Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

Indie – finance

Markéta

Ahoj cestovatelé, plánuji cestu do Indie a zajímalo by mne, kolik peněz mám průměrně na týden počítat. Prostě nějaké to aktuální zprůměrování (ubytko, jídlo)….

Zkušenosti čtenářů

Ivan

To záleží na spoustě věcí… Můj průměr byl 7 USD denně, taky se dá rozházet desetkrát tolik…

Markéta
Ivan:

Myslím „budget“ cestování. Většinou beru DORM a moc nejím. Počítala jsem tak cca 10USD na den a byla jsem zvědavá, kolik napíšou ti co tam byli.

Honza
Markéta:

Jo,to by slo,za techto podminek

Markéta
Honza:

Třeba Írán mě vyšel dosti levně, jedla jsem víceméně jen melouny a chlebové placky. Indická jídla mi moc nechutnájí, takže počítám že to bude podobné :oD

Karel
Markéta:

Ty máš nějaké problémy s anorexií? 😀

Markéta
Karel:

:oD spíš pořád někde pobíhám, jídlo odkládám a když bych si dala, už nic není… z výletů jsem se vracela vždycky pozdě večer a zelinář na rohu nikdy nezklamal. Otevřeno míval snad celou noc :oD

pavel
Markéta:

jó indie, rád vzpomínám na dvě samosy za 4Kč a jednu gulab jamun za 2 Kč 🙂

Markéta
pavel:

Jak aktuální jsou to ceny?

pavel
Markéta:

zcela aktuální 🙂

Karel
Markéta:

Já měl rekordní nabídku za 100 rupií a v ten daný okamžik to bylo nepatrně pod 40 korun.
Byl tam ale problém, že jednak kvalita odpovídala ceně, jednak jí koukal AIDS z očí a hlavně se s ní při její nulové angličtině nadalo domluvit kamže by jsme to šli z té přeplněné ulice dělat.
Ale to, že mě něco takového bylo nabídnuto mám v kapse. 🙂
V ČR se nikdy nedostaneš nad 300 korun, tedy více než 7 násobek.

Pepa z horní dolní
Karel:

Ty vole Karle s tebou bych chtěl mít dvojdomek,ty jsi jestě větší debil než jsme doufali. 🙂

Andrea
Karel:

Fakt mi hlava nebere,proc se nekteri zakomplexovani magori viz. debil Karel vubec koukaji a nedejboze jeste komentuji cokoliv na techto portalech…
Karle jdi se probehnout, dej si studenou sprchu a zapomen na hedvabnou stezku..

Karel
Andrea:

Protože plánuju jet v prosinci do Indie a vyměňovat si informace, které mně chybí a případně zde sbalit nějakou spolucestovatelku. Jednoduché ne? 🙂
A prosím bez urážek, tad jseš na Hedvábné stezce a ne na facebooku či novinky.cz 🙂

lucinka
Karel:

ne nemáááám!!!! :DDDDD

Petr
Markéta:

Pratele,
ja byl v Indii a Nepalu celkem 3,5 mesice a utratil jsem 700 eur, tzn. cca 7 eur na den, cestoval jsem sleeper class, spal ve skromnych hotelech a jedl v mistnich jidelnach a tak me to bavilo a uzil jsem si to…Petr

Markoff
Petr:

mas niekde cestopis s odporucanymi ubytkami kde si spal? myslim ze pri takomto rozpocte by to mohlo byt zaujimave, samozrejme ak je to aktualne a nie spred 10 rokov

Markoff

Honza

Přesně tak, záleží na stylu cestování, cca 200-250 Kč/den

Karel

Ty jseš asi mlaďoučká a nezkušená, když se tak blbě ptáš, co? Neber to ale nijak ve zlym, je to docela roztomilý. 🙂

Karel:

Co je na jejím dotazu blbýho? Já jsem na rozdííl od Vás pochopila, co chce vědět.

veronika
Karel:

Jezisis, ja fakt absolutne nechapu, proc tady porad nekdo reaguje tak, jak reagujete vy. Jestli je nezkusena, tak no a co, kazdej nekdy zacinal cestovat, aji vy ste byl mladej a blbej (mozna ses ten nejmladsi a nejchytrejsi)…..a nevim, co je na tom za divnej dotaz si zjistit, kolik tam co priblizne stoji. jasne, kazdej chce delat neco jinyho, nekdo utraci vic, nekdo min…ale fakt nechapu, kde se ma clovek teda dovedet nejaky info, kdyz ho lidi jako vy hned tak sesadi….od tohoto tady ten portal je, ne?

veronika
Karel:

Jezisis, ja fakt absolutne nechapu, proc tady porad nekdo reaguje tak, jak reagujete vy. Jestli je nezkusena, tak no a co, kazdej nekdy zacinal cestovat, aji vy ste byl mladej a blbej (mozna ses ten nejmladsi a nejchytrejsi)…..a nevim, co je na tom za divnej dotaz si zjistit, kolik tam co priblizne stoji. jasne, kazdej chce delat neco jinyho, nekdo utraci vic, nekdo min…ale fakt nechapu, kde se ma clovek teda dovedet nejaky info, kdyz ho lidi jako vy hned tak sesadi….od tohoto tady ten portal je, ne?

Andrej

My sme sa teraz vratili z Indie a nie to az take lacne ako sme si mysleli. Mozne je, ze nevieme lacno cestovat.

Priemerne sme minuli 10-15 Eur na osobu/den. Jedli sme v lacnych restauraciach alebo z ulice, byvali v lacnych ale prijatelnych hoteloch. Prepravovali sa po mestach taxikom, pamiatky su 10x drahsie pre cudzincov ako pre domacich. Treba vzdy zjednavat, hlavne s taxikarmi.

Pekny hotelik pre 2 ludi/noc: 300-700 INR
Vecera v lacnej restauracii: 80-150 INR
Pamiatky: 750INR TajMahal, RedFord 250INR,…

Renáta
Andrej:

tak to máš ještě dobré, my měli 10/2010 ubytko 600-1800. Měli jsme smůlu, byly třeba slavnosti. Jídlo bylo jak píšeš a to se šlověk nadlábl, s cenami památek hodl musíš počítat. Taky jsou ty ceny od lokality.
http://www.indie.nafoceno.cz

Vojen

Ahoj Marketo,
ja jsem tu prave ted a myslim ze je dulezite, kdy sem pojedes. Citim z tvych prispevku, ze jsi zvykla cestovat skromne, takze ti to pujde o trochu lacineji, nez rikaji posledni dva prispevky. Zacnu prepoctem, dolar je asi za 48 rupii. Pocitam pro snadny prepocet 2.5 rupie za korunu, tedy 250rupii/100korun. Pokoj single v hotelu se da poridit casto i kolem 200-300R (vetsinou bez koupelny, s koupelnou spis 400-600R), pokud ti nevadi dorm, urcite to bude jeste vyrazne levnejsi. Ted jsem v Goi a tady mista v nejake rozumne vzdalenosti od plaze jsou vetsinou kolem 400-500R a vice. Jidlo: snidane 3 samosy a caj 25R. Obed thali v jednoduche jidelne 40-50 R, staci-li ti dhal a 2-3 capati, dostanes se niz, ale v „restauraci“ bude thali 70-100 R. Voda 1litr 15R, 2litry 25R. Vlak na delsi vzdalenosti nejlepe 2.trida sleeper, napr.Delhi-Bombay bude neco kolem 500R, tedy 200Kc za 24 hodin jizdy. Pokud ale pojedes v sezone, tedy od pulky listopadu nekdy do konce ledna, budou ceny za ubytovani v turisticky atraktivnich oblastech vyssi.

Zdenka

Ahoj Markéto,
jukni na můj blog, mám tam u každého dne „finanční deník“ 🙂 My byly v Indii tři holky a hodně věcí jsme platily ze společného banku – hodně položek je zde vypsáno. Sice ne všechny, ale i tak by ti to mohlo pomoci udělat představu, kolik co stojí. Ceny jsou z přelomu roku 2010/2011, tak snad se to moc nezměnilo.
http://blog.hedvabnastezka.cz/showTrip.php?tripID=676
Zdenka

Karel
Zdenka:

Mně ten odkaz nefunguje…..

Eva

Ahoj, z Indie jsme se vrátili před týdnem. Za 25 dní jsme utratili na osobu 150 euro (včetně drobných dárků), ale z toho jsme 11 dní byli na treku bez výdajů, úplně stejně nám to vycházelo i před třemi lety.
kurs – 100 euro /6500,- INR (na letišti 6100,-)
Ubytování 200-300 INR,- dvoulůžák nižší třídy s koupelnou
sdílený džíp 150,-/osoba/95 km
autobus (obyčejný, bez klimatizace) 100 km/100,- INR
vlak třída 2nd sitting nebo 2nd sleeping – 200 km/ cca 100-150,-INR – bez klimatize s větrákem na stropě, jízdenka včetně místenky
Dillí – metro na letiště 80,-
Dillí – metro po městě – cca 8-18,-
Dillí – taxi na letiště 250-300,-
jídlo pro dva 40-150,- INR (častěji 100-150,-), obyčejná hospoda na ulici
balená voda 1 litr 15,-, 2 litry 25,-
banány 10 kusů 30,-
motorikša – krátká pojížďka po městě – 10,- max. 20,- INR (rikšáci často chtějí po turistech 100-200!)
vstupy do památek dle významnosti – např. Qutb Minar a Red Fort 250,-,

Markoff
Eva:

tie ceny za vodu su v porovnani so zvyskom dost sialene, este tam nie su rozsirene vodomaty na capovanie vody ako v thajsku ci cine?

Markoff
http://www.markoff.biz

Lucie K.
Markoff:

I kdyby vodomaty v Indii byly (jakoze velke kovove pristroje na chlazenou vodu obcas v hotelich (i tech velmi levnych) nebo kulturnich pamatkach jsou), tak ja osobne bych ji nedoporucovala pit.
Naopak, co mi dava smysl pro dlouhodoby pobyt v Indii, je kvalitni filtr, napr na bazi UV (SteriPEN). Zabiji ve vode vsechny patogeny (lepe nez mnoha chemicka cistidla), funguje na baterky (lze pouzit dobijeci) a hlavne nevytvarite dalsi haldy odpadu z PET lahvi ze nakoupenych vod. A dalsi dulezity fakt, vite, ze pijete nezavadnou vodu. Coz v Indii nemusi byt zarucene ani, kdyz si koupite balenou vodu (hlavne od malych neznamych vyrobcu).

Markoff
Lucie K.:

no to je fakt rada za vsetky drobne, stazujem sa na predrazenu balenu vodu a pytam na (lacne) vodomaty (v Thajsku nacapovanie 1.5L stoji 1THB co su 2 eurocenty, v Malajzii 2L 0.2RM co je zhruba 5 eurocentov, v Cine je vseobecne zdarma dostupna pitna voda a tak tie vodomaty nie su velmi za potreby aj ked som ich obcasne videl) a ona mi bude odporucat kupovat nejaky predrazeny filter

Markoff
http://www.markoff.biz

Lucie K.
Markoff:

To je relativni, zalezi, na kolik si cenis sveho zdravi :).
Pri sve prvni cesty do Indie jsem 3 mesice pila stejnou vodu, kterou pili vsichni Indove. Privezla jsem si domu krom krasnych zazitku take amebu a parazity a pritel ponicena jatra kvuli nelecene amebe(za par mesicu se to spravilo).
A jelikoz Indove jsou velmi podnikavy narod (stravila jsem tam rok a pul, takze bych mohla vypravet mnoho veselych prihod na toto tema) je mi jasne, ze voda z poloviny vodomatu by nebyla originalni od vyrobce, ale refillovana z vodovodu.
Nechci porovnavat podnikavost Indu a Thajcu, rozhodne si ale troufnu tvrdit, ze kohoutkova voda v Indii je o dost vrazednejsi nez ta v Thajsku.
Krom toho si nemyslim, ze filtr je drahy, pocitej se mnou. Prumerna cena vcetne baterii je 3500Kc. Vydeleno cenou balene vody dle prispevku vyse a vyjde, ze pri spotrebe 3 litry vody denne se ti cena filtru vrati za 3 mesice (pokud ho pouziva 1 clovek). Predpokladana zivotnost filtru je urcite delsi nez 3 mesice, takze pro lidi travici hodne casu na cestach v zemich, kde je draha balena voda a zadne nebo neduveryhodne vodomaty se to vyplati. Ale nejsem agent od vyrobce filtru, takze tohle at si kazdy prebere sam za sebe :).

Markoff
Lucie K.:

„je mi jasne, ze voda z poloviny vodomatu by nebyla originalni od vyrobce, ale refillovana z vodovodu“

mam ten dojem ze nemas sajnu co je to vodomat a pleties si to s nejakym automatom na plechovky a flasky

tak len do buducna – vodomat je zariadenie kde je zabudovany filter zvacsa reverzna osmoza a kazdy si tam moze za maly poplatok nacapovat vodu, samozrejme ze vodomat musi byt napojeny na vodovod ktoreho vodu filtruje, takze basnit tu o nejakej vode o vyrobcu prip. nerefillovani z vodovodu co je podstata vodomatu…

Markoff

Tom

My taky spali loni většinou slušně za 200-300 rupií, něco se dá usmlouvat…
Odkaz na náš cestopis: http://www.loun.cz/cestovani/indie

Zdenka
Tom:

Pro Karla: tak to se omlouvám, mně to tady funguje, tak nevím, kde je chyba.
Ale lze se na to dostat i jinak: klikni nahoře na blog – seznam uživatelů – sidona – Indie 2010/2011 🙂
Zdenka

Jirka

Před měsícem jsme se vrátili z Indie a zatím to snad byla nejlevnější dovolená, /Projeli jsme Vietnam, Malajsii, Barmu atd. /4 týdny ve dvou, žádné velké omezování , hotely střední kategorie, přesuny vlaky, příp. přelet, pivo/ pokud se sehnalo/, cigarety a utratili jsem cca 1500 dolarů ve dvou lidech. Trasa Dillí, Varanasi, Agra, pak přelet na jih a popojíždění směr Goa. Jih nám připadal podstatně lepší, hezčí, přívětivější a levnější než sever. Goa byla dražší, ale stále dost přijatelná/ vykompenzovalo to velmi levné pivo:-)

anežka

záležíí kolik utrácííte že jo?!…. 🙂 takže bych to vydela tak na 40 euro!!!!! 🙂

Tibor

Nač šetřit na dovolené-ale pěkné čisté ubytování pro dve osoby cca 500 rupek,večeře cca 80-150 rupek,jídlo na ulici pětikorunu,vlak sleeper kolem 300 rupek 1000km,trošku se mohou prodražit vstupy do rezervací,což se může pohybovat i v řádu tisíců rupek.ale pořád je to dovolená za pusu a měsíc se dá užít za 10 000 tisíc korun a najezdíte za tu cenu tisíce kilometrů a poznáte spoustu míst.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: