Írán, Pákistán, Afghánistán

Pakistan, Iran, jak tam?

Kristyna

Ahoj vsem,
chystame se na cestu po blizkem vychode, ktera nam muze zabrat od pul roku vic a hned potom se chceme vydat do Asie, konkretne Iran a Pakistan, problem je ale s vizy, ktera se udajne musi osobne vyrizovat v Praze. Nemame bohuzel penizky na to se neustale vracet do Ceska kvuli vyrisovani viz. Nevi nekdo z vas jestli existuje jina cesta? Jako treba pozadat o Iranska a Pakistanska viza v Turecku? Nebo jestli nam muze o viza zazadat nekdo doma a pak nam je poslat?
Stejny problem mame v podstate i se Syrii. Chceme zustat delsi dobu v Turecku a pak se vydat pres Syrii do Jordanska. Na strankach ministerstav zahranicnich veci se absolutne kasle na moznost, ze se do Syrie jede po zemi a uz vubec, ze se nejede z Ceska. A konzul ze Syrie mi odepsal, ze mam jet do Prahy, a basta 😀
Mate nekdo podobne zkusenosti?
Dekujem moc za odpoved

Zkušenosti čtenářů

Ivan

Já jsem onehdá vyžebral pak. vízum v Teheránu. Nejdřív se tvářili, že ne, že si mám pro něj dojet do Varšavy (tehdy v Praze nebyla ambasáda), nakonec mi ho po velkejch drahotách nadělili. Ale obecně platí, že pokud jsi víc než 3 měsíce mimo domov, tak je to dost dobrej důvod, žádat mimo Prahu.Třeba v Indii bývalo iránský i pak. vízum bez problémů. Ale tyhle věci se občas docela mění, co loni platilo, letos už neplatí. Navíc mám pocit, že Pákistánci dost přitvrdili při vydávání víz v poslední době…

jeff
Ivan:

Ochota ambasád je různá, v turecku by mělo být vyřizování iranskýho(cca do týdne v Istambulu) a pakošskýho výza relativně bez problémů, je to vždy o domluvě a je potřeba se nenechat odradit odmítavým přístupem.

Jan

Naprosto tvé znechucení chápu. Je to fakt těžký dostat víza někde po cestě. Nebudu teď mluvit z vlastní zkušenosti, ale jelikož jsem se o to dost zajímal, tak jsem něco vypátral. Syrské vízum by mělo jít dostat na ambasádě v Turecku. Ta šance tam je. Jinak jsem slyšel, že i když mzv tvrdí, že vízum na hranicích nelze získat, spousta lidí ho dostala. Ale trvalo prý min. 8 hodin. Íránské vízum jde taky vyřídit po cestě, ale chce to značnou dávku trpělivosti a trvá to několik týdnů. O Pákistánu nevím, ale asi to bude nejtěžší oříšek z těch zemí, cos zmiňovala. No snad se zadaří, držím palce!!!!! Snad někdo doplní z vlastní zkušenosti. Jinak prohrabej Thorn Tree forum na Lonely Planet, tam najdeš všecko.

jeff
Jan:

Iranci jsou určitě víc problematičtější než pakoši, ale zobecnovat moc nelze, záleží na místě, zemi, kde vyřizuješ, taky sleduj aktuální politickou situaci, pod tlakem nějakých nepokojů či demonstrací ambasády nemusí víza vydat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: