HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Černá Afrika

Je levnější pobyt v Keni nebo Tanzánii?

Jaromír

Ahoj, rád bych se zeptal, zda je levnější pobyt v Keni nebo Tanzánii? Na kolik cca dolarů vyjde jeden jeden cestovatele s baťohem, který chce zajet do parku, na chvíli k moři atd. Díky za odpověď.

Zkušenosti čtenářů

monalba

rekla bych, ze Kena je o neco levnejsi, ale narodni parky i more lepsi v Tanzanii:)
tady ceny z roku 2009
http://bigafricantrip.blogspot.com/2009/09/tips-for-kenya.html
http://bigafricantrip.blogspot.com/2009/09/tips-for-kenya.html

Jaromír

Díky. Nemáte někdo čerstvější info?Na kolik cca dolarů vyjde jeden jeden cestovatele s baťohem, který chce zajet do parku, na chvíli k moři atd. Díky

Honza

Byl jsem loni v Keni ,řekl bych že by jsi měl počítat tak s cca 50 usd/den ,nejvic dáš za dny co budeš trávit na safari (s levnou cestovkou) počítej tak s 120 usd/den máš v tom vstupy, jidlo ,ubytování ,dopravu, jeď s ck oni moc dobře vědí kde je zvěř ,pak až budeš jezdit bez ck tak to pujde ohodně dolů ,bus + matatu (minibus) jsou levný ,lokálni jídlo nic moc ale levný a obyčejnej hostel kolem 15-20 usd,podívej se tady na fóru na info z cesty po Keni 2010 ,přeji štastnou cestu H.)

Jaromír
Honza:

Díky Honzo za doporučení. Ohledně jídla. Vyplatí se vařit nebo jsou místní restaurace levné? A jak jsou na tom vegetariáni? Já ani přítelkyně nejíme maso a občas na cestách míváme problém.A kempy se pohybují v jakém cenovém rozmezí? Dík.

Honza
Jaromír:

Jestli nejíte maso tak to Vám bude chutnat ,masa v lokálnich hospůdkách moc nemaj (hodně fazole) ,my jsme si nevařili,podle mě se to nevyplatí,bez ck jsme byli jen v kempu u jezera Naivasha (Fisherman´s camp) 4 noci, restaurace tam je strašně drahá jen jsme si přečetli jídelní listek a bylo po hladu ,ale je to kousek (400m)do vesničky chodili jsme tam na vydatné snidaně a pozdní oběd a vždy se tam dalo něco koupit sebou k večeři, ten camp doporučuji , my si tam půjčili stan+deky+molitany ,ale jestli budete mít svůj tak se to o mnoho víc vyplatí ,půjčují tam mtb.kola ,doporučuji dojet bud matatu nebo na kole do vesničky Kongoni k jezeru Oloiden hned za vesnicí hroši ,plamenáci a to neni n.p. přeji štastnou cestu a dobrou chut!!! (mě tam nechutnalo) H.)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: