Černá Afrika

Namibie v červnu

Zuzana

Ahoj,
prosím, máte někdo zkušenost s Namibií v červnu? Plánujeme půjčit auto se stanem na střeše, ale trochu se bojíme velmi nízkých teplot v noci… Předem moc díky za reakce.

Zkušenosti čtenářů

P.

Nebyl jsem, ale orientovat se můžeš podle tohoto:
https://en.wikipedia.org/wiki/Windhoek#Climate
Bude lepší vzít si teplejší spacáky. Zkušenost jednotlivce nemusí nic znamenat. Tito měli mimořádné ochlazení na -4°C někdy v červenci nebo v srpnu, což jsou měsíce s podobnými teplotami jako červen:
https://busny.cz/namibie-i/

Pepa

ahoj,
nebyl jsem tam sice v červnu ale vloni až v září, nicméně auto se stanem/stany na střeše si půjčujete vždy s výbavou, tj jak na spaní, jsou tam jak prošívané deky, tak povlečení, tak na vaření. takže pokud by se vám zdálo vybavení na spaní nedostatečné – tak si buď půjčíte něco navíc nebo si vemte menší osobní spacáček jako doplněk z domů.

Martin

Ahoj Zuzko. V Namibii jsem byl koncem června 2015. V noci bylo i pod nulou, ale se solidním spacákem se to dá v pohodě přežít. 🙂 Bát se rozhodně nemusíte.

Andrea

Ahoj. Červen je období zimy, Nambie je ale obrovská, těžko říct jaká bude teplota, když nepíšeš kam asi tak jedete. Jedete-li sever Kaokoland a okolí tak tam jsme pokaždé, když jsme tam byli ( a to vždycky mezi červnem a srpnem) bylo teplo, okolo Sesfontein může být až horko přes den a i noci dosti teplé. Palmwag a okolí směr Pobřeží koster je dost větrné a to dělá chladnější ovzduší a často se není kam ukrýt, takže to se stanem na střeše vibruje. Dál na jih a do pouště bude přituhovat. (pár let nazpět jsme v Kgalagadi NP (což sice není Namibie, ale za hranicemi je to podobné) měli -8°C to byl jako fakt masakr 🙁 . I když opět je to místo od místa jiné.. AiAis springs tam byla kosa a noc jsme trávili pár km od pramenů mezi skalami a bylo krásné teplo.
Jak bylo psáno, lepší je spacák do nižších teplot pro studené až ledové noci, ty teplé přežijete bez spacáku 😉 Co si sebou vozím je tu gumovou láhev na horkou vodu do spacáku, na hlavu čepici a je mi fajn. Doporučuji.
Přeji super cestu (jak to jen bude možné tam jet)
Přejme si, aby ta šílenost skončila a do Afriky se dalo jet…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: