HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Indie, Srí Lanka, Nepál a Bangladéš

Double víza do Indie a víza do Bangladéše aktuálně

Karel

Nemáte někdo aktuální zkušenost?
Já si teprve tedka plně uvědomil, že to nebude tak jednoduchý, jak to bývalo.
Myslíte, že je reálná varianta, že v Praze požádám o Indický double s tim, že do Bangladéše vstoupim po zemi a napíšu tam akorát předpokládáný přechod a předpokládaná místa, které v Bangladéši navštívim s tim, že žádnou letenku ani voucher nemám a nebudu mít?

Víza do Bangladéše bych si nejradši pořídil na hranici, ale nikde jsem se nedočetl, jestli to je možné (?) a jinak si je chci obstarat v Delhi a doufám, že je dostanu týž den (?)

Kdyby mně náhodou zamítli ten double, jaké je riziko, že mně ty víza nedaji vůbec? (mám už koupenou letenku)

Zkušenosti čtenářů

Ivan

S tím indickým v Praze nevím, ale Bangladéš není Nepál, nebude to možná úplně jednoduché. Nevím, jaká je situace v Delhi s bangla vízem dneska, ale před několika lety to byl celkem boj, zásadně jsem nechtěl platit nic bokem, tak si mě úředníček dost vychutnával, byl jsem tam asi 5x, než jsem ho z nich vyrazil a bylo jen na 3 týdny… Ale tyhle věci se často mění a může to být dneska úplně jinak… Jinak Bangladéš je krásná země se skvělými lidmi, absolutně nedotčená masovou turistikou a ceny jsou ještě nižší než v Indii. Nejčastější 2 otázky, které jsem dostával byly : Are you Muslim? a Are you from Pakistan? a to jsem modrooký blonďák ;-))

Karel
Ivan:

No ale když píšou, že ho dávaji na letišti za 10 dolarů, tak to bych se taky moch vysmát tomu úředníčkovi já a říct mu, že když mně ho teda nechce dát, tak že si holt koupim za tisícovku letenku a dostanu ho na letišti. Problém je, že jsem četl, že musíš do Bangladeše vstoupit a vystoupit na stejném místě, což se mně vůbec nehodí a chtěl bych se taky zeptat, co je na tom pravdy?

karel
Karel:

Navštívil jsem Bangladéš v roce 2008 tenkrát jsme vízum dostali na konzulátu v Kalkatě absolutně bez problémů. Musíš mít permit land nebo air,prostě jak jsi přijel tak musíš odjet my měli land. Dá se to změnit na místě,ale je to slušná pakárna. Akorát nevim jestli nebudou dělat Indové problémy s návratem,zaslech jsem,že už nejde na mitiple vízum vycestovat do několika zemí a pak se hned vrátit ale to ti řeknou Indové.

Ivan
Karel:

Kdybys měl v úmyslu opouštět Bangladéš jiným přechodem, než kterým jsi vlezl, je dobrý nápad to řešit už při vydávání víza….

Ivan:

No to v úmyslu mám…..ale zatim nevim ani kterym přechodem tam vlezu (a jestli náhodou nepoletim nízkonákladovkou), natož kterym vylezu.

Nejvíc se ale tedka bojim, toho, že když napíšu do žádosti o Indický víza, že chci dát Bangladéš, tak že je nedostanu vůbec a přijdu o letenku.

Nevíte někdo o nějakýmu čechovi, který nedostal do Indie vůbec víza aniž by k tomu byl jednoznačný důvod?

karel

Já si myslim,že nikoho nezajímá jakým přechodem ale jetli po zemi nebo vzduchem! Ale nevim jestli tě Indové pustí zpátky někdo tady psal, že na vícestupé vízum nechtějí pouštět zpět třeba po měsíci,ale za mnohem delší dobu.Pendlovat takle jde údajně jenom mezi Indií a Nepálem.Projdi diskusi a určitě to najdeš.Víza do Indie dostaneš bezproblémů.

rahala

Teoreticky je možné jet z Indie do Bangladéše s vízem na dva vstupy. Při žádosti o indické vízum ale raději napiš, že pojedeš do Nepálu. Na žádném pozemním hraničním přechodu vízum do BD na místě nedostaneš. Můžeš vyřídit v Delhi nebo v Kolkatě. V Kolkatě je vízum na jeden měsíc hotové následující den, v Delhi to někdy trvá déle. Na obou místech bylo získání víza bez problémů, a to dokonce i pro vízum s dobou pobytu 3 měsíce (možno jen v Delhi)

Na vízum se uvádí místo vstupu – po zemi nebo letecky. Většinou je to dále neurčeno, takže kdy přijedeš po zemi přes jakýkoliv přechod a zemi opustíš přes nějaký jiný pozemní přechod, je to bez problémů. Problém může nastat, když přijedeš po zemi a pak odlétáváš. Nebo opačně. Na vízum to je ale možné změnit přes pasové oddělení přímo v BD.

Vízum na letišti při příletu je pouze na 15 dnů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: