HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

Jižní Indie

Petr

Ahoy ahoy, v únoru se chystáme na měsíc do jižní Indie.Chceme navštívit Tamil nadu, Keralu a Karnataku.Nemáte někdo pár tipu na to co vidět? Samozřejmě budeme studovat LP a jiné průvodce ale přeci jenom osobní zkušenosti a názory jsou k nezaplacení.
Díky moc předem

Zkušenosti čtenářů

Lucie K.

Ahoj,

jeden mesic na tyhle tri staty je docela natesno. Vzdalenosti jsou velke a treba v Karnatace jsou silnice v zoufalem stavu, jizda autobusy neskonale pomala. Pokud byste chteli videt zhruba vsechno, co zato stoji, pocitejte s tim, ze stravite temer polovinu casu ve vlaku nebo busu a bude to vycerpavajici, ale urcite se to da.

V Tamil Nadu se mi krom ostatnich veci moc libil treba Tanjavur (Tanjoure) a Chidambaram – ohromne kamenne chramy s vybornou atmosferou. Mahabalipuram je vybornej a Trichi je fajn jako mesto. V Karnatace nesmite vynechat Hampi. Jeste se mi libil Mysore a Bijaipur jako mesto. Pattadakal, Badami, Belur a Halebid taky prijemne prekvapily.

Vladka S.
Lucie K.:

No a milovnikum plazi doporucuji Kudli Beach u Gokarny.

Renáta Moskalová

Ahoj všem,
právě jsme se ve zdraví, šťastni a spokojení vrátili z 8-mi denní cestě po Indii. Asi si řeknete, na tom není nic zvláštního. V našem případě ano, jelikož jsme po Indii cestovali zapůjčeným vozem.
Předně bych chtěla poděkovat všem, kteří na jakýkoliv web napsali cokoli o svých poznatcích a zkušenostech z Indie. Přečetla jsem před odletem snad všechny a moc za ně děkuji, byli nám inspirací. Do Indie jsme tím pádem odjížděli s představou, že daleko nedojedeme a zákonitě se musíme nabourat, někoho přejet, že nás okradou, nakazíme se nějakou chorobou a pod. Nic z toho se nestalo. Nikde na webu jsem nenašla nikoho, kdo by si auto půjčil, ani na angl. stránkách, jen pár motorkářských nadšenců.
Vřelý dík za naše životy také patří mému drahému muži Jirkovi a kamarádovi Vláďovi, kteří mě a Katku po velkých nervech dovezli zase zpět do Dilí. Vláďa prohlásil, že by řízení v Indii nikomu nedoporučil. Moje drahá polovička dnes doma prohlásila, že by to opět klidně absolvoval. Byli jsme pány svého času.
Přiznám, první 2 dny, kdy jsme jeli z Dilí do Agry a pak z Agry do Varanasi jsem celý den nejedla, žaludek stávkoval, jen jsme pili vodu a ráno a večer jsem se já dopovala slivovicí, cestou nadávala a skučela a kecala chlapům do řízení a řvala: jeď pomalu, nepředjížděj, bacha a pod., ale 3 den už to snad šlo.
Takže pokud se najde nějaký podobný dobrodruh, rádi si vyměníme zkušenosti. pomocníkem na cestách nám byla samozřejmě Lonely Planet. Podotýkám, drobné změny by se našly. Už začínám pracovat na cestopise, takže se těšte.
Ještě jednou všem moc děkuji, Renáta a Jirka

Dusan

Ahoj, byl jsem v jizni indii v Agumbe, bydlel jsem u typka v dzungli, ktery ma stanici na rozmnozovani kobry kralovske, toci take filmy pro national geografic, nadherna priroda, v noci nas bral do dzungle na hady a ostatni zivocichy, parada. Pokud bys chtel, dam ti kontakt.cus, d a na LP bych se vys …. jet podle sebe.ahoj, dusan

Hanka

Ahoj Petře,

od srpna do září jsem byla na AIESEC projektu v Karnatace, kde jsme cestovali a na zakázku psali průvodce pro státní agenturu pro rozvoj turismu v Karnatace. Pokud bys sis tímto způsobem chtěl udělat o Karnatace obrázek, ozvi se a já ti pošlu link na PDF brožurku.

Hanka

Petr

Ahoy všem, předem moc díků za vaše rady a tipy, jsem za ně moc rád. Jak psala Lucie navalil jsem si toho na jeden měsíc asi moc a tak bude možná lepší to zredukovat. Projedu tipy od vás a asi itenerář poupravím.Ještě jednou vám všem moc díky, to ale neznamená, že je diskuse u konce pokud byste mi mohli ještě s čímkoliv poradit budu moc moc rád :-)))
Petr.

Jarcza

Ahoj, přidávám ještě jeden tip na jižní Indii – v létě jsem navštívila Gingee, v průvodci LP je o tom jenom malý odstavec. Jede tam bus přímo z Chennai (my jsme jeli z Pondicherry ale potom z Gingee přímo do Chennai). Jeli jsme tam na doporučení jednoho kamaráda – Inda. Jedná se o několik chrámových komplexů, které se nacházejí na vrcholcích kopců vždy na dohled od sebe. Když zadáš Gingee do obrázků na googlu, najde to celkem slušné fotky. Atmosféra toho místa je neskutečná. Nepotkali jsme tam ani jednoho evropského turistu – jenom pár indických. Můžeš se procházet mezi tisíc let starými chrámy, aniž bys potkal živou duši. Fakt nádhera. Vstup na všechny komplexy stojí 100 rps. (cca 40 Kč.) Přeju krásný výlet do Indie.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: