Írán, Pákistán, Afghánistán

Írán – peníze

Anetta

Kdo poradí kolik peněz uvést v žádosti o íránské vízum a jestli je lepší vzít dolary nebo eura?

Zkušenosti čtenářů

Ivan

Pokuď si dobře vzpomínám, já jsem uváděl tak 40-50 USD na den(abych nevypadal jako potencionální chuďas). USD i EUR směníš vpohodě, ale myslím si, že dollar by mohl být možná lehce směnitelnější v odlehlejších místech…

Iva

my jsem na tři týdny napsali 500 usd a musím říci, že to bylo tak akorát na veškerou útratu včetně malých suvenýrů. Doporučila bych spíše dolary, a ne stovky (pokud nechceš být milionářem po první návštěvě směnárny:-) A navíc oni ti často budou cenu říkat v dolarech a také kurz je zhruba 1:10000, tak se to v hlavě snáz přepočítává.

Jenda

fíííha, to tak podražili ? sem tam onehdy (1997) utratil za týden dolarů 40 a projel jsem z Turecka do Pákistánu…tak nevíím )-:

Michal
Jenda:

Je to dražší – loni jsem při stejném průjezdu (8 dní) utratil 100 dolarů, ale skoro jsem nežral. Doprava se zvedla.

Michal

Tomáš Najídlo

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

lajka

http://khabarfarsi.com/n/4735904 aktualni black market rate USD vs IRR, staci nahodit stranku do prekladace. ted je to kolem 35000 IRR za jeden USD = temer trojnasobek oficialniho kurzu.

anda
lajka:

Praktický dotaz k výměně peněz v Teheránu.
Kde měnit, když je zákaz měnit na černo?
Jak nebezpečné je měnit na černo a jaké riziko to nese, že bude cizinec podveden?

Ivan
anda:

Přímo na Chomejním v centru, jsou tam mraky týpků s vějíři z bankovek. Dobré je ukázat bankovku, kterou hodláš směnit, ať si ji dotyčný prohlédne a odsouhlasí, vrátí ti ji, dostaneš vyhádaný obnos, spočítáš, když je to OK, odevzdáš svou bankovku. Při troše obezřetnosti to je bez rizika.

Lukáš
anda:

ahoj, neodporúčam ti meniť peniaze na ulici, od chlapíkov čo majú v rukách veľa bankoviek. ľahko sa môže stať, že dostaneš menej ako by si mala dostať alebo to nebudú ok bankovky a keď to zistíš, dotyčný už na mieste nebude… nehovoriac o tom, že na ulici je často horší kurz ako v zmenárni… choď na námestie Ferdowsi, tam je veľa zmenární kde môžeš zameniť za aktuálny kurz na čiernom trhu. Zároveň si tam môžeš peniaze v kľude prepočítať a keby niečo nesedelo, tak vieš u koho sa sťažovať… veľa šťastia! 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: