Volná diskuse

Praktiky fotografické cestovní agentury Krásy světa…

Hanka

Doba je sice divoká, ale myslím si, že toto by se dít nemělo…Upozorňuji na hodně zvláštní praktiky co se týče financí fotogrfické agentury Krásy světa. Asi si za to můžu i sama a byla jsem potrestána za důvěřivost a asi i naivitu. Snad to trochu pomůže, aby si další účastníci dali větší pozor. Stejný popis mám i n mých stránkách www.hankaebertova.cz.
A tady je přímo citace mé aktuality:

Jsou zprávy, které se nepíší snadno. Na zájezd do Kostariky padla poměrně velká kaňka, která ale naštěstí nepřebije krásy země a zážitky se setkání se zvířaty.
Přemýšlela jsem, jestli mám zveřejnit co se mi stalo a nakonec jsem se rozhodla ano, protože snad si dají pozor další lidé a v dnešní dost divoké době budou míň důveřiví a asi i blbý než já…
Pokusím se celou situaci objasnit. Už asi rok a půl jsem měla u firmy Krásy světa koupený zájezd do Patagonie. Na vše jsem měla smlouvu a s touto firmou už jsem cestovala dříve na Aljašku a tak jsem nečekala žádný problém. Nicméně po cestovatelských restrikcích, kdy se postupně víceméně zavřela Argentina a Chile byl zájezd zrušen.
Jako akční náhradu jsme s panem Denešem jednatelem firmy vybrali Kostariku, která měla vstup do země nastaven a ošetřen koupením poměrně drahého pojištění u jejich pojišťovny a vyplněním zdravotního pasu. To jsme akceptovali.
Měl to být pro pana Deneše mapovací zájezd – čili poznávání země pro komerční zájezdy v dalších letech. A já ho měla absolvovat jako poznávací, ale vzhledem k neznámému prostředí pro oba ne plnohodnotný, protože jsme program připravovali v podstatě až na místě a ze dne na den.
Peníze za zrušený zájezd jsem bez problémů obdržela nazpátek a tak jsem naprosto naivně poslala panu Denešovi peníze bez smouvy a přesně daných podmínek… Ano jsem blbá…Jak asi všichni tuší nejednalo se o malou částku…A zároveň jsem po něm chtěla aspoň rámcový rozpočet, na což mi bylo řečeno že je „tam“ plno neznámých a že vše vyúčtujeme po návratu. A s tím jsem se spokojila…
Po návratu jsem si rámcově hodila náklady na papír a zjistila, že bych měla dostat nemalou částku nazpátek. Po požadavku o vyúčtování mi pan Deneš i celkové náklady zaslal a i po poměrně štedré provizi pro něj se mi můj požadavek na vrácení peněz potvrdil.
Nicméně od pana Deneše jsem se dozvěděla, že mu naopak mám doplácet, protože on platil svoje náklady z mých peněz, což pochopitelně nestačilo. O TOM, ŽE MU BUDU HRADIT KOMPLETNÍ NÁKLADY NA AKCI VČETNĚ JÍDLA A UBYTOVÁNÍ OPRAVDU NIKDY ANI NÁZNAKEM ŘEČ NEBYLA! Pokud by tento nehorázný požadavek vyslovil, samozřejmě bych akci zrušila. Nejsem sponzor :D…
Je to pro mě neveselá zkušenost a zklamání, ale jsou i horší věci. Snad tato aktualitka některé lidi ochrání od podobného jednání a budou v dnešní době ostražitější a méně důvěřivý než já…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: