HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Severní Evropa

Jak po norsku

Káta

Ahoj. Chystáme se do Norska a chtěli bychom tam jezdit vlakem. V průvodci jsme narazili na typ jízdenky, přesná formulace je:midtukebilet stojí 320 nok a umožnuje neomeyené cestování po dobu 7 dní, na cestu se však nemůžete vydat v pondělí nebo v pátek. Vyhledem k cenám v norsku moc nevím, co si o tom myslet. nemáte někdo zkušenost?

Zkušenosti čtenářů

Luboš

Ahoj, my jedem do norska příští týden. Jedem vlakem už z republiky. Koupili jsme si Interrail do 26 let to stojí 6300,- asi. plus nějaké příplatky za noční vlaky. platí to na 22 dní pobytu a z toho můžeš 10 dní strávit ve vlaku. To je jen tak ve stručnosti.
Kupuje se to v Praze
http://www.wasteels.cz/

Měj se

Lukáš

Na NSB.no nic není a ta cena je hodně nízká.

Interrail se nemusí kupovat ve Wasteel, ale kdekoliv v mezinárodní pokladně ČD, ale i v zahraničí. Je jich několik typů.

Osobně bych do Norska letěl a koupil si IR One Country Pass.

Káta

My do Norska také letíme a hledáme, jak se co nejlevněji (jsme dva studenti(-:) pohybovat tam. Dík za tipy, další uvítáme.

Lukáš
Káta:

tady jsou ceny jízdenek:

http://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/jizdenka/ceniky-jizdneho/-5531/

pro vás by to bylo (počet dní v rámci jednoho měsíce):

3 – 4541 Kč
4 – 5043 Kč
6 – 6653 Kč
8 – 7656 Kč

Kdyby jste jeli nočním vlakem a odjížděli jeden den po 7 večer, tak se píše až datum druhého dne. Jinak na místní přesuny to chce asi stop, protože moc busů tam nejezdí a když, tak jsou pekelně drahé.

Hetlevik

Jestli netrváte na tom jezdit vlakem nebo busem, tak doporučuju stop. Minulej rok jsme byli v norsku 16 dní a jezdili jsme jenom stopem a fakt se to dalo. Norové jsou v pohodě, pokecáte s nimi a není výjimkou, že vám zastaví hned první auto, když začnete stopovat. Se stopováním mam zkušenosti i v jiných zemích, ale zatím bylo nejvíc v pohodě právě norsko, takže bych se toho vůbec nebála (už jen kvůli těm příšerným cenám 🙂 a možná bych řekla, že peníze za vlak jsou zbytečně vyhozený..

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: