HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Srazy

Sraz Moravské Slovácko

Laky

Tak vás tu zase všechny vítám,sluníčko svítí,jaro je za dveřmi a bylo by asi dobré pomalu začít ladit podrobnosti nášeho prvního zahraničního výletu za poznáním.Takže jsem si říkal,že bychom mohli udělat nějaký mini sraz,třeba u mě na moravě a trochu si popovídat o tom,jak by to všechno mělo probíhat a doladit třeba ještě nějaké podrobnosti.Samozřejmě můžeme taky popovídat a promítnout(kdo co kde) po celou dobu,co jsme se neviděli,zase zažil.Techniku bych samozřejmě zajistil.Tremín bych viděl nejspíše někdy začátkem května,pokud by to všem vyhovovalo.Takže vpodstatě otázka zní,co vy nato?Samozřejmě že srazu se může účastnit kdokoliv z řad baťůžkářů,a to ať už někdo z nás skalních příznivců našeho klubu,nebo někdo kdo by se k nám chtěl třeba přidat.:-)

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Cau lidi. Zdravim vsechny, jak jinak, nez opet z Pakistanu. Na sraz na Morave se samozrejme hlasim, tim spise, ze bych mel byt „ucastnikem zajezdu“ do Turecka. Na poslednim srazu v Praze jsem nebyl, takze Moravske Slovacko bude super.Uz se tesim na nejaky ten pokec.

Radka

Ok, tak my to zvážíme a bude-li nám vyhovovat zvolený termín, dorazíme a ještě mám dotaz, zda by případně bylo možné přijet už třeba ve čtvrtek, jako na prodloužený víkend? Abychom si tamní končiny více vychutnali když už bysme jeli tu dálku? RaR

laky
Radka:

Copak přijet můžete,ale obávám se,že tam ještě nikdo nebude a tudíž,pokud náhodou nebudu mít prodloužený víkend i já,si budete nejspíš muset rozhodit někde karimatku pod stromem jako správní trampové.:-))To by ale vzhledem k okolní krajině plné lesů neměl být problém.

Jarda

Už jsem zvedl ruku jinde, tak se hlásím ještě jednou tady …

Mich

Jardo, muzu ti dat pro Pakose sekyrku, kterou od Radavy vozim v aute? 🙂

Jarda
Mich:

Není problém, sekyrka se vejde …

Jirka
Mich:

Diky pratele za sekyrku.

laky

Zdravím všechny baťůžkáře a jsem tady s termínem našeho srazu.Takže abychom se bavili už o něčem konkrétnějším,domluvil jsem ubytování ve dnech
6-8.května a to ve vesničce jménem Sobůlky.Je to obec asi 5km od města Kyjova,kde se nachází nádraží pro ty co pojedou případně busem,nebo vlakem a odtud pak jezdí docela často autobus do samotné vísky.Místo srazu je řádově asi 100 m od zastávky v blízkosti hospůdky U Severínů.V pátek se budete muset o své žaludky postarat asi sami,protože já nejspíše dorazím až ve večerních hodinách,takže si vás převezme můj bratříček.V sobotu pak navařím guláš či něco podobného,koupím nějaké pečivo a zaběhnu natáhnůt nejakého dobrého vínka.Zbytek bude na domluvě.Neděle už bude zase na vás,nebo dorazíme zbytky:-))Samotná akce bude,jak jsem už nastínil,o povídání,promítání,poznávání se,budeme domlouvat podrobnosti srazu v Turecku a pokud budete chtít,můžu vám ukázat i nejbližší okolí,ať se dozvíte a uděláte si nějaký obrázek o krajině a lidech.Co se týká nějakého paušálu za ubytování,jídlo,pití a techniku,tak bych to odhadoval asi kolem 300 korun na osobu,pokud předpokládám že nás bude tak kolem deseti šohajů,lebo děvčic.Placení necháme tentokrát až na místě samém.Tož co vy na to?

Ola
laky:

Škoda, shoduje se s návratem z rumunských hor, jinak bych se zastavila.

laky
Ola:

koncem dubna jsme v rumunském Banátu na Velikonocích,tak se třeba někde potkáme.:-)Uvažujeme totiž navštívit taky Fagaraš a podle času možná ještě něco víc.

Hanka
laky:

Mrzí mě,že je sraz v termínu,kdy odjíždíme na 3 týdny do méně známých oblastí Toskánska(Garfagnana,Lunigiana,Maremma -krásné hory ,kamenné vesnice..)Ale vím o vás,diskusi sleduji,příště ráda přijedu.
Banát máme v úmyslu také.Bohužel kvůli škole až v létě(nerada jezdím někam v sezoně) .Petře,kdyby se ti chtělo,pošli mail,které z vesnic nejsou ještě profláknuté.Případně kontakt na ubytování.

Maya2

Ahoj doufala jsem že vás poznám bohužel asi příště protože ten termín mám už plný, leda by se nahodou něco schrulo a já zustala doma) A Turecko ačkoli bych moc ráda, ale dvě cesty finančně nezvladam a povedlo se mi nahodou domluvit za levno cestu na Island)Tak se budu těšit příště . Supr toulani Mája

laky
Maya2:

Nedá se nic dělat.Snad to vyjde příště:-)Život nekončí a baťůžkáři taky ne ,tak snad na podzim nebo na nějaké příští cestě budete mít více štěstí. Ahoj a užívejte cest za poznáním.

laky

Tak se nám to blíží.Předpokládám,že všichni účastníci zájezdu do Turecka budou přítomni,ale potřeboval bych vědět,zda se na srazu objeví i jiní příznivci klubu baťůžkářů.Je nejvyšší čas,abych to tam pro nás trochu nachystal a připravil Vám nějaké příjemné zážitky.Takže kdo ještě nezvedl ruku,hlaste se.:-)

laky

Tak kdepak se toulají všichni baťůžkáři?Sraz na moravě se blíží a zatím to vypadá,že se ho účastní jen pět nebo šest cestovatelských duší,co se rozhodly vydat na cestu po Turecku.To jste všichni ostatní na výletě za dobrodružstvím,nebo Vás snad úplně pohltila práce na poli,či zahrádce?:-))

Jirka
laky:

Tak jsem snad Petře sehnal další 2 zájemce o Turecko, kteří by se mnou cestovali autem. Měli by, společně se mnou dorazit i na sraz.

laky
Jirka:

Tak to je super,já budu mít pak k tobě jednu prosbu,ale to až na srazu.Těším se a zatím čauky.

laky

Tož Vás tu zase vítám,
termín 6.setkání baťůžkářů je už na spadnutí,a tak jen chci upřesnit několik základních informací.Sraz se uskuteční od pátku do neděle,datumově 6-8.5.na haciendě v Sobůlkách.Dům č.p.147 se nachází za místní hospůdkou U Severínů a samotná vesnice je vzdálená pět kilometrů od města Kyjova.S sebou si vezměte karimatku a spacák.Prozatím to vypadá sice že nás přijede asi osm,takže možná bude i dostatek postelí,ale jistota je jistota.Na místě samotném se objevím pravděpodobně až v odpoledních hodinách,ale kdyby někdo dorazil dříve,je možné pověřit mého bratra,aby vám uschoval bágly a vy se mohli zatím pokochat okolím.
Pokud by měl někdo nějaký dotaz,tak se tady ještě klidně ptejte.No a když už jsme u toho,chtěl bych se zeptat já vás,jestli má někdo nějaký materiál z cest ke zhlédnutí.Musel bych totiž zajistit buď nějaký projektor,nebo aspoň počítač.Takže kdyby něco dejte vědět.Zatím se mějte na cestách i doma hezky a budu se těšit na setkání.

Alena

Ahoj všichni,
jestli mě ještě vezmete, docela bych se (zase po roce) dojela podívat. S jistotou to budu vědět během týdne, tak se ještě ozvu. Mimochodem, nepojede někdo na kole?
Na promítání můžu nabídnout poslední Indii- Ladakh, tzv. Zanskar trek.

laky
Alena:

Holka,vždyť si naše,tak proč bys nemohla 🙂

Alena
laky:

Ahoj,
tak teda hlásím, že dorazím. Těším se.
Obrázky nějaké vezmu.

laky
Alena:

Budeme očekávat

laky

Tak už by nás mělo být deset jestli dobře počítám.:-)
Jen tak letmo nastíním,co jsem pro vás připravil.
Je to ale samozřejmě o počasí a hlavně o tom na čem se domluvíme a na co budete mít chuť.V pátek si uděláme táborák,opečeme buřty,budeme si povídat a třeba si i zazpíváme nějaké ty táborákové písně.V sobotu dopoledne vyrazíme na výlet po okolí a odpoledne si promítneme nějaké Vaše nové cestovatelské příspěvky a večer se účastníme místního vinařského koštu.Neděle už jen volný program.S sebou si přibalte karimatky,spacáky,dobrou náladu a kdo může,vezměte i nějaký ten hudební nástroj,ať je u ohně veselo.

Vlaďka

Všechny zdravím a omlouvám se, že tentokrát /poprvé/
nedorazím. Ondra běží v neděli Pražský maraton a já mu budu dělat „lékařský dozor“ a taky se trochu proběhnu /4,2km/. Hezky si to užijte a někdy příště se budu těšit.

laky
Vlaďka:

To se nedá nic dělat, ale kdyby se Vám ten maraton přeci jen povedlo prodloužit o nějakých 300 km,tak budeme rádi.Dobrý vítr do zad ,ať se Vám běží snáz.:-))

Petr

Všechny Vás moc zdravím a omlouvám se, že z rodinných důvodů nemohu tentokrát dorazit. Přeji Vám krásné a slunečné setkání. Moc vzpomínám na sraz ve Svratouchu.
Petr, Trutnov

laky

Tak už jsme doma.Sraz baťůžkářů se myslím docela podařil a všichni jsme měli možnost zase poznat spoustu nových tváří a povyprávět si o tom,co nového krásného ve světě můžeme najít.Doufám,že i ostatní byli spokojeni a že se zase brzo někde setkáme.S některými se uvidíme už teď na Kačkaru a s ostatními zase na nějakém našem,tentokráte už 7.srazu baťůžkářů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: