Volná diskuse

Invalida 1.st v ČR – můžu pracovat v zahraničí?

Roman

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tím, jak je to když v ČR už 3 roky pobírám invalidní důchod prvního stupně a chtěl bych pracovat v zahraničí? Nejspíše UK/USA/Austrálie (podle toho jak daleko se rozhodnu).
Plánuju tam být cca 2-3 roky.
Je nějaká možnost abych ho dále pobíral v ČR ale pracoval v zahraničí? Jelikož bych o něj nějakým přepisováním na zahraniční důchod a následně pak zpět do čr velmi nerad přišel. Dostal jsem ho taktak, je to na nemoc na kterou ho dostává jen někdo.

PS: Před tím než jsem dostal duchod jsem byl rok v UK a podle mě by to šlo na rok tam pracovat a v čr normalně pobírat duchod ale možná papírově nelegální – nevím.

Budu rád za každou zkušenost k tématu. Děkuju

Zkušenosti čtenářů

Roman

Já se pokouším o nějaký podvod? Ptám se zda je to nějak možné (legálně) protože o tom nemám páru a dogooglit se mi nepodařilo.
Hezký den paní Kopecká

Jitka Kopecká
Roman:

Samozřejmě, že máte čisté svědomí. Proto se obraťte přímo na Češkou správu sociálního zabezpečení. Tam by to snad měli vědět. Ale to asi není to pravé ořechové…

Jitka

Hedvábná stezka dává prostor lidem. kteří chtějí podvádět důchodový systém. Ted už tady jenom chybí dotazy typu kde mohu levně koupit pervitin nebo ruční granáty. Jen tak dál.

Libor

Romane vůbec to neřeš a pokud máš možnost práce v zahraničí tak odjeď. Jam mám 2. stupeň více jak 5 let a po celou dobu střídavě střídavě dělám v Německu, Belgii, Norsku a Slovinsku.

Roman
Libor:

A na jak dlouho tam jezdíš? Mohl bych tě někde kontaktovat že bych se jen trochu zeptal jak to funguje? Díky

-
Roman
-:

Děkuji Jitko, poprosím Vás abyste už nekomentovala toto vlákno, Vaše odpovědi neshledávám přínosnými. Děkuji za pochopení.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: