Severní Evropa

pujceni auta na Islandu

Gabriela

Zdravim a prosim o radu… v srpnu se chystame na Island a chceme si pujcit auto. Ale vsechny pujcovny ukazuji nejlevnejsi od 50 tis. za 10 dnu. Zda se nam to hodne a lide, kteri i opakovane Island navstivili potvrzuji, ze je to absurdni castka. Mate nekdo aktualni zkusenosti s pujcenim aut na Islandu? Za jake penize pujcujete? Je lepsi dopredu nebo treba az na miste? dekuji, Gabina

Zkušenosti čtenářů

P.

V mnoha zemích jsou teď z důvodu narušení ekonomiky autopůjčoven a nedostatku aut mnohonásobně vyšší ceny než dříve. Časem by se to mělo navracet směrem k dřívějším cenám.

Tom
P.:

Ty jsi dobry optimista. Zapomen, ze se neco (nejen ceny) bude navracet. To je teprve zacatek…

P.
Tom:

Pojem konkurence ti nic neříká? On ji někdo zrušil? Kolik lidí by asi tak za tyto ceny cestovalo? To by mohla většina půjčoven v zemích, kde je teď extrémně drahé půjčení aut, rovnou zavřít. Už po sezóně jsou ceny o dost níž a na další prázdniny jsou zatím za stejné ceny jako letos na podzim.

normake
Tom:

Pravidelně objednávám auta přes http://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.

Gabriela
P.:

asi mate pravdu…at hledam, jak hledam, pod 50 tisic se nedostanu 🙁 Dekuji za odpoved, g

t

Na kayaku vidim nejlevnejsi za cca 15000, Europcar, srpen na 10 dni.

P.
t:

Ono záleží v jaké části srpna to je. I dříve byl konec srpna už mimo sezónu s výrazně nižšími cenami. Teď je na kayaku začátek srpna přes 4000 USD a konec srpna od 581 USD za 10 dní.

gabriela
P.:

ano, je to tak, letime na zacatku srpna a ceny jsou zcela odlisne 🙁 diky, ze se divate…g

Gabriela
P.:

v nasem terminu – 130 tis nebo 160? na 10 dni…jen tyto dve nabidky, to je preci jen moc. Ale pry to takto na Islandu vyskocilo diky Covidu.

P.
Gabriela:

Neznám situaci na Islandu, ale pravděpodobně se stalo to, že auta dříve prodali, protože se jim nevyplatilo je držet (potřebovali splatit úvěr atd.). Najednou se velmi zvedla poptávka v nejvyšší sezóně, ale nová auta se nedají snadno koupit. Poměr poptávky vůči nabídce umožnil půjčovnám, co ještě nějaká nezarezervovaná auta mají, aby si vylepšily špatnou finanční situaci. Koncem srpna už je poptávka s nabídkou vyrovnanější a ceny normálnější.
Osobně bych v takové situaci jel busem na trek Laugavegur a ve zbytku času zkusil jezdit stopem v obydlených oblastech jihu. Pokud není cena půjčení akceptovatelná (pro většinu asi není) a bez auta jet nechcete (zrovna na Islandu se většina bez auta neobejde), bude nejlepší nechat propadnout letenku (třeba posunou termín a bude možné si nechat vrátit peníze).

Gabriela
P.:

presne tak, takto nam to potvrdila cestovka, ktera auta na Islandu pronajima…nejsou tam auta a tak si rikaji vysoke ceny 🙁
Dekuji za komunikaci a rady 🙂 hezke leto, g

marese

Obecne je pujceni auta na Islandu pomerna draha zalezitost.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: