Černá Afrika

Keňa poprvé

Petra

Ahoj cestovatelé, příští rok se chystám poprvé do Keni – safari + koupání. Jsem ve fázi sběru informací. Prosím zkušenější cestovatele o radu v těchto oblastech:
– očkování – mám v plánu choleru, břišní tyfus, obě žloutenky a vzteklinu – ještě něco?
– na safari a do hotelu – budu kupovat balenou vodu – má cenu s sebou brát ještě nějakou filtraci nebo čistič vody a balenou ještě jednou filtrovat?
– probiotika proti průjmu – stačí je brát cca měsíc před cestou + během ní?
– nechci jet nikam do vnitrozemí – má cenu užívat antimalarika? Chtěli bychom vidět Amboseli, Tsavo West i East, Masai Mara + se na  pár dní plácnout k oceánu.
– repelent – je lepší vysoký obsah DEET nebo naopak nízký? Názory se dost rozcházejí
Moc děkuji za případné odpovědi.
Cestování zdar.
Petra

Zkušenosti čtenářů

Dan

Ahoj, zil jsem ve vychodni Africe 15 let a posledni roky zarizoval take safari. Ockovani je spis osobni vec a mohou se vest dlouhe diskuze. Ano – naockuj se podle tveho seznamu – a pokud budes prejizdet hranice treba do Ugandy nebo Tanzanie – tak se naockuj na zlutou zimnici. Bez toho te pres hranice nepusti. Balenou vodu nema cenu filtrovat. Jen pokud budes kupovat na ulici, tak se podivej na vicko, jestli nebyla podomacku naplnovana. Jestli se tak dusledne ockujes, tak si vem i ty antimalarika. Nejspis chytnes malarii nez vzteklinu. O repelentech a probiotikach toho moc nevim 🙂

Váca

Ahoj Dane, dnes jsme se rozhoupli že na vánoce a silvestr pojedeme poprvé do Keňi. Nemáš tip na průvodce do parků? Raději podpořím místního člověka se zkušenostma než velkou firmu na zážitky. Chtěli bychom tak na první tři dny 3 dny průvodce, půjčit auto a na safari, po tom už s baťůžkem dále (bez průvodce). Záleží na ceně, pokud by byla přívětivá, naplánovali bychom si s ním i více času. Plán budeme teprve tvořit, ale přílet máme 24.12. a 25.12. bychom chtěli na 3 dny z Nairobi třeba na Maasai Mara. Budu rád když se ozveš. Moc díky 777934551

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: