Černá Afrika

JAR – bezpečnost

Anna

Ahoj všichni,
Chtěla bych se zeptat, zda je tu někdo, kdo navštívil v nedávné době JAR, konkrétně letěl do a z Johannesburgu?
S přítelem se vydáváme na cestu v prosinci, v Johannesburgu strávíme pouze noc a potom chceme vyjet do okolí a především národních parků.
Chtěla bych se zeptat, jak je to s bezepečností? Internet raději nečtu, ale je to asi poprvé v životě, co mě přepadl úzkostný pocit a začínám se cítit nekomfortně.
Chtěla bych proto slyšet názory lidí, kteří opravdu v JAR byli. Budu Vám všem tedy vděčná za jakékoliv reakce, názory či připomínky. 🙂
 
Hezký den,
Anna

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, bezpečnost je dobrá za předpokladu, že se vyhnete velkým městům (Kapské město asi většinou OK), spíte v kempech či jiném ubytování (třeba na zahradě hostelu ve stanu viz cestopis níže), parkujete při treku v hlídaném prostoru za závorou a při nákupu v supermarketu si jeden z vás hlídá auto (nebo si ho za malý poplatek u větších obchodů necháte ohlídat – sami se hned nabídnou, pokud tam jsou).
Do Johannesburgu jsme nejeli. Není důvod, nejlépe je půjčit si auto rovnou na letišti a městu se vyhnout. Co jsme četl, lidi se tam necítili moc bezpečně, ale nic se jim nestalo.
Já jsem tam byl už před 4 lety, ale co to sleduju, moc se v posledních letech asi nezměnilo.

Anna
Libor:

Ahoj Libore,
 
Mockrát děkuji za informaci. Pro mě je v tuto chvíli každá připomínka dobrá. Cestopis je super a na fotky se ráda podívám! 🙂

Pepa
Anna:

ahoj,
byli jsme v JAR- Bottswaně- Namibii i Viktoriiných vodopádů ( Zambie/Zimbabwe) na přelomu srpna a září.  přílet Johannesburg, odlet Kapské město. Auto jsme půjčili v Joburgu a vraceli v Kapském městě. Vše v pohodě. Na bezpečnost je třeba myslet, ale nestresovat se tím, vyhnout se problémovým místům i situacím. Spaní v campech – měli jsme safari auto se stany na střeše,  i hotelících je OK.
ať se cesta vydaří, stojí za to !!
J.

Vít
Pepa:

Ahoj, chytáme něco podobného teď na jaře. Dva dědci na tripu. Sbíráme rozumy kde se dá. Když se ozveš, budeme rádi. [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: