Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

INDIA – NEPÁL SEPTEMBER 2010

DHARMA

Ahojte, hľadám parťákov na výlet do Indie a Nepálu. Cestu plánujem na polovicu septembra 2010 a to na 1 mesiac s príletom a odletom v Delhi. Program by som videla asi takto :
Ladakh-Zangskar-Leh (výstup na Stok Khangri alebo Kang-Yatze II), pamiatky – cca 9 dní
Varanasi- Agra – cca 4 dní
Nepál-Kathmandu + trek cca 12 dní
Samozrejme sa viem s programom prispôsobiť.
Kvôli úspore času a možnej monzúnom spôsobenej komplikácií by som chcela riešiť cestu Delhi – Srinagar a späť, lietadlom. Taktiež následne i let Delhi – Kathmandu. Na spiatočnej ceste z Kathmandu do Delhi (busom / vlakom) návšteva miest Varanasi a Agra. Ceny týchto leteniek sú veľmi dobre, ale viem sa prispôsobiť i inému spôsobu dopravy.

Zkušenosti čtenářů

Roman

Ahoj 🙂
uvažuju o něčem podobném,ale….každá z těchto zemí je zajímavá a je tam toho k vidění tolik,že měsíc na každou z nich je málo.Nespěcháš příliš ?? Roman

DHARMA
Roman:

Ahoj, to si samozrejme uvedomujem, no žiaľ z práce sa na dlhšie nebudem môcť uvolniť. Budem rada i za ten mesiac. Ono koniec koncov sa tam človek môže vrátiť..Ty tam plánuješ aké obdobie pobudnúť?

Roman
DHARMA:

Ahoj 🙂
promiň,napsal jsem to trochu hloupě, měl jsem na mysli to,že sis naplánovala hodně míst a dost přesunů.Jen se ptám, dvakrát přelétat letadlem do hor a ještě chtít vidět něco z Indie, to bude tak trochu v „klusu“, ne ??
Roman

Dharma
Roman:

🙂 nič sa nedeje, máš pravdu, bude to trochu stresové. Posledné moje „výlety“ boli tiež také, ale to neznamená, že som si ich poriadne neužila :). Momentálne uvažujem radšej letieť namiesto do Srinagaru priamo do Lehu, keďže tento úsek cesty je z celej trasy Delhi-Leh časovo najnáročnejší. Ten program sa dá prispôsobiť..možno vylúčiť pre tento krát Agru a Varanasi a dať to na 15 dní v Ladakhu a 15 dní v Nepále. Máš nejaké osobné skúsenosti s týmito krajinami?
Aké sú tam tvoje ciele?

tom
Dharma:

ahoj, sice se nechystám do těchto míst, ale už jsem byl v indii mnohokrát, takže mohu trochu poradit. v lehu jsem byl v srpnu, bylo dobře. je tam deštový stín. ideální v létě. v září může být již chladněji. vzhledem k časovému presu doporučuji letadlo. autobus je velmi vyčerpávající. pozor na převýšení. letadlem z dílí je to kách/3000m/. varanásí je pecka. 4 dny je málo.chce to zažít. agra nuda. autobus nebrat pokud si vážíš svých vnitřností. vlaky jsou luxusní dopr. prostř. levný rychlý výborný servis. podívej http://www.makemytrip.com
hodně štěstí tom

Dharma
tom:

Tome, dik moc za názor i za web. Ešte jedna otázka. Zvykol si lístky na vlak kupovať v predstihu cez net alebo až na vlakovej stanici pred odchodom?

Roman
Dharma:

Haloo Dharmo …rozmyslela jsi si to snad ?? 🙂 Roman

Roman
Dharma:

Ahoj
to už zní daleko líp a realističtěji :)Zkušenosti mám nějaké z Indie.Můžeš mi napsat na [email protected] ??
Roman

tom
Roman:

prvních několik cest jsem kupoval až na místě. teď už trochu víc plánuju a kupuju z domova. pokud budeš kupovat na nádraží strávíš tam dost času s indickou byrokracií a není zaručeno, že koupíš lístek na ten den, který chceš. zvláště profláknuté destinace jsou dost nabité. záleží také jakou chceš jezdit třídou. 2SL je velmi levná třída a poznáš fajn lidi. čím vyšší třída tím „lepší“ lidé. pozor na AC bývá velmi chladno /šál sebou/. na velkých nádražích bývají turist offices jen pro cizince, jinak se fakt nedočkáš. tom

Dharma
tom:

Ahoj Roman, nie nerozmyslela, ešte to stále platí. Len posledné dni akosi nestiham. 🙂 Pošlem ti mail.

Roman
Dharma:

Ahoj Dharmo
toš to su rád …ozvi sa a uvidíme 🙂 Roman

Dharma
tom:

Tome, dik moc i za tieto informácie.

Verca

Ahoj, ty jo to zni dost zajimave, mohla bych se pridat? 🙂

Michal

Stihnout cestu Dilli -> Leh -> Stok Kangri -> Dilli za 9 dnu je hloupost. Pokud nemas dostatecnou predchozi aklimatizaci, bude Ti jen blbe. Ja byl v Ladakhu vloni, po priletu 2 dny malatni v Lehu nez si telo zvyklo, pak tydenni trek zanskarem (+4 dny doprava) a dalsi vylety na moto do velkych vysek. Teprve pak Stok Kangri a bylo nam dobre. Myslim,ze je lepsi letet jen do Ladakhu nebo jen do Nepalu…

jeff
Michal:

jj, taky si myslím, že dotyčná je vedle jakta jedle:-)))

Dharma
jeff:

Michal, jeff – chlapci moji krásny dik za reakciu. Od zadania inzerátu sa tento plán pomenil.
Vyzerá to: letecky Delhi – Leh-Delhi-Kathmandu-Delhi

India:
Ladakh – pobyt cca 12 dní
Hemis Gompa, Shanti stúpa
Thiksey, Sankar, Matho – niektoré z týchto podľa chuti
„menší kopček“ aklimatizačka
Výstup na Stok Khangri alebo Kang-Yatze II

Nepál: pobyt cca 15 dní
Kathmandú
Pokhara
Trek k Annapurne BC

Michal
Dharma:

Sve jsem k tomu rekl, myslim,ze to je strasne nabite a clovek pak jen kouka na hodinky. My byli vloni v Ladakhu a letos jedeme do Nepalu, ty kopce nam neutecou, tak proc se honit.

Co se tyce Stok Kangri, bud na to opatrna, sice to pak v hospode zni drsne, jak cloveku bylo blbe na te „obrovske“ hore, ale jestli to neni spis zbytecny hazard. Na Kang Yatze bych asi rovnou zapomnel – je vyssi a hure dostupna. Ze Stok Kangri Te uz pripadne nekdo snese, na KangYatze je lidi asi mnohem mene.

Pokud jeste nemas letenky, lepsi alternative je mozna nejprve Nepal, kde se clovek alespon trochu aklimatizuje a pak Stok K.

Uzij si to a zadny spech!:-)

Dharma
Michal:

už som zažila počiatočné štádia výškovej nemoci na „obrovskej“ hore, takže by som si to nerada zopakovala. Zrejme je pravda, že to bude trocha uponáhľané, no posledne tri roky boli všetky moje dovolenky uponáhľané ale i tento kusok adrenalinu, pomohol, aby som na ne s úsmevom spomínala 🙂
Michal, vedel by si mi povedať, ako to vyzerá so zapožičaním veci ako stan, varič-alebo plyn, lezecký mat. v Lehu? Som niekde čítala, že je tam takáto požičovnňa, máš s ňou skúsenosti?

Michal
Dharma:

Co se tyce pujcoven tak varic doporucuju vzit uz z cech – na varice typu VAR – tedy sroubovaci uzaver kartuse – tam sezenes kartuse uplne vsude, takze to mas bez starosti. Na Stok K. nepotrebujes v optimalnich podminkach ani macky, ale ty je dobre mit, clovek nikdy nevi jaka prijde fujavice a k jakemu snehovemu poli se dostane. To je ale asi tak vse, dalsi vybava jako cepin je dle meho uplne zbytecna, pokud tedy nelezes po velkych horach vice a neumis s nim alespon brzdit. V opacnem pripade je spis na obtiz a hole pomuzou mnohem vic.Cesta nahoru vede po siroke vyslapane pesine a pres udolni ledovec. Pokud po prechodu ledovce nenajdes pesinu, jde se volne suti az na hreben na kterem je uz zase pesina jako dalnice. Vice informaci o vystupu najdes budto tady na HS v popisu treku na Stok K. a nejake fotky mam taky na webu: indie.michalcabela.cz

Dharma
Michal:

dik moc za info. Kukla som i fotky a komentáre na tvojom webe. Máš to fajne porobené.

sadhu
Dharma:

Ahoj Dharma,
budem velmi rad,ak sa mi ozves na moju e-mail adresu.
Dakujem.

lesozienka
Dharma:

No,ja len ze som pred necelym rokom robila ABC trek v Nepale a rozhodne sa to za 15 neda stihnut.

lubča
Dharma:

ahhoj mam uplne stejny plan, muzu se pridat…?

michal

Ahoj vsichni,

chystame se s pritelkyni v zari na 6 mesicu do Indie, chteli bychom zacit severne (Delhi-Nepal)a pak odcestovat na jih odkud na dalsich 6 mesicu letecky do Thaiska,Malaisie,Vietnamu. Snazim se nekde najit informace zda se da Indie procestovat cela autem a zda se da automobil treba v Delhi zakoupit s tim, ze bychom ho o pul roku pozdeji nekde na jihu prodali. Vim, ze je to s dopravou v Asii komplikovane proto bych uvital nejake informace od lidi, kteri uz tuhle zemi navstivili a maji aspon tuseni zda je tato varianta mozna :). Predem diky za odpoved

Niki

Ahoj,
chystáme se na podzim na 2-3měsíce do Indie a Nepálu. Přílet do Delhí pak Nepál(2-3 týdny), odtud přelet do Bombaje a směrem na jih do Goa a pak podle zbývajícího času uvidíme. Můžete mi prosím poradit, jak se nejlépe dostat z Indie do Nepálu a jak je nejlepší se přemisťovat v Indii (zkoušela jsem webové stránky http://www.indianrail.gov.in/index.html, ale nikde jsem nenašla ceny, myslíte, že se vyplatí vícedenní turistický pas na vlak?)? Dá se v Indii stanovat? Máte nějaké tipy na levné a ok ubytování ve velkých městech (Delhí, Goa, Bombaj…)? Díky

jeff
Niki:

jedno z nejlevnějších úbytek v Delhi je v Nawrangu

Terci
Niki:

Přemisťování v Indii je nejlepší vlakem (druhá třída-sleeper, pro větší komfort dražší AC) tam, kde nejni vlak, busem. Na ceny mrkni přes server clertrip.com – cestování po Indii je za hubičku (1500 km vyjde vlakem 2.třídou na cca 400 Kč :-)) Loni jsem byla v Indii 4 měsíce a přemýšleli jsme o vícedenním turistickým pasu, ale dopočítali jsme se, že je stejně výhodnější kupovat jízdenky přímo na místě. Na delší vzdálenotsi je třeba zarezervovat nebo rovnou hned koupit jízdenku tak týden dopředu, místa jsou někdy dost žalostně obsazený. Stanovaní je určitě možný, ale spíš v horách, v x milionových městech jako je Delhi nebo Bombaj těžko,leda, že byste rozložili stan v parku nebo přímo na chodníku:-)V Delhi doporučuju klasicky Main Bazaar,kde je jeden hotel vedle druhýho (máme dobrou zkušenost s Hare Krisna Guesthouse), v Bombaji se da sehnat jakykoliv hotylek v blizkosti Victoria station,no a na Goa se se stanem určitě neztratíte,ale už jen kvůli všudepřítomým komárům bych doporučovala Guesthouse, jsou jich tam spousty,m zalezi, kde budete chtit pobyvat, my projeli (na skutru) celou Goa od severu na jih a prosmejdili snad vsechny plaze (Vagator beach – Dolrina Guesthouse, Colva Beach – Jimmy´s cottage, Palolem – beach hut – jsou jich tam stovky) nejkrasnejsi plaze temer bez zivacka Querim a Polem.

Vašek
Niki:

Ahoj Niky,
ceny vlakového jízdného v Indii najdeš na http://www.erail.in.
Najdeš tam ceny ve všech vlak. třídách, které jsou na vlaku řazeny. Najdeš tam i ve kterých dnech v týdnu daný vlak jede. Já se do sever. Indie chystám v listopadu. Pokud budeš chtít vědět více, ozvi se na e-mail. Vašek

dobrodruh

pokiaľ Ti vyhovuje jun miesto septembra a Nanda Devi miesto Nepálu. ozvi sa na mail, Ladakh sedí 🙂

Dharma
dobrodruh:

je to dosť lákavé, ale ani jún a ani takáto zmena plánu mi nevyhovuje. No držím palce až ti táto cesta dopadne podľa tvojich predstáv.

Václav
Dharma:

Ahoj dharmo. Po kolikáté tam prosim tě jedeš ? Chtěl bych tam také, ale mám zkušenosti pouze s Anglií a Skotskem. Dík Václav

Dharma
Václav:

Ahoj Václav, poslala som ti mailik.

Pinatubo

Ahoj,
tiez planujem na leto Indiu, ale rozmyslam o ceste Delhi – Ladakh klasickou dopravou bus/vlak. Myslis ze by s tym mohol byt naozaj problem? Mas s tym nejake skusenosti?
Program mas super, keby som mal v septembri volno tak by som sa pridal 😉

Dharma
Pinatubo:

ahoj, maila som ti 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: