HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Írán, Pákistán, Afghánistán

Jaký vařič do Íránu a Arménie?

Dan

Ahoj, v létě se chystáme do Íránu a máme dilema – jaký vařič. Tím že poletíme si bomby vzít nemůžeme. Poletíme s mezipřistáním až do Tureckého Karsu a jelikož vím jak lidí sháněj s útrapami bombu v Istanbulu, co teprve na východě Turecka. Pak přejíždíme do Arménie.
– máte někdo zkušenost se sháněním bomby na VAR na východě Turecka, v Arménii či Íránu?
– nebo jste si koupili na místě nějaký malý?
– a nebo jste brali vařič na benzín? Četl jsem že se do něj dává jen bezolovnatý benzín a netuším zda ho v Íránu mají.

Díky za odpovědi, Dan

Zkušenosti čtenářů

Lucie Kinkorova

Doporucuji benzinovy varic.

Cestuji s MSR Whisperlite uz par let po celem svete (hlavne velmi rozvojove a chude zeme) a nikdy s nim nebyly problemy. Tento varic ma trysku jak na benzin (bezolovnaty je nejlepsi, ale jdou palit vsechny, v Africe jsme varili i na asi 70 oktanech :), coz znamena akorat vice koure, cerne hrnce a mensi vyhrevnost – pomalejsi vareni a castejsi cisteni trysky) tak druhou trysku na naftu, ktera ma vetsi prumer. Takze skutecne varit se na nem da vsude a palivo je zdrovna v Turecku i Armenii za hubicku.

Jedinou nevyhodou je trochu vyssi cena varice v porovnani s plynem. Ale zase je uz snad „naporad“.

Jeste upozorneni, letadlem je lepsi cestovat s prazdnymi lahvemi (bez benzinu), ten koupit na miste. I kdyz jsme uz vicekrat uspesne nevedomky propasovali do zavazadloveho prostoru letadla trochu benzinu (v bezpecnostni MSR lahvi).

Ale jednou nam ve Vidni objevili prazdnou lahev od benzinu a protoze jim „smrdela“, tak nam ji zabavili jako „nebezpecnou“. Ale to byl jeden let z asi 30 za poslednich 8 roku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: