HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

Jazyková výbava

Mentolka

Ahoj. Ráda bych se zeptala, na Váš názor, zda se můžeme odvážit na čtyřtýdenní cestu do Thajska pokud naše jazyková výbava nestojí za nic a anglicky umíme špatně (tzn.jen základy)a cestovatelské zkušenosti máme zatím jen po Evropě. Jsme sice dost samostatní, vždy jsme si poradili a nacestováno po Evropě máme dost, přesto tentokrát váháme… Vím, že je to jen na nás, ale i tak by mne zajímal názor někoho kdo má více „dalekých“ zkušeností. Cestovkoví klienti nejsme a rozhodně uvažujeme o „vlastní ose“ s batohem na zádech. Díky moc! Mentolka

Zkušenosti čtenářů

Jana

Ahoj Mentolko, my před rokem řešili s manželem stejný problém. Buď zaplatíme majlant s cestovkou, nebo si nějak poradíme sami. Podotýkám, že před Thajskem jsme s manželem navštívili tak maximálně 4 evropské turistické destinace a to nikdy né na vlastní pěst. Tak jsme koupily Lonely Planet a vyjeli jsme.. A vše bylo naprosto o.k. Pokud umíš základy angličtiny tj. zeptat se na cestu, objednat si jídlo, hotel pak bys neměla mít problém. Pokud ti člověk bude chtít porozumět, porozumí ti. A navíc, velká část obyvatel hovořila anglicky stejně, mnozí i hůř, takže jsem si chvílemi myslela že s tou angličtinou fakt válím – teda minimálně do té doby než jsme potkali britské turisty….:-)Takže já určitě doporučuji sebrat odvahu a užít si přenádherné Thajsko….

Verča
Jana:

Souhlasím :-). Základy stačí, pokud člověk nechce vysloveně konverzovat o politice a místních zvycích. Mimojiné, projela jsem kouty v Asii, kde mi ani několik cizích jazyků nebylo k ničemi, páč místní neuměli,a stejně to šlo. Smělě do toho. v Thajsku se určitě neztratíte.

Palo

Mentolko, vobec sa neboj. Zaklady anglictiny na bezne cestovanie v JV Azii a specialne v Thajsku uplne stacia. Vediet si kupit listok z bodu A do bodu B, spytat sa, kolko stoji jedlo, doprava, alebo ubytovanie. Domaci su velmi spolocenski a komunikativni a nestane sa ti, ze by sa ti niekto otocil chrbtom, ak ti hned nerozumie. S usmevom a kludom sa da vsetko vyriesit aj za pomoci gest, ruk a noh . Kolkokrat sa ti stane, ze si s niekym pokecas a pritom nepoviete ani jedno zrozumitelne slovo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: