Volná diskuse

Káhira – Istanbul 2008

Tomáš Kubuš

Ahoj
toto leto planujem cestu z Kahiry do Istanbulu, ktora by mala ist cez Egypt (Kahira+okolie, Sinaj), odtial lodou do Jordanska, flakat sa par dni v Jordansku, odtial do Syrie..Damasek, z ktoreho by som si rad odskocil do Libanonu (Beirut, Baalbek)…skusenosti s Jordanskom, Syriou a Tureckom uz mam…takze moje otazky su skor na Libanon:

ako sa da najlepsie (a aj najlacnejsie) dostat z Damasku do Beirutu (chodia tam busy zo stanice Somarie?)..dalej pozna niekto nejaky lacny hotel/hostel v Beirute?

okrem toho ma zaujima este lod z Egypta (Nuweida) do Jordanska (Aqaba)..isiel niekto?

alebo ak mate niekto nieco k tejto trase..tipy, triky..sem s nimi..
Dakujem pekne

Zkušenosti čtenářů

peta

cau tome
presne pred rokem sem plul lodi z nuweiby do aqaby,super,vetsina pasazeru sou iracti ridici kamionu,listek koupis par metru od pristavu,v dolarech,dinarech nebo eg.librach uz nevim kolik stalo,podle pocasi pluje bud normalni lod nebo lod nakladni,kterou sem plul cekal sem asi 2 hodiny pred celnici,2 hodiny za celnici a tak 6 hodin na lodi zatim cau
peta

peta

jinak dobre aktualni stranky s fotkama sou
virtualtourist.com
travelblog.org
mozna znas a na tech virtualtourist si dej aqabu a mozna najdes prispevek ode me
at se dari
cau peta

Tomáš Kubuš
peta:

ahoj!
diky za rady 🙂 pozrel som uz aj ten virtualtourist.com a nasiel som tam tvoje prispevky, takze este raz diky!

Vladimira Svitakova

ahoj Tome,info z letosnich Velikonoc.V LP je avizovane nadrazi Baramke v Damasku jako to kam a odkud prijedes z Ammanu nebo Beirutu.Bohuzel je jiz 5 mesicu zrusene a jezdi z/nej busy pouze na letiste.Nepochopitelne soupou veskerou verejnou dopravu mimo mesta a osobaky vesele jedou krok co krok mestem :o[!Musis se doptat v hostelu nebo Icku v Damasku-tam toho vedeli pomerne dost.Omlouvam se jestli tuto info uz vis.

Tomáš Kubuš
Vladimira Svitakova:

ahoj..dakujem za spravu..hej to ze Baramke je zrusene som zistil toto leto ked som nechapal preco to tam je tak vyludnene..vtedy nas poslali na Somarie (takto sa to vyslovuje, tak asi aj pise :D)…
a ospravedlnovat sa nemusis..som vdacny za kazdu spravu..diky 🙂

Vily

letos v lednu stal lodni listek 50americkych dolaru (pozor! nutno platit jenom v nich a v Pa a So je v pristavu nesezenes) + 50 egyptskych liber odjezdova dan. Do akaby prijizdi lod dost pozde, s tim pocitej

Tomáš Kubuš

Neviete mi niekto poradit ci musia mat Slovaci ktori cestuju do Libanonu viza vybavene uz vopred, ale ich je mozne kupit na hranici? bol niekto v poslednej dobe v Libanone?

rahala
Tomáš Kubuš:

Myslim, ze to bude stejne jako pro Cechy. Kdyz pojedes z Damasku do Bejrutu, lze vizum na 14 dni ziskat bez problemu na hranici za 25000LP. Vice o libanonske vizove politice muzes najit na http://www.general-security.gov.lb/Arabic/SiteUtils/HomePage/

Jinak autobusy do Libanonu, a take do Ammanu a jizni Syrie, odjizdeji z noveho nadrazi na jiznim okraji Damasku, z As-Sumerije. Z hlavni krizovatky u Bramake (Baramkeh) tam jezdi primo mestsky autobus (velky, modry) nebo busiky (servis). Cena DAM-BEI je 250 SYP.

Tomáš Kubuš
rahala:

dakujem pekne..aj za tu stranku aj za info ohladom cien
teraz by to malo byt uz iste..volal som na ambasadu a potvrdili ze Slovaci nepotrebuju mat viza dopredu a dostanu ich bud na hranici alebo na letisku

Michal
Tomáš Kubuš:

Jenom bych upřesnil, že lístek Z Aqaby do Nuweiby byl v dubnu za 70USD a z druhé strany 90USD. Libanon je poslední dobou poměrně nestabilní, bezpečnostní situace se tam může změnit ze dne na den, takže cestu tam bych raději zvážil.

Tomáš Kubuš
Michal:

diky za upresnenie 🙂
hej to viem, preto som rad ze clovek dostane viza na hranici, cize pozorne sledujem situaciu a ked sa v Damasku rozhodnem ist, tak mozem ist..ak sa nieco zomelie, tak sa jednoducho nejde

rahala
Tomáš Kubuš:

dobra stupnice bezpecnosti v Libanonu jsou syrsti delnici jezdici za praci z Damasku do Libanonu. Kdyz nepojedou, je situace v Libanonu dosti vazna.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: