HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Jižní Amerika

co vidět v Peru za 1měs.

Jeník

Ahoj,
chystáme se do Peru a přesně nevíme co stihneme za 1 měsíc procestovat místní dopravou ( autobusem, vlakem ). Chceme určitě vidět Limu, Machu Picchu, Cuzko, Titicaca, ale s dalšími místy si nevíme rady. Dejte mi prosím radu co ještě stojí za to vidět, a kolik si zhruba máme připravit peněz na celý měsíc? ( a je lepší vyměnit USD nebo EUR ?)
díky
Jeník

Zkušenosti čtenářů

Jenda

No když už teda chcete vidět tu hromadu šutrů a dát za ni 40 USD vstupné a asi tak 60 USD za dopravu, tož pak zkuste ještě místa: Nazca, ta je cestou z Limy do Cuzka, příp. i Ica (nevím ale jak vypadá po zemětřesení), příp. Paracas. Arequipa a Caňon del Colca, jsou také ještě relativně při ruce. A pak, to je nešikovně na severu – Cordillera Blanca, případně i Trujillo a okolí (Chan Chan…).
Výměna USD nebo euro – nevím, ale to je asi jedno co směníte. Já měl před dvěma lety útratu tak do 20 USD denně, ale jestli budete lítat, vyroste to. Vstupy nejsou až tak levné (Machu 40 USD, Muzeum zlata v Limě 10 USD, boleto turistico na památky v Cuzku a okolí 23 USD), jídlo v hospůdkách jo (menu = polévka + hlavní jídlo, za 0,6 – 1 USD). ubytování (dormitorka v Arequipě za 3,8 USD; dormitorka v Limě za 4,8 USD; singl v Cuzku za 4,8 USD). Doprava – např. busem z Cuzka do Nazcy za 17,5 USD. Výlet letadlem na Nazcou 48 USD.

Tom

Ceny jsou zase vyšší – jídlo 2-3 USD, let nad Nazcou kolem 100USD, boleto v Cuzcu 40USD….. Jezděte autobusem, nevynechte Paracas a  Isla del Sol na Titicace.  Za měsíc se dá stihnout hodně – doporučuji Salar v Boliviii, pokud máš rád hory určitě Huaraz  a trek v okolí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: