Volná diskuse

Cestování – Bali

Edita

Dobrý den,

na přelomu března a dubna letíme do Indonésie.
V průvodci o Bali jsem si přečetla, že se před odletem z Bali musí rekonfirmovat letenka.
My letíme s Air Asia a v jejich leteckém řádu jsem nic takového nenašla. Nevíte náhodou někdo, jetli musím rekonfirmovat letenku i u této společnosti?

Moje druhá otázka se také týká dopravy. Chceme se podívat na Gilis (Gili Meno nebo Air). Vím, že můžeme využít služeb spol. Perama a plout s nimi z Padang Bai. Ale nevím, kde nás vysadí? Jestli „zastavují“ u každého z ostrůvků, nebo nás vysadí u toho největšího (gili Trawangan) a dál se budeme muset dopravit sami?

Děkuji moc za odpovědi
Edita Pokorná

Zkušenosti čtenářů

MartinT.

Letenky se musejí rekonfirmovat pouze u obskurních společností, letěl jsem na této trase s několika společnostmi, prováděl jsem to pouze u Kuwait Airways (u kterých jsem si nebyl jistý, jak by případ řešili, kdyby došlo k „overbooking“). Air Asia je point-to-point dopravce a tudíž žádná rekonfirmace není z principu potřebná ani možná, neboť se nejedná o zpáteční let.

Co se týče Gili, tak neporadím, ale divil bych se, kdyby něco jezdilo v mimosezóně přímo. Pokud by Vás něco vysypalo na Trawanganu, mělo by být možné se nechat převézt na Meno nebo i Air za dejme tomu 10 dolarů. I když, dopravci na těchto ostrovech jsou nechutná mafie a nemyslím si, že bych se po návštěvě Gili před 2 lety ještě někdy dobrovolně vracel „na místo činu“ – jednání s nimi není žádný povznášející zážitek.

iva

Peramo te z Padang Bai doveze na Gili Trawangan, na jednotlive ostrovy se potom musite dopravit z Trawanganu sami.
A potvrzuji Martinova slova, ze mistni dopravci na ostrovech jsou opravdu nechutna mafie. (Specialne prepravci z Lomboku na Gili, mezi ostrovy je to uz v pohode.) I kdyz mate zajistenou prepravu pres Peramo, tak se priprav na to, ze vas budou neskutecne otravovat. Jejich agresivni a neodbytne chovani bylo pro me nejhorsi zazitek z cele Indonesie.

Edita

Moc Vám děkuji za informace.

S tou dopravou na Gilis mne to hodně mrzí, protože jsem se tam chtěla vydat hlavně kvůli koupání (nejsou tam takové vlny jako na Bali).

Co se dá dělat, nemůžu mít všechno 🙂 Bali bude určitě i tak plné zážitků, takže to koupání oželím.

iva

Edito, rozhodne navstevu Gili ostrovu nevzdavej, protoze je to tam opravdu kouzelne a uplne jine, nez na Bali. Bud jenom pripravena na to, ze i kdyz mas predem koupenou jizdenku, tak te nahaneci od dopravcu budou nutit, aby sis koupila jizdenku jenom od nich, anebo si pres ne koupila zpatecni. Ja jsem ten jejich natlak necekala a jedno, nebo dve odmitnuti jim nestaci, az kdyz jsem na ne pomalu zacala jecet, tak to vzdali.
Na Memo, nebo na Air se vyskytuje jeste mene lidi, nez na Trawanganu, tak tam je to uplny raj. Jinak pokud budes v Padang Bai, tak doporucuji ke koupani zatoky mimo mesto, je tam taky klidek a malo lidi. Dojdes tam v pohode pesky, nejsou daleko a je jedno, na kterou stranu se vydas, vzdycky na nejakou narazis. :))

MartinT.
iva:

Je fakt, že na Menu a Air moc turistů nebylo, Trawanganu jsem se vyhnul, podle toho, co jsem slyšel je to ledat tak ráj pro ochutnávání houbiček. Co je na ostrůvkách pěkné jsou výhledy na Rinjani i Agung.

Jinak si myslím, že se v Indonésii najdou hezčí místa, je fakt, že na mnoho z nich se poměrně nedobře dostává, počítá-li člověk čas na dny. Co se týče Padang Bai, tak se vydej síš doleva (na vychod), nebot krásná pláž s vlnami na západě se stala obětí stavby 5* hotelu. Zeptejte se Adama Malce, ať Vám něco doporučí (základna OK Divers).

Honza

Pro letošek váháme mezi dvěma variantami cesty a jedna z nich je Indonésie – Bali, Lombok, Jáva, možná i Sulawesi nebo Flores. Bohužel můžeme jen v září, což je konec suchého období. Proto se bojíme, jestli tam nebude moc vyprahlo a příroda včetně rýžových polí neztratí své kouzlo. Máte někdo zkušenost? Předem díky.
Honza

MartinT.
Honza:

No, květen by byl z tohoto hlediska lepší… nicméně bych se tolik neobával. Je samozřejmě více prašno, menší viditelnost, ale políčka by měla být pěkná stále. I když teď si neuvědomuju, jak probíhá v kterém regionu rýžová sklizeň/ orba / sázení… Jakou fázi preferuješ, abych mohl doporučit sezónu? (Zeptám se známých 🙂 Já byl v září na Jávě, Sumatře, Sulawesi. V druhých dvou jmenovaných to bylo OK a dokonce místy lilo… Krajina střední Jávy, a to si dobře pamatuju, je z hlediska zeleně na přelomu září/ října spíš hnědá. To ovšem neznamená, že tu není zeleň, jenom to působí jinak, než v únoru. Výhodou je stabilita počasí na Jávě v tomto období (na Sumatře už mi oproti tomu lilo…) Každopádně září vadí jen kvůli tomu oparu na Jávě a hnědi viděné z letadla, jinak myslím OK.

Honza
MartinT.:

Díky 🙂 My se na Jávě moc zdržovat nechceme (Bromo, Borobudur), spíš Bali a dál. Ale teď jsem zjistil další věc, a to je to, že v září bude Ramadan… Hlavně na konci (letos kolem 22.9.) prý hrozí přeplněné vlaky a busy, ceny vyletí nahoru, snad i teroristi víc zlobí… Tak nevím, jestli těch rizik není nějak moc 🙂

turista
Honza:

pravdepodobne to vite, ale kdyby ne, podivejte se na stranky leteckych spolecnosti air asia, lion air, garuda, merpati, napsal bych i dalsi, ale nic zleho jste mi neudelal, tak to staci. s low costy to dneska vyjde priblizne stejna jako ostatni dopravou.

MartinT.
Honza:

Kvůli Bromu a Borobuduru bych se skrze celou Jávu netrmácel, i když obojí určitě za normálních okolností stojí za vidění… už kvůli Lebaranu (konec Ramadánu), pokud Vám to tak vychází. Všude bude spousta lokálních výletníků, vše obsazené. Loni jsem byl v Yogye v době červencových prázdnin a musel jsem rychle prchnout, i když to nebylo vzhledem k plnosti dopr.prostředků jednoduché. Na Bromo se dá dojet ze Surabayi a pokračovat na Bali, ale ten Borobudur je z tohoto hlediska trochu z ruky, pár set km. Ovšem chápu, že mnoho backpackerů si užívá i dlouhé přesuny (také mne to bavilo, než jsem trochu zpohodlněl 🙂 Co se týče zvýšení rizika teroristického útoku při Ramadanu, tak to je spekulace přitažená za vlasy. Pardon, je to doslova blbost. Extrémní bomby pokládající skupinky byly v Indonésii rozprášeny… zato o něco přituhlo z hlediska dopadu islámu na běžný život neislámských minorit a umírněnějších muslimů.

Pavel

No, my teď na Bali žijeme, třeba Vás bude zajímat náš blog 🙂
http://www.zivotnabali.cz/

surf-bali

Zdravíme všechny, nabízíme levné ubytování na Bali, v domě s bazénem, v jižní části poloostrova Bukit, cca 10min od letiště. Veškeré info a kontakty na http://www.surf-bali.cz ALOHA

Jana

Ahoj,
prosím poraďte mi někdo, je vhodné cestovat na Bali s dětmi 4 a 6 let? Jak ohledně délky letu, tak pobytu na Bali. Jak je to s dostupností lékaře apod.
Díky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: