . Zkušenosti z cest po asii a JV americe máme ale s afrikou nikoli .
Děkujeme všem za odpovědi ! Hore Zdar !!!

Zkušenosti čtenářů

Jenda

Osobně doporučuji Keňu.

Jindra
Jenda:

Byl jsem třikrát v Tanzánii a mohu jen doporučit.Nikdy žádný problém a dobří lidé. Afrika je super. V březnu jedu Keňu-Tanzánii-Malawi.

Ola
Jindra:

..mozna jsem Ti to poslala uz jednou, ten iternet je k zblazneni..no nic, prosim Te, nemohl by jsi mi poradit co se tyce Tanzanie jake je to s ubytovanim,dopravou, kam jet co videt, co viza na co si dat pozor apod. cokoli Ti probleskne hlavou..dik moc!

Petr D.

Keňa je levnější než Tanzanie a možná je trochu rozmanitější, neboť je tam i deštný prales a pouště, v Tanzanii, je zase Zanzibar. Osobně hlasuji pro Keňu, ale vyjde to skoro na stejno. V Tanzanii jsou extrémně drahé národní parky. Každopádně obě země jsou nádherné.

Honza
Petr D.:

Pánové děkuji Vám všem a speciálně Petrovi za obsáhlou odpověd kterou mě poslal na mail a přeju mu štastnou cestu a správný směr na jeho právě probíhající cestě po JV americe !!! H.)

Jindra

Jestli mohu doporučit tak v Tanzánii kráter Ngorongoro a Serengeti. Nemohu posuzovat ceny, ale na den se pod sto dolarů nedostanete. Kilimanžáro je drahé hodně, okolo tisícovky. Zato Zanzibar je docela levný. Doporučuji navštívit severní oblast Nungwi, kde jsou nejkrásnější pláže. Ubytování se dá sehnat od deseti dolarů. Jídlo taky není drahé.Jinak bych ještě doporučil jezero Malawi,městečko Matema. Překrásné okolí, vodopády, pohoří Livingstone, průzračná voda, barevné ryby a nádherné koupání.Levné ubytování a jídlo. Opravdu malý ráj na zemi.

monalba

Ja bych osobne doporucila Tanzanii, cenove je o malinko drazsi nez Kena, ale ne takovy rozdil. Vstupy jsou momentalne drazsi v Keni, od cervna minuleho roku jsou ceny 60$ na den skoro ve vsech parkach v Keni. V Tanzanii je zatim 50$ Serengeti a 30$ Ngorongoro Crater. A myslim, ze Safari je lepsi v Tanzanii, ale opravdu zalezi na obdobi, kdy pojedete. Je dorby si zjistit, kdy je migrace pakonu a zeber. Zanzibar je taky uzasnej, podle me lepsi nez pobrezi Keni, kde je hodne nemeckych a italskych mega rezortu.

tady mas pro srovnani ceny z minuleho roku z Tanzanie

http://bigafricantrip.blogspot.com/2009/09/tanzanian-trip-tips.html

a tady Kena

http://bigafricantrip.blogspot.com/2009/09/tips-for-kenya.html

Petr D.

Ceny v Tanzanii a Keni byly v době našeho pobytu (léto 2008) zhruba stejné, s výjimkou národních parků – ty byly v Tanzanii výrazně dražší. Zanzibar je super, souhlas. Ale co se týče pobřeží Keni: zajeďte si na souostroví Lamu, to je fakt pěkné. Není tam tolik historických staveb jako na Zanzibaru, zato tam ještě přežívá původní svahilská kultura, což se o Zanzibaru už říct nedá.

láďa k

Ahoj, také jsem podobnou informaci řešil a co jsem se ptal lidí, kteří tam byli, tak z bezpečnostního hlediska většina radí Tanzánii. Nenašel by se mezi vámi náhodou spolucestovatel tak na srpen a září? Určitě bych nechtěl vynechat ani Malawi. tam je to prý super.

Michal
láďa k:

To: Láďa k.

Ahoj LáD´, jestli máš zájem o společnou cestu.. napiš na mail, zkusíme prohodit nějaké info 🙂

Čau Michal

Eva

Ahoj, chystáme se v říjnu na cca 3 týdny do Tanzanie. Mám zkušenosti s cestováním po Asii, ale Africe bohužel ne. Je zde někdo, kdo byl v Tanzanii a mohl by se podělit o nějaké důležité info, zajímavá místa a zhruba trasu cesty, kterou podnikl, abych měla předtsvu, co všechno se dá stihnout a jak je to finančně náročné? Díky moc

Majka

Dobrý den, v únoru se s manželem chystáme do Zanzibaru na Severní pobřeží-Nungwi. Nebyl tam náhodou někdo a nepřispěl by nám pár nápady a radami?
Díky Majka

Lucie

Ahoj všem, zajímalo by mě, jak je to s počasím v Keni přes Vánoce..tušíte? Objevil se nápad jet s rodinou přes svátky cca. 2 týdny (safari, zanzibar, pláže…). Zájezdy se pořádají vesměs červenec srpen nebo únor březen, tak mám trochu obavy. Děkuji za jakékoli info.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: