Západní a jižní Evropa

Madeira nebo Tenerife?

Petra

Ahoj, v květnu/ červnu se chystáme na dovolenou a zvažujeme Madeiru nebo Tenerife. Jedeme i s dcerou, která bude mít tou dobou 10 měsíců.
Představu máme o ubytování v apartmánu, nejspíše na 1 místě (max 2) a pronájmu auta. Hledáme spíše přírodu než památky, jsme sportovně založeni a rádi chodíme pěšky (dítě v nosítku). Nicméně třeba 1-2 dny výlety k moři na válení by nám taky nevadily:-)
Co doporučujete? Díky moc!

Zkušenosti čtenářů

Sandra

Ahoj,
na Tenerife jsem nebyla, ale Madeiru moc ráda doporučím. Je krásná na přírodu (strašně se mi zalíbily levady, které jsou rovné, bez většího převýšení – to tam samozřejmně taky je:D ) a i ty pláže se tam dají najít 🙂

Petra

Ahoj, planuji rodinnou zimni dovolenou s detmi ( 3, 4 roky) a napadla mne Madeira. Děti toho ale ještě moc neuchodí, na koupání to asi nebude, neporadi někdo jestli je tam nejaka dalsi moznost zabavy pro deti? Dekuji

Petra:

A co radsi zustat doma? Hmm?

Jimmy Tulipán
Petra:

Ja te muze napadnout Madeira, kdyz mas maly deti, co uz chodej sami .. to let do Egypta

Petra

na to jsem se neptala, nemyslite?

Peter

Ve Funchalu lanovka do bot. zahrady Monte: akorát je dost drahá, 10E/os. (dá se tam dojet i MHDautobusem levněji resp. najlepší je koupit sí týdenní jízdenku -ale platí jenom pro Funchal za tuším 20E). A zahrada samotná.Akvárium v Porto Moniz: pod hladinou moře, perfektní. Rejnoci. Vstup 5E. Nevýhoda je dost dlouhá cesta z Funchalu tam..Tunel pro pěší dlouhý cca 1km a široký cca 1metr, ražený v 17stol, baterka+deštník+odhodlání nevracet se  více než vhodné..jenomže název nevím vystoupil jsem z busu v Ponta do Sol a pak šel poblíž hydroelektrárny..tunel vede cca na náhorní planinuKoupání na Madeiře jenom pro odvážné: hodně velké vlny (není-li vlnolam na pláži), a dotoho dost ostré skály. A jednou jsem i bojoval s odlivem, což je trochu adrenalin, pro děti moc ne resp. bych se poradil s místníma předem..ale výhoda je že i na Vánoce je moře relativně teplé (20-22st.)Pro 4leté děti myslím že to je ale asi fakt brzo..
To mě jinak napadlo už když jsem tam byl: nejlepší by bylo možná si sehnat a usmlouvat bydlení ještě v čr, napsat jim maila, doptat se na tohle vše a třeba i navázat přátelství. Anglicky ve Funchalu umí asi téměř všichni, a příp. pro venkov se naučit aspoň pár základních portugalských slov nebo mít slovníček..
Hodně štěstí:)

Petra

Mockrat dekuji, mozna nevyuziji hned letos, ale do budoucna urcite…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: