HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Do Indonezie dolare, alebo eura?

Palo

Po Vianociach odlietame na cely mesiac do Indonezie. Aku menu si mame vziat so sebou? Su lepsie dolare, alebo eura? Poculi sme, ze moze byt problem s vymenou dolarov. Zazili sme to uz v Barme – ak bola dolarova bankovka starsia, osuchana, pokrcena, alebo len s ohnutym rohom, tak nam ju nechceli vobec vziat, alebo na dali za nu o dost horsi kurz. Je to tak aj v Indonezii?
Diky za odpoved a pomaly uz vsetko dobre do Noveho roku!

Zkušenosti čtenářů

MartinT.

Do odlehlejších oblastí dolary (banky někdy eura neberou), jinak třeba na Bali nebo v Jakartě je to jedno, s eury je méně starostí, tam nezáleží na prvotřídním stavu. Šedá ekonomika Indonésie vyžaduje dolary v naprosto neposkvrněném stavu, některé stodolarovky (90-léta) ani neberou, stejně tak některé série (tuším třeba CB, DB). Nikdy předtím jsem si nevšiml, že mají bankovky vůbec čísla. Jinak nejlepší variantou je bankovní karta (VISA, MasterC.).

Petr Daubner

Potvrzuji názor experta :-). Byl jsem v indonésii roku 2006. Ideální je kobinovat všechny tři zdroje – eura jsou lepší, nemusí být nová a mají více ochranných prvků… Pár dolarů v naprosto bezvadném stavu, co nejnovější. A kartu. Možná se vyplatí mít karty 2, různých společností. jinak do Indo pojedu pravděpodobně v dubnu či květnu 2011 (Sumatra), tak pokud budeš mít zájem, napiš a hodím sem případnou aktualizaci.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: