HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

Jak ochránit doklady, peníze….

ondra

ahoj,

mám dotaz na zkušené cestovatele. Kam si dáváte při cestách po jižní Asii doklady, peníze atd.? Používáte nějaké taštičky na tělo či něco takového? Třeba v Indii je vysoká kapesní kriminalita… A děláte si kopie dokladů?
Díky za rady 😉

Zkušenosti čtenářů

zena

Ahoj,tady ti pristane za chvilku smrst rad a ver,ze kazda muze byt uzitecna. V exponovanych zemich mam kapsicku na penize usitou v podprsence. Konecne muzes takovou mit z boku trenyrek ci slipu. Doklady – pas jsou tuhe desky,tak na krk do tasticky urcite a kopie? Samozrejme!V nekterych zemich je dobre dat kopii pasu i na ambasadu. Ockovaci prukaz take kopii, nedat original z ruky, ale mit ho, v latinskych zemich te bez originalu nepusti ze zeme (Columbie, Venezuela). Opatrnosti neni nikdy dost, batuzek na hrudi ve mestech a nikdy jinak, pokud v nem mas neco cennejsiho.Vzdy mej u sebe jen malou castku v kapse na placeni, oni si to mezi sebou totiz reknou, ze ten cizinec platil vetsi bankovkou a venku te okradou. Nekde jeste v batohu velkem mej ulitou alespon 20dolarovku pro pripad nouze. Potud moje rady a poznatky z cest.

dan

Ahoj, na cestovní pas se mi osvědčila kapsa na krk pod triko a na větší peníze je ideální pásek na kalhoty, který má z vnitřní stranu kapsu na peníze. Kopie pasu jsem řešil tak, že jsem si pas a víza nascanoval a poslal do svýho mailu a v případě potřeby by to šlo vytisknout z mailu.

Oliv

Ahoj! Já jsem kapsu na krk pod trikem časem vyměnila za úzkou placatou ledvinku, kterou připínám přímo na tělo, pod triko nebo kalhoty. Kapsa na krk se totiž houpala a byla pod trikem dost vidět, ledvinka je určitě pohodlnější. Ofocené doklady jsou bez debat, postrkej je na víc míst a dobré je dát 1 exemplář i spolucestovadlu.

Jenda

no tak nějak jsem to dělal také, až přišli tři, jeden mě zezadu škrtil a druzí dva mě probírali po celém těle. Nezachráníš nic, to si piš. Snad jen Motýlkova metoda..

Ivan

A každopádně doporučuju cestovní šeky, je to výrazně bezpečnější alternativa než cokoliv jiného…

jeff
Ivan:

ale taky výrazně dražší, pokud v nich máš větší částky

Ivan
jeff:

2-3% dle mého názoru stojí za refundaci při ztrátě nebo okradení, nechť každý posoudí sám. Mimochodem, někde jsem četl, že nějaký řízek zaplatil „pokutu“ policistům a v zápětí ohlásil ztrátu a a dostal nové šeky, nevím nakolik je tenhle příběh pravdivý, ale je klidně možný…

jeff
Ivan:

ještě k tomu připočti taky nevýhodný kurz na výměnu ve srovnání s cashem, taky ti je všude nevezmou, takže je musíš někde vyměnit a tím pádem jsme zase u hotovosti:-)

Štěpán
jeff:

Furt lepší než no cash v kapse.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: