HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Kavkazské republiky

Cesta na Kavkaz, Gruzie

Lukes

Ahoj cestovatelé,
Plánujeme s kamarádem cestu na Gruzijský Kavkaz. V srpnu 2011, zhruba na celý měsíc, ovšem pevné datum zatím není. Hlavním cílem cesty by byl asi dvoutýdenní trek v Kavkaze. Vysokohorská turistika, s nějakým pěkným vrcholem. Konkrétní oblast zatím nemáme pevně dohodnutou. Možnosti jsou třeba oblast kolem Mt.Shkhara nebo případně Kazbegi a okolí s pokusem o Mt.Kazbeg. Spíše to tedy vypadá na gruzijský Kavkaz, nežli na ruský. Ovšem vše je věcí domluvy. Poté se ještě dalších několik dní zdržet v Gruzii.
Cesta tam pravděpodobně vlakem přes Ukrajinu (a buď po suchu Ruskem nebo lodí přímo do Gruzie). Zpátky pak uvažujeme o návratu domů StopVlakBusem přes Turecko, případně když se to nepodaří časově vymyslet, tak letecky přímo z Gruzie.

Jsme zatím dva, hledáme ještě tak dva lidi.
Lukes 🙂

Zkušenosti čtenářů

Lukes

Když by někoho z Vás tento návrh zaujal, tož pište asi nejlépe na emaila LKobza[at]seznam.cz
L.

Rasťo

Po suchu to nejde. Přes Abcházii nelze projet – transit(lze vjet a vyjet stejným směrem) a přechod Kazbegi je otevřen jen pro občany SNG.Další možnost je Azerbajdžan – přes Dagestan a Ingušsko (v RF)
Lodí to jde z UA (Odesa, Krym) do Gruzie. Vlakem přes Azerbajdžan. (A pochopitelně RF)

cynan
Rasťo:

Po suchu to jde pres turecko…

Slavomír Horá
Rasťo:

Nejde to ani přes Ázerbájdžán – cesta je otevřena jenom pro občany SNS. Jedinou možností je loď z Ukrajiny nebo letecky z jižního Ruska do Arménie.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: