HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

Placení vnitrostátních letenek v Indii přes internet

Jarcza

Ahoj, už několik dní se snažím koupit letenky Dilí-Chennai a zpět přes internet u společností IndiGO a poté u Spice Jet – zkoušela jsem nejdřív embosovanou Master Card od KB, s povoleným placením přes internet.. a poté i Visa Electron od ČSOB, obě karty mi ale zamítli, nevěděl by někdo, proč? Je třeba mít pro placení letenek v Indii Visa Classic? V podmínkách jsem se taky dočetla, že je třeba mít u sebe kartu fyzicky a při check in ukázat. Máte s tímto nějakou zkušenost? nechce se mi věřit, že by indové byli takto striktní :-). Díky moc za rady.

Zkušenosti čtenářů

dan

ahoj, letos v lednu jsem kupoval 3x vnitrostátní letenky v indii (spicejet, indigo a kingfisher). Platil sem to přes embosovanou visa classic, samozřejmě s povoleným placením přes net, a nebyl vůbec problém, takže bych to viděl spíš na problém na straně banky/karty. Jenom si pamatuju, že některé ty stránky po mě chtěly nesmyslně pouze indické tel. číslo, jiné to nebralo, a indické bydliště, takže jsem nějaké číslo a bydliště musel vygooglovat, abych vůbec tím systémem prošel. Jinak bez problémů. ¨
Při odbavení po mě tu kartu jednou chtěli, už nevím která aerolinka to byla. Pro ten případ je ale lepší ukazovat jenom kopii karty s odstraněním security code (chtěli kopie obou stran karty).

Jarcza

Díky za info. Tak to mám asi bohužel smůlu, protože už si nestíhám nechat kartu Visa Classic vystavit. Budu se tedy muset spolehnout na nakoupení letenek na místě, čehož se velmi obávám.

Jirka

Mám stejný problém, jak jste to vyřešili. Už vím, že všechny starší zkušenosti jsou k ničemu, protože byl Master Card a Visa Card zaveden nový způsob ochrany 3D Secure Code, který vyžaduje přidělení bezpečnostního kódu bankou, která kartu vystavila. Systém tedy pracuje: Dáš požadavek na nákup, prodejce předá tvůj požadavek bance, banka tě „osloví“, předá ti bezpečnostní kód,ty jejím prostřednictvím zaplatíš a dostaneš letenku.Platbu provádí banka, prodejce číslo tvojí karty vůbec nevidí.Žádná česká banka tak daleko není, a tak to nejde. Osobně jsem v týdnu obvolal specialisty renomovaných bank ČSOB, ČS, City Bank a vzdali to. Vlastním embosované karty VISA i MC s povolením nakupovat přes internet. Naposled jsem kupoval letenky přes internet v Bangkoku (a bez problémů ), ale v Indii to nejde. Už jsem zoufalý, termín odletu, konec října, se blíží – koupit vnitrostátní letenky a jízdenky na vlak na místě, to nevidím dobře. Už teď jich je řada vyprodaných.Na vlak 2AC do Agry už jich dnes zbývá jen sedmnáct. Co dělat ?

MartinT.
Jirka:

Já jsem loni nakupoval přes indické Travelocity.co.in. Vše proběhlo v pořádku. Nevím, zda se systém mezitím změnil. U jiných indických cestovek či přímo aerolinek jsem to nezkoušel, protože často berou jen indické karty, aspoň myslím.

Jirka
MartinT.:

Martine, systém se asi změnil, už mám za sebou čtrnáct dní pokusů. Rezervace vlaků přes irctc.co.in končí u debetních karet na nutnosti mít účet u indických bank,použití kreditní karty nedopadlo lépe. A to karet vystavených ČSOB i ČS, VISA i MC, rezervace téhož přes cleartrip.com nebo yatra.com dopadá stejně. To vůbec nemluvím o tom, že je třeba vymyslet číslo telefonu nebo indickou adresu. S letenkami to dopadá zatím stejně, a to i např. u letecké společnosti Spice Air, která kupodivu dovoluje zadat českou adresu.
Problé bude zřejmě v novém způsobu zabezpečení karet MasterCard Secure Code a Verified by VISA, na které ještě naše banky nenajely (obtelefonoval jsem ČSOB,ČS,CitiBank ) a snad najedou asi za půl roku. Prostě bookovací systém tě převede na banku nebo centrálu MC nebo VISA, kde potvrdíš bezp. kódem svoji platbu teprve potom obchodník dostane peníze a ty lístek. Pokud múžeš poradit, uvítám to.
Já letím do Indie koncem října. Domácí lístky budu asi muset koupit až na místě (jestli ještě budou).

Jirka
Jirka:

Zdá se, že se povedlo. Českou kreditku z ČSOB vzaly jetairways.com, vypadá to, že by prošly i jiné karty (ptají se na banku, jde zadat i česká adresa a telefon.
Vytisklo to e-ticket. Platba je zatím v bance v blokaci, ale snad to proběhne.

MartinT.
Jirka:

Tak to je dobrý, říkal jsem si, že žádné dramatické změny v autorizaci plateb nemohly nastat, aby to vyřadilo české karty ze hry. A myslím, že by to indické Travelocity.co.in také vzalo. Adresu v Indii jsem uvedl samozřejmě reálnou, ale takovou, kde se nezdržuju 🙂 Zákaznický servis z Travelocity se mnou ještě řešil booking kódy z JetAirways, abych si mohl vytisknout pořádný itinerář z viewtrip.com, pomohlo i zastupení Jet Airways v ČR/SR. Zkušenosti jsem měl dobré. A Jet Airways jsou solidní společnost.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: