Volná diskuse

Krátkodobé cestovní pojištění- poradíte?

Jitka

Chtěla bych se pojistit na 19-denní cestu do Asie a váhám, kde si cestovní pojištění vybrat. Po pročítání různých pojistných podmínek mám pocit, že se pojišťovny snaží vyvarovat případného plnění a někdy požadují i spoluúčast. Máte někdo konkrétní zkušenost s nějakou společností, kde nebyl problém s plněním, komunikací a není to zrovna to nejdražší na trhu? Díky za vaše názory.

Zkušenosti čtenářů

longsleeper

Ahoj,využiju tohle vlákno.Snažím se zorientovat v nabídce krátkodobých cestovních pojištění,která je sice obrovská, ale stejně tak nepřehledná.Nejlevněji se jeví AXA..ale má dost negativních recenzí.Nemůžete mi někdo poradit,které je nejlepší(výše plnění/cena/spolehlivost) ? Díky P.S.20 dní Vietnam

eva
longsleeper:

Já mám cestovní pojištění k platební kartě u ČSOB. Střední varianta už má slušné plnění a stojí 1000Kč na rok od sjednání. Nic výhodnějšího jsem nenašla. Zkušenosti s tim jak platěj, ale zatim naštěstí nemám.

Ivan
eva:

Nevím, jak u cestovního, ale u majetkového patří ČSOB poj. k těm lepším. Nevím, jaké tam jsou podmínky(délka krytého pobytu mimo ČR atd.) a limity, ale 1000 ročně mi přichází zbytečně moc…

longsleeper

No mně právě 1000,- za rok přijde podezřele málo.Všechny ostatní pojišťovny chtějí 300 – 3000,-Kč MĚSÍČNĚ podle rozsahu pojištění (léčebné výlohy,trvalé následky,doprovod,ztráta zavazadel,pojištění odpovědnosti,oprava zubů apod.)

Ivan

Ono to pojištění ke kartě určitě nebude na 365 ale na neomezený počet výjezdů jejichž délka nesmí překročit X (30, 45, 60) dní..
Já mám ke své kartě tohle „roční“ pojištění za 400…

Pavel
Ivan:

Bohužel tento drobný „detail“, tj. rozdíl mezi multitrip cest. pojištěním platným rok a pojištěním na roční pobyt v cizině tady celá řada lidí není schopná pochopit.

JohnGin
Pavel:

To máš sice pravdu, nicméně ve vlákně s tímto názvem bych předpokládal, že se nikdo o celoročním pojištění nebaví. Jinak já mám taky pojištění ke kartě, za 50kč měsíčně (Uniqua) a omezení je tam na max.60ti denní cesty. Navíc to platí pro mě i pro manželku současně (kdyby byly děti, tak i pro ně (max. 2)).

Zuzana Kulhánková

Mám dobré zlušenosti s Generali. Když jsem se v Kanadě starala o dětský pěvecký sbor z ČR, dvakrát jsme museli kvůli různým věcem na pohotovost. Generali všechno hned vyřídila telefonicky s nemocnicí, platit jsme nemuseli nic.

eva
Zuzana Kulhánková:

Stačí kouknout na stránky čsob (či jiné banky) a tam najdete všechny podmínky cestovního pojištění ke kartě. Je možné i ke kreditní kartě. Já mám na cesty po Evropě taky to nejlevnější (myslim, že je to 350Kč/rok, ale teď letíme do J.A. a ty limity by nemusely stačit, tak jsme si dali to za 1000Kč. Nejsem si jistá jak dlouho teď v kuse můžu v zahraničí být, ale bývalo to 90dní. A rodinné cest.poj. tam ke kartě nabízejí také.

Luboš

Já bych za mě doporucil pojisteni od zpmvcr.cz. Měl ho dnes i s rodinou, když jsme jeli na dovolenou. Naštěstí jsme ho nemuseli využívat, ale je to větší pocit jistoty. 🙂

LubomirHa

Zkus ERV cestovní pojištění – určitě je to jedna z těch nejlepších variant. Jinak že se některé pojišťovny (dobře, je jich asi i celkem dost) snaží vyplácení vyhýbat, to je asi logický neduh tohoto podnikání, holt si musíš pořádně pročíst podmínky.

žufan

VZP jedine VZP … 2x operace, jednou SriLanka, podruhe Indonesie, vse naprosto ok.

Petr

Nejlepší je využít nějaký srovnávač, kde vydíte přehledně ceny a pak se dá dost rychle i sjednat a zaplatit. třeba http://www.srovnejto.cz/cestovni-pojisteni-online/

Martin A

musel někdo zkoušet použít Slavia pojištovnu?
já zkoušel Generali, když jsem měl úraz v Indonesii a až na pár problémů pojištění fungovalo.
http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/volna-diskuze/pojisteni-allianz-vs-generali/

Martin A
Martin A:

Ještě dopolnim, že třeba pojištění zavazadel je pro individuální cestování nanic, protože se vztahuje jen na zavazadla ukradená z hotelu a obecně spíš ukradne někdo batoh z autobusu.
Dál jsou ty jejich extrémní sporty. Potápění a turistika na 5000nm jsou rizikovější, protože při špatném vynoření je potřeba dekompresní komora, stejně jako u vysohorské nemoci. Proto jsou ty připojištění dražší.
Pojištovny nehradí prevenci malarie (malaron, lariam, doxybene) i když některé ano. Ale pokud máte (doktor má) podezření na malári, tak malarický test uhradit musí.

Lubor
Martin A:

Máte pravdu, potápění je rizikové. Stačí se podívat na nejčastější zranění a úrazy potápěčů https://www.ziba.cz/cestovni-pojisteni-potapeni/ a víte proč se nezapomenout pojistit;). Náklady na léčení stojí hodně peněz, nechte platby na pojišťovně.

Štěpánka P.

Mám čerstvou zkušenost s výběrem cestovního pojištění. Protože v pátek jedu do alp dnes jsem to zkoumala a vybrala pojištění od OZP, rychle zjednané, hezky přehledné a výhodné. Myslím, že můžu doporučit.

Karel
Štěpánka P.:

Ahoj všichni, rozhodně doporučuju využít srovnávač, kde bude přehledně vyobrazeno pojistné krytí a další kritéria, já využil porovnávač cestovního pojištění na adrese http://nasetreno.cz/pojisteni/cestovni-pojisteni/ a byl jsem spokojený, je tam široký výběr pojišťoven.

Jirka

Jak se tak dívám, pojištění přes kartu mi připadá jako nejlepší, obvzláště když cestuji častěji. Je tu něco (nějaká nevýhoda), která mi unikla?

Pavla Holá

Cestovní pojištění ke kartě nemusí obsahovat dostatečně vysoké limity. Vždy záleží na pojistných podmínkách v obchodních podmínkách užívání kreditní karty. Raději si zkontrolujte, že toto cestovní pojištění ke kartě zahrnuje jak ošetření, převoz i asistenční služby v zahraničí. Pokud jste ‚často cestující‘ určitě se, ale vyplatí celoroční cestovní pojištění.

HONZA

Já si vždy vybavuji online cestovní pojištění a maximální spokojenost 🙂

Kirko
HONZA:

Ja nikam nejezdim takze take maximalni spokojenost.

Michal

Na co si třeba nejvíce dávat pozor při vyřizování cestovního pojištění? Nebo to závisí také na konkrétní zemi kam cestuji?

Lin

Určitě závisí na tom, kam jedete. Pokud po Evropě, zpravidla by vám měl stačit limit na léčebné výlohy cca 3.000.000,- Kč, pokud např. do USA tam bych doporučila limit co nejvyšší. Zdravotní péče je tam velmi drahá. Určitě se podívejte na výluky z pojištění konkrétní pojišťovny a pokud máte nějaké onemocnění např. vysoký tlak, epilepsie apod. je nutné si uvědomit, že pojišťovny hradí dlouhodobě ustálené chronické onemocnění, tj. beze změny posledních x měsíců, bez hospitalizace, změny medikace. Najdete to vždy v pojistných podmínkách.

mongol
Lin:

Musim mit cestovni pojisteni i kdyz nikam necestuji?

mongol:

Cestovni pojisteni nemusis mit pokud cestujes na uzemi Mongolska.

Dobrák Tom

Zkoušeli jste třeba https://www.hyperfinance.cz/pojisteni/cestovni-pojisteni/ ? Skvělé pojištění v poměru cena/služby. I když existují státy, kde cestovní pojištění není povinné, nikdy nevíte, co se stane, proto je dobré, vždy si nějaké cestovní pojištění zajistit.

denasu

Pojisti se, ať už jdeš kamkoliv. Lehkovážnost se Ti nemusí vyplatit, vím to sama moc dobře. Ve 20 jsem si na dovolené s přítelem komplikovane zlomila ruku na 2 místech a operace byla nutná ihned. Nechci vědet co tá operace stála. Nechsi to online srovnat – https://www.top-pojisteni.cz/cestovni-pojisteni Já to delám cez Topku, naklikám to tam během pár minut a celou dovolenou můžu klidně spát.

HonzaP

Z osobní zkušenosti mohu doporučit Top-pojištění. Cestuji myslím že hodně, ale ne tak že by se mi vyplatilo roční pojištění tak si tam pokaždé kliknu a ze srovnávače vyberu nejlepší možnost. A u krytí mi záleží na sumě pokrytí a připlácím i pojištění osobních věcí, zejména elektroniky.

Kup si flasku na tu kratkou dobu a v klidu ji doma vypij , uzijes si to vis a usetris a divej se na cestopisy v televizi.

Pavel Maštálko

Zdravím,

Jedná se o pojišťovnu AXA a týká se to především lidí, kteří cestují do zahraničí a své cesty si pojišťují. Týká se to ale i ostatních lidí, kteří využívají jakýchkoliv služeb pojišťovny AXA.

V lednu jsme se s přítelkyní přestěhovali do Calgary v Kanadě. Přijeli jsme na Working Holiday víza, tudíž zatím na rok. Před odcestováním jsme si museli sjednat cestovní pojištění, což je povinnost pro udělení vstupu na území Kanady.

V úterý 6.3.2018, přibližně ve 2:00 ráno, jsem se probudil s nevolností. Myslel jsem, že jsem snědl něco špatného, jelikož bolesti vycházely z oblasti žaludku. Bolesti ale neustávaly ani po 45 minutách a to už mi docházelo, že mám ledvinový kamen, který jsem už jednou měl před 15 lety a tudíž se jedná o ledvinovou koliku. Zavolali jsme tedy záchrannou službu, která přijela do pěti minut. V tu dobu jsem byl rád, že jsem si u pojišťovny AXA sjednal to nejdražší cestovní pojištění (cca 19 500,-Kč po 50% slevě). Poplatky za lékařské služby jsou tady opravdu vysoké, což jsme si předem zjistili a i to byl důvod, proč jsme si s pojišťovnou sjednali to nejdražší pojištění. Hned na příjmu v první nemocnici jsem musel zaplatit 800CAD (přibližně 12 800 Kč) ze své karty.

Po převozu do nemocnice, která se specializuje na tyto problémy, jsem čekal v ordinaci asi 5-6 hodin, během kterých ke mně několikrát přišla sestra a říkala, že se snaží kontaktovat mou pojišťovnu. Po asi pěti, až šesti hodinách čekání mi přišla sestra říct, že mluvili s mou pojišťovnou, od které se dozvěděli, že pojišťovna nejprve potřebuje kontaktovat mou obvodní doktorku a zjistit, jestli se nejedná o chronické onemocnění (v případě, kdy by se jednalo o chronické onemocnění pojišťovna zákrok neproplácí). Že musí nejprve mluvit s mou obvodní doktorkou ale řekli doktorům v Kanadě až po zmíněných šesti hodinách, kdy jsem čekal na zákrok. Tou dobou už byla v ČR půlnoc, tudíž jsem čekal do druhého dne. Paní v pojišťovně mě ujistila, že doktorce zavolají hned jak bude následující den ve dvanáct hodin ve své ordinaci. Předpokládal jsem tedy, že druhý den ráno bude vše v pořádku a půjdu co nejdříve na zákrok.

Další den se ale až do pěti hodin českého času vůbec nic nedělo. Volat jsem nemohl, protože jsem měl v telefonu kanadskou SIM kartu, která mi nepovolila vytáčet čísla mimo Kanadu. Poprosil jsem tedy rodiče, aby pojišťovnu kontaktovali. Po mnoha telefonátech, okolo pěti hodin českého času, hodinu předtím, než doktorce končila pracovní doba (potom v pátek a o víkendu navíc ani neměla být v ordinaci), mamka zjistila, že pojišťovna nebyla za celý den schopna doktorce zavolat. Dokonce paní za telefonem v pojišťovně lhala – tvrdila totiž, že „už“ na případu pracuje její kolega (v 16:00), ale za moment zase řekla, že ten kolega ještě ani není v práci. Kontakt na nadřízeného nám také dát nemohla. Mamka se tedy domluvila s mou obvodní doktorku sama a ta vše poslala emailem ještě po zavírací době.

V pojišťovně tvrdili, že žádný e-mail neobdrželi. Jelikož jsem čekal na zákrok každou minutu po dobu dvou dnů, tak jsem, krom prášků proti bolesti každé dvě hodiny, dva dny ani nic nejedl, protože to se před zákrokem nesmí. Byl jsem ochoten zákrok zaplatit ze svého.

Našli jsme si sami kontakt na nadřízeného a mamka v pátek ráno opět volala. E-mail samozřejmě obdrželi už předešlý den v sedm hodin večer. Konečně se usnesli, že zákrok zaplatí. To ale ani nebyli schopni zavolat do nemocnice a říct doktorům, že už mohou zákrok provést. Sestra jim musela zavolat sama. Zákrok trval pouze 15-20 minut a dvě hodiny po zákroku jsem mohl nemocnici opustit. Celkový účet odhaduji na 16-17 tisíc kanadských dolarů.

Po návratu z nemocnice jsem ihned poslal všechny potřebné dokumenty s tím, že požaduji proplacení zmiňovaných 800 dolarů. První odpovědi jsem se dočkal až po týdnu. Pojišťovna psala, že je jeden z dokumentů nečitelný. Obratem jsem zaslal lepší verzi. Dnes už to je bez jednoho dne tři týdny a pojišťovna napsala email s tím, že čekají na to, až jim kanadská pobočka zašle lékařskou zprávu. Prý se na to musí podívat jejich doktor. Do té doby mi nemohou nic proplatit.

Podobných zážitků si můžete na tomto webu přečíst daleko více: https://www.penize.cz/diskuze/8197-axa-pojistovna-a-s?pagenumber=1

Přeji hezký den.

Linda

My měli zdarma k úvěru od této firmy,platilo pro celou rodinu na rok https://www.ammadopujcky.cz/

Marie

Ahoj, mám s Axou taky špatnou zkušenost. Za ty léta, co cestuji, jsem nikdy s žádnou pojišťovnou neměla problém – a to jsem jich vyzkoušela spoustu. AXA je ale vyjímka. Záměrně používá systém zákaznické linky, aby váš telefonát byl nahrán a tam hledají záminku proč pojistné plnění neplatit. To, že vám asistentka slíbí, že uhradí vaše ošetření ještě neznamená, že tomu tak bude. Zkuste Kooperativu, Uniqu, VZP … cokoliv, JEN NE AXU! Přála bych si, aby vymizela z českého trhu a zůstaly jen pojišťovny seriózní.

Andjey

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Dominik

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

jarda
Dominik:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Fijalka

Ahoj costovatelé, já se vždycky pojištuji u České pojišťovny (super poměr cena/výkon), pokud jedeš nomádit, tak je super pojištění World Nomad. Praktické rady o cestovním pojištění jsem sepsala do samostatného článku, tak mrkni 🙂 Fijalka.cz

Patrik14

Já bych doporučil Allianz. Většinu pojištění máme u nich vlastně jsem teď sjednával i povinné ručení (https://www.povinneruceni.top/pojistovna-allianz). Takže u nich bych se ničeho nebál.

Miro46154

Já se musím podělit o svou pozitivní zkušenost s pojišťovnou Allianz. Hledal jsem cestovní pojištění na krátkou cestu a napadlo mě jako první využít pojišťovnu, kde mám mj. i povinné ručení (https://www.povinneruceni.top/pojistovna-allianz). Nedřív jsem využíval různé srovnávače a tam se nejevila úplně nejlevněji, ale po osobní schůzce se v Allianz dostali na cenu, kterou mi nikde jinde nenabídli, takže doporučuju vyzkoušet pojišťovnu, kde už máte něco uzavřeného a třeba vám taky dají dobrou cenu. 😉

Šárka

No podle referencí nebrat AXA cestovní pojištění, z okolí slýchám spíše špatné recenze a i na webu ( např. http://privydelek.eu/cestovani ) to haněj. Já osobně jsem naštěstí ještě žádné plnění nepotřebovala, ale za sebe doporučuju Allianz, sice je to dražší, ale zase je to kvalita.

Lidunka

Myslím, že stojí za přečtení tento článek a také Vám tam můžou poradit : https://www.financni-navigator.cz/427-cestovni-pojisteni/ my jsme to tak udělali a jsme za to rádi. Hlavně s váma mluví k věci 🙂

Katka Nováková

Osobně jsem vyhledávala cestovní pojištění přes https://www.srovnator.cz/cestovni-pojisteni/ a nakonec jsem si vybrala. Včera jsem zjistila, že mám pojištění levnější než kamarádka, co se mnou jede a pojištění si sjendávala na pobočce ČPP.

Lidka

Ahoj, hledala jsem vhodné cestovní pojištění a zkusila to, co tady doporučila Katka, https://www.srovnator.cz/cestovni-pojisteni/ a dííííky, fakt supr, takže i za mě můžu jen doporučit!

Daniel

Dobrý den, přes kho si nejvíce uzavíráte cestovní pojištění? s kým máte dobré zkušenosti prosím?

Erik

Pokaždé se podívám, kdo zrovna nabízí výhodnější pojištění. Ideální jsou na to srovnávače, kde se dá uzavřít výhodnější pojistka, než když jdete například na pobočku.

Daniel

Díváte se pořád přes jeden srovnávač? když jim poskytnu své údaje, tak nebude mi potom chodit jedna nabídka za druhou na nějaké jiné pojištění?

Erik

Ano, vybral jsem si srovnávač klikpojisteni .cz, kde se to dá vše vyřešit online. Nemusí se nikam chodit. Normálně se pojistka potvrdí pomocí proplacení na účet. Nemusíte mít potom strach z nevyžádaných nabídek. Vůbec takhle nic neposílají.

Mirka

Ahoj,máte prosim někdo dobrou zkušenost s nějakou cestovní pojišťovnou – příp. přímo produkt.Pro týdenní cestu do Rakouska, voda do WW3 (některé pojišťovny mají WW3 už v rizikových sportech)Tuším, že rychlost a úspěšnost řešení události se může lišit dle člověka, který vám to sjednal…i když by nemělo.
PROSÍM jen seriozní konkrétní odpověň na pojišťovnu/produkt.
Mnohokrát DĚKUJI,Mirka

Filip

Za mě určitě UNIQA s připojištěním nebezpečných sportů. Nejsou nejlevnější, ale platí bez problémů. Jde to i u nich online na webu sjednat.

Tomáš

Zdravím, chystáme se letos s přítelkyní hodně cestovat a já jsem vždy rád ještě jištěný pojištěním. Můžete mi prosím poradit někdo, kde vyřídit nějak rozumně pojištění prosím na cesty? I dlouhodobější?

P.
Tomáš:

Tady moc odpovědí nedostaneš. Zkus cestujlevne.com a upřesni max. dobu jednotlivých cest a případný zájem o rizikové sporty. Na kratší cesty bez rizikových aktivit nejspíš lidi poradí pojištění k bankovní kartě, které vyjde u mnoha krátkých cest výrazně levněji než jiné možnosti. Na pojištění na dlouhé cesty bude asi nejlepší použít nějaký srovnávač a pročíst si podrobně nabídky a pojistné podmínky (ty zvlášť kvůli rizikovým aktivitám).

Helča

Je pravda, že na online porovnávači pojištění můžete sehnat pojištění výhodně. Mě se líbí, že je to vše na jednom místě vlastně a člověk ani kvůli tomu nemusí nikam chodit a pojištění si může online rovnou sjednat.

Tomáš

A ten porovnávač pojištění, tam si člověk najde nějakou nabídku a s tím pak jde na tu konkrétní pojišťovnu nebo jak to funguje?

Helča

Za mě vyzkoušejte Klik.cz, já s ním mám dobré zkušenosti, podařilo se mi tam pojištění už dvakrát sjednat výhodně. Navíc je to strašně jednoduché a ušetří to čas s tím, že nemusíte nikam chodit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: