HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Blízký východ

Jemen

ofakofa

Zdravas ludze‘
Prosim Vas vie niekto, aka je aktualna situacia v Jemene? Chceli by sme s priatelom v Lednu vyrazit na par trekov, ci je to vobec mozne, pretoze mne pride, ze hocijake noviny, ktore otvorim alebo stranky pisu vzdy nieco ine 🙁 a dalsi dotaz na ludi, ktory uz absolvovali prechadzku nebeskym rajom, Je pri trekoch v pohori Bura nutny sprievodca? Diky diky diky za cene rady 🙂
Zofia

Zkušenosti čtenářů

Honza

já myslím na pohodu, co mám info od lidí, kteří tak byli v poslední době pracovně tak bez problemu, ale jezdí na Sokotru, Kdy se tam chystáte možná byh se přidal, jelikož letenky s Airarabia se dají pořídit z istambulu za za cca 6500,-kč zpáteční.
Pokud získáš povolení(Tahír) tak klidně bez průvodce, problém je asi jazyk, ale nevyděl bych to nikterak tragicky.

Pavel

Situace v Jemenu se po celou první část roku soustavně zvolna zhoršovala, ( nové kolo války na severu, nepokoje na jihu, aktivity teroristů – hlavně na východě ). Nicméně horské oblasti na západě a ostrov Sokotra jsou stále místa, kam se cestovat dá. Sokotra je zcela bazpečná a riziko v horách na západě je malé. Přesto v současnosti doporučuju pro jakýkoliv pohyb na pevnině doprovod místního průvodce – i v západních relativně bezpečných oblastech je jakési skryté spodní napětí větší, než obvykle a může vyhřeznout nečekaným způsobem na nečekaném místě. Je dobré mít s sebou někoho, kdo se dokáže v situaci orientovat. V normálních časech se lze po Buře pohybovat i bez průvodce, v současnosti bych doporučoval to nezkoušet. Jinak ale stále platí, že pokud se při návštěvě omezíte na výše uvedené oblasti, tak díky fantastické pohostinnosti a přátelskému přijetí se v Jemenu budete cítit v pohodě a bezpečně.
Pavel Kumpán http://www.jemen.cz

Honza
Pavel:

Ono i s průvodcem vás můžou unést, není to samospasitelné.

David G

Ahoj, v Jemenu i Buře jsem byl v červenci. Vše OK. Porvé v životě jsem měl průvodce a bylo to fajn. Nejde o bezpečnost nebo o to, že by ses ztratil (orientace je v Buře je docela jednoduchá), spíše o prolomení jazykové bariéry, ostychu atd.

Pavel Kumpán (viz předchozí příspěvek) má kontakty na fajn průvodce. Pokud se rozhodneš průvodce si vzít, třeba jen na pár dní, tak doporučuji si je dohodnout přes Pavla. Na místě budeš mít velmi velmi malou šanci, že najdeš někoho, kdo bude příjemný, spolehlivý a neobere Tě.

David

Honza
David G:

Nicméně v Buře to jde i bez průvodce viz. Tichavsky.net

David G
Honza:

Jasně, to určitě

Nery

Zdravim všechny, kdyby měl někdo v budoucnu cestu na socotru, rád poradím a hlavně bych potřeboval něco málo odtud přivézt…kdyžtak se ozvěte na mejla,díky.

Zdeněk
Nery:

Ahoj Mooc rád bych jel hlavně mne láká přechod sokotry jen bych potřeboval nějaký info kde mapy atd..

horám zdar Z.

Alena
Zdeněk:

Byla jsem tam v listopadu s Honzou Neubauerem s CK Geos.Výlet pro pár lidí.Úžasný.Obrať se na Pavla Kumpána http://www.jemen.cz, pracují spolu a o Jemenu vědí asi nejvíc.
Jinak něco o Sokotře také mám.Alena

karel

Byl jsem ted v unoru v Jemenu,mel jsem to stesti ze jsem se seznamil z cecho-jemencem Samirem kterej tam
zije uz skoro 30 let.Jeho znalosti nam velmi ulehcili
nasi cestu po Jemenu.
Kontakt na nej je samir33@seznam.cz

Michaela
karel:

KARLE , na tebe kontakt by nebyl? Prosim!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: