HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

Sri Lanka

radim

Ahoj, chceme v září vyrazit na Sri Lanku, máte někdo zkušenost s počasím v tomto období? Dále bych se chtěl zeptat zda máte někdo nějaký kontakt na Sri Lance kdo by nám pomohl v organizaci některých výletů.

Zkušenosti čtenářů

Marquel

Ahoj

Srí Lanku lze návštívit po celý rok.
Ostrovní klima zaručuje, že u některého z pobřeží je ta „pravá“ plážová sezóna.

Hlavní sezóna je však od prosince do března, kdy je na západním a jižním pobřeží a na vysočině nejlepší počasí – nejméně prší. Navíc je v tomto období u nás v Evropě opravdu pěkná zima.

Pro oblast starověkých měst (kulturní trojúhelník) a východní pobřeží je pak nejlepším obdobím od dubna do prosince, kdy nejméně prší.

Srí Lanka leží v tropickém pásmu to znamená velmi teplé podnebí, ale velké množství srážek. Monzunové období nastává 2x ročně. Množství srážek je v některých oblastech až 4000 mm ročně. Monzunové deště jsou většinou velmi silné, ale krátké.

Více informací, tipy a dva deníky z cesty viz http://www.marquel.net/sri-lanka/

Jitka

Ahoj, rada bych se zeptala tech, co jiz na Sri Lance byli – da se tam cestovat klasicky po cesku – batuzkarit se stanem? Samozrejme s obcasnym prespanim v hotylku.. 🙂
Mam na myslim treba jit na tridenni trek, nekde v te vysocine anebo treba mezi cajovymi plantazemi nebo treba po plazich..
Nekde vecer rozbalit stan a rano zase sbalit – nejsou tam nejaky dramaticky problemy s komarama? Co voda, da se pit z kohoutku?
Diky moc za odpovedi!
J.

marquel
Jitka:

Ahoj, no po pravdě by mě na Srí Lance nenapadlo takhle cestovat. Nějaký trek možná, ale ceny hotelů a ubytoven jsou natolik nízké, že brát stan a spát někde v divočině nemá smysl. Možná kvůli pocitu a prožití …

V horách je celkem chladno, tedy je potřeba dobrý spacák. Teplota klesá až k nule. Naopak na pláži je 35°, tam to chce zas dobré větrání.

Spát venku se asi dá, ale měl bych strach ze zvířat, na pláži třeba z toulavých psů v horách možná z opic. A je otázkou co by na to řekli místní …

Voda z kohoutku se moc pít nedá, resp. je určitě bezpečnější pít balenou vodu a to asi obecně na celém ostrově. Ani v poměrně luxusním hotelu v Colombu jsme vodu jen tak nepili.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: