Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

Indie – červenec, srpen 2011

Bára

Ahoj, v létě (pravděpodobně někdy od konce července a pak hlavně v srpnu) bychom se chtěly vydat cca na 3-4 týdny do severní Indie. Zatím jsme tři holky (cca 30 let), léto proto, že učíme a máme volno + možná jeden kluk. Chtěli bychom strávit nějaký čas v horách, chvíli v poušti, chvíli po památkách a městech, prostě poznat z Indie od každého něco a hlavně si to užít. Máme pocit, že by bylo fajn, kdyby nás bylo tak cca 4-6 lidí, tak kdyby se někdo chtěl přidat, tak se ozvěte. Třeba si padneme navzájem do noty a klapne to :).

Zkušenosti čtenářů

Verča

Ahoj holky,
máte alespoň přibližnou představu o tom, jaký by by rozpočet? Verča 🙂

Bára
Verča:

Ahoj Verčo, známá to podobně absolvovala minulé léto (měsíc v severní Indii) a celé je to vyšlo na cca 20 tisíc na osobu. Sehnali ale velmi výhodně letenky – necelých 9 tisíc zpáteční do Dilli. Takže má hranice nákladů je maximálně 25 tisíc, záleží na letenkách. Jinak bych to celé ráda pojala nízkonákladově. Ale ono v samotné Indii už to tak dramatické nebude, nejdražší je vždycky cesta…

Zdenka

Nazdar devcata, zrovna v Indii jsem, cestujeme spise po pamatkach }Varanasi, Agra, Rajasthan, poust Thar], jen nas sest, coz je dost dobry pocet na prejezdy vlakem }cele „kupe“ ve sleeperu, i na autorikse }vezme tak tri, pokud mate bagly]. Pokud by se Vase trasa s nasi kryla a prijaly byste nejake tipy na ubytovani atd., rada po navratu poradim. Ja jsem byla take vdecna za vse, co jsem dostala ja odzkousene. Co se tyka nakladu, tak my spime v guest housech kolem 400.- Rs za dvouluzkovy pokoj }prece jen jsme starsi rocniky, takze spolecne noclehy nebereme], ty pokoje maji vzdy teplou sprchu. Jen nevim, jak se popasujete s tepotami, dneska jsme v Jodhpuru a je tady jeste ted vecer kolem 25, pres den kolem 35. Budete/li mit zajem ozvete se, vracime se 28. brezna.

Hanka

Rozmyslely jste se dobre? Mam takove tuseni, ze v te dobe tam bude monzum a to asi neni zrovna zabava. Ta zeme je moc fajn a ma co ukazat, ale neumim si predstavit, jak se v tech horach odpadku, valejicich se kdekoliv, prodiram v desti a blate… Pokud jste teda nemyslela tu uplne severni v Himalajich, tam je to s pocasim jinak.

Jinak jak pise Zdenka nize, bydlet se da za 400,-Rs, my teda zpravidla nemeli ani funkcni sprchu, natoz teplou vodu, ale kdyz se myjete studenou vodou, je kyblickova metoda beztak lepsi :). Kvuli pro nas slozitemu systemu rezervaci vlaku jsme se na ne vykaslali po prvnim prejezdu a pohybovali se mistnimi busy. Za 12-hodinovou cestu zaplatite kolem 200,-Rs, je treba se ovsem pripravit na komplikace s toaletou, nebot zdaleka ne kazdy indicky autobusak je vybaven zachodky.Nas teda mesic v Indii vysel kazdeho asi na 50 000 korun, ale to proto, ze nas primarni cil byly narodni parky a to je proste kdekoliv v cizine draha zabava. Verim tomu, ze se v Indii da fungovat za mene jak 300,-Kč den bez vyrazneho omezovani.

Martin

My(3chalani) sa chystame do Indie v polovici júla(červenec) do polovice augusta(srpen) v pláne máme: Amritsar,Dharamsalu,Manali a hlavne okolie Ladakhu.

Bára

To Zdenka: Díky za nabídku informací, ozveme se…
To Martin: Můžeš mi kdyžtak napsat na email a můžeme si kdyžtak napsat víc o našich plánech….

Zdenka
Bára:

Jsme v pořádku doma, pokud Vaše trasa se někde protne s naší, tedy povede přes Varánásí, Khajuraho, Orcchu, Jhansi, Agru, Ajmer (Pushkar), Udaipur, Jodhpur, Bikaner (poušť Thar), Jaipura a Dilli, ráda poskytnu tipy na ubytování, spoje a další. Můj mail [email protected]

Zuzana

Ahoj Báro, v srpnu se chystám do Indie taky, mohlo by to být i koncem července. Jsem sama a ráda bych se připojila aspoň na začátek cesty. Sháníte ještě stále někoho? Pokud ano, ozvi se prosím na mail. Díky!

Zuzana
Hájek

Ahoj, stále nabízíme možnost sdílení jeepu na okruhu indickou částí Himalájí. Z dillí přes Amritsar, Šrinagar a dále Zanskar, Ladakh a zpět přes Manali do Dillí. Jsme dva – kluk a holka 40+33. pokud máte ještě zájem tak kontakt je http://www.travelfoto.cz. Tam je i hodně informací o našich cestách.

Renáta
Hájek:

Ahoj,
budete si jeep sami řídit nebo mít řidiče ?? Kousek Indie jsme projeli – osbákem. Báječný zážitek. Bylo by fajn se tam vrátit……
http://www.indie.nafoceno.cz

Hájek
Renáta:

Ahoj jak se máte, volal jsem ti asi přes 4 měsícema a ptal se na řízení auta v Indii – projížděli jsme Radžastán – nakonec jsme si sehnali auto s řidičem a byl za stejnou cenu jako kdyby jsme si to řídili sami, výhoda byla ta, že jsme se nemuseli starat o navigaci. V létě chceme jet velký himalájský okruh a auto si znova půjčíme s řidičem – je to v podstatě za stejnou cenu a máš vše bez starostí.

Renáta
Hájek:

Ahoj, no jansně, že si Tě pamatuju. Máš i pěkné stránky, koukala jsem. Tak to gratuluju. Přes kterou půjčovnu jste to měli a kolik Vás to stálo na den ?? Jen pro porovnání. Navigace v Indii není až tak velký problém. Vše bylo docela dobře značené, my se motali jen v Allahabádu. Jinak bez problémů. Toš, kdyby jste plánovali něco na příští rok, klidně bysme o tom uvažovali.

Hájek
Renáta:

Čau – cena byla asi 850,- Kč za den takže stejně jako v půjčovně a v té ceně byl benzín a ještě průvodce, který nám všude dovezl kam jsme chtěli. Jinak do Indie jedeme letos a příští rok plánujeme další destinaci – ještě ale nevíme jakou, teď připravujeme Kašmír a Ladakh a je s tím docela dost zjišťování a domlouvání. Už se tak ale těšíme.

Tom s Renčou

Ahoj.chystame se do indie 25.6-17.7.muzem neco ukout spolecne protoze treky jsou docela drahe.hlavne kvuli pruvodcum co na nekterych musi byt.jinak dost se bojim pocasi.prosim reknete nekdo pravdive ze se neni ceho bat a ze to budou jen obcasne prehanky 🙁

Lucka

Ahoj, poradi prosim nekdo, jestli je rozumny jet v pulce cervence (s ohledem na pocasi) Dilli, Jaipur, Agra, Varanasi? diky za Vase nazory a hlavne zkusenosti:-)

mára

je tam akorát dost vedro a ještě větší dusno. Jinak to je ale v pohodě. Já tam byl takhle dvakrát a uplně problém bych v tom neviděl.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: