Volná diskuse

Jemen

george

Chceme do Jemenu, ale bez cestovky. Dopravu zvládneme do 13 000 se vším všudy, ale co dál. Prý už zase nelze individuálně!?

Zkušenosti čtenářů

Molhancova Eva

Pro George
Individuálně cestovat lze, momentálně se tam pohybuje můj kolega se ženou, pošli svou e-mail adresu, mohu ti přeposílat jeho reporty.EM

george
Molhancova Eva:

[email protected]

Předem dík. Pak ale ty slavný stránky o Jemenu, co jsou tady doporučovaný, poněkud matou.

frico
george:

Prozraď,jak jste se vešli do 13 000.

george
frico:

Praha – Istanbul 3600 BUS
Istanbul – Damašek 1200 VLAK
Damašek – Ammán 300 BUS
Ammán – Sann´á 8390 Letenka (vč. poplatků)
Víza:
Jordánsko 280 Kč (2x)

Celkem 13 770 Kč. Jenže jsem zapomněl na dvojí syrské vízum, takže 15 000 Kč, což znamená, že za stejnou cenu se to dá téměř letět s přestupem v Istanbulu rovnou z Prahy.

Adam
frico:

Letenky za velmi rozumnou cenu (kolem 17 000) může zprostředkovat Pavel Kumpán – viz web http://www.jemen.cz

Tom
Adam:

17 000? Ponekud drahe. Kdyz jsem si ted u Turkish Airlines (www.thy.com) zadal zpatecni let z Prahy do Sanaa (tritydenní pobyt zacinajici za 14 dni), vypadla cena 551,83 EUR vcetne poplatku. Pri dnesnim kuzru je to 15 340 Kc.

Lukáš S

Ahoj, řeším stejný problém. Mám rezervovanou letenku na přelom listopadu/prosince (mimochodem: Turkish Airlines, 17000 Kč), ale podle aktualit na http://www.ye.cz to s individuálním cestováním moc růžově nevypadá. Zaplatit letenku nebo nezaplatit?
Prosím všechny, kdo by něco vypátrali, aby to vožili sem do diskuze 🙂 Díky. LS

Pavel Kumpán
Lukáš S:

http://www.jemen.cz/informace/moznosti.php
Pokud vím, od srpna se nic podstatného nezměnilo

Asmat

Na přelomu června/července 2007 byl individuální pohyb turistů povolen. Bylo potřeba povolení od turistické policie v Sana, kteří de facto řekli kam můžeme jet a co je aktuálně uzavřené. Přesto se nám 2x stalo, že i s povolením nás z některých checkpointů vrátili – zřejmě způsobeno chaosem po útoku na španělské turisty v Máribu. Obecně si myslím, že je potřeba být připraven improvizovat a v nouzi i letět či použít služeb cestovky. Obecně bych ale řekl, že se nechystalo zakázaní individuálního pohybu turistů, byli jsme na policii i po útoku a tvářili se, že je vše OK a že pohyb po zemi je stále možný.

Patrik

V současné situaci lze opravdu cestovat po Jemenu individuálně, ovšem dodávám, že bez znalosti arabštiny je to velmi problematické. Zpravidla to turisté zkusí a na další výlet si objednají služby naší CK. Pokud jsou zprávy na http://www.ye.cz matoucí, tak stejně matoucí jsou zdejší cestovní omezení, jak píše kolega, s povolením vás např. nepustí přes checkpoint, jelikož nejsou aktuálně informováni.

Patrik Marschal

Honza

Doporučuju použít největšího znalce Jemenu v ČR: Pavel Kumpán. Ten také pořádá po Jemenu individuálně koncipované zájezdy. Žádný bus, třeba jen pro 5 lidí. Mrkněte na jeho web http://www.jemen.cz

Patrik
Honza:

Zajimave je, ze nejvetsi znalec Jemenu prodava nerealizovatelne zajezdy -http://www.jemen.cz/zajezdy/hadramawt102007.php, Marib a dalsi oblasti jsou stale uzavreny.

Adam K.
Patrik:

Na vysvětlenou pro čtenáře: Patrik Marshal i Pavel Kumpán provozují cestovní kanceláře specializované na Jemen. (Konkurence?)
Pokud vím, Pavel Kumpán se s účastníky svých zájezdů předem osobně stýká a domlouvá detaily a změny zájezdů. Nehledě na aktualizování webu, znalcem Jemenu určitě je.

VSv
Adam K.:

Pavel Kumpán je momentálně v Jemenu se svými klienty. Mají namířeno i do Wadí Hadramawt. Kolem 1.11. se vracejí, a tak bude mít jistě každý šanci zjistit, zda slibuje i to, co nemůže splnit!

Eva Ficnarová
VSv:

Jsem jedna z účastnic, která s P. Kumpánem absolvovala v říjnu 2007 zájezd do Jemenu a potvrzuji,že jsme měli i okruh po Wádí Hadramawt, jedině Marib jsme museli vynechat, což se vědělo už předem. Změna byla i v tom, že se na východ země místo přejezdu džípem, letělo letadlem. Celý zájezd proběhl bez problémů vč. průjezdu přes četné check pointy. Jemen je fakt skvělý, jak architektura, tak i příjemní lidé, s žádnými projevy nepřátelství jsme se nesetkali, naopak…

Lukáš S

Přátelé, v listopadu a prosinci jsem tam strávil skoro měsíc individuálním cestováním. Žádné zásadní problémy, cestuje se tam podobně jako v jiných zemích muslimského světa. Lidé byli fajn, často dokonce velmi přátelští. Velká exotika, zvláště na východě v regionu Hadramawt a ma ostrově Sokotra. Jemen rozhodně nejsou jen pouště, ale hlavně osídlené hory.
Vízum obdržíte automaticky na letišti (30 USD cash). Po příletu je třeba si vyřídit cestovní povolení (vystavují na počkání) na ministerstvu turistiky a udělat si asi 30 kopií kvůli průjezdům přes checkpointy, pak se můžete vydat do všech standardních turistických cílů kromě Maribu (nutná asistence cestovky). Ostatní je jenom na vás. Připravím něco na svůj web Cestář.euweb.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: