HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování kamkoliv

Cesta je můj cíl

Martin

Cesta je můj cíl

Ahoj jmenuji se Martin tímto bych se chtěl pokusit najít někoho kdo by šel semnou do cesty kolem světa. To jen zlehka pro úvod. Moje představa je jak už ubylo i párkrát psáno vyrazit stylem nízko nákladové cestování po svých, na kole, na koni, stopem, když se to bude dát vlakem autobusem, nebo někde naskočit na nákladní vlak a kam nás doveze tam nás doveze. Když budou peníze využít třeba loď nebo letadlo. Chtěl bych navštívit všechny ty profláknuté místa kam jezdí všichni protože si myslím že to prostě patří k takovému tomu všeobecnému cestovatelskému vzdělání. Stejně, a možná i víc, mě ale tak lákají místa kde se lidi moc nevyskytují nebo vůbec nejsou jako je africké stepy nebo džungle v Brazílii apod. Jíst to co místní podmínky nabídnou něco koupit něco vzít z přírody když nejsou peníze tak třeba i ulovit. Když budou potřeba peníze tak se někde zdržet a pracovat.
Hledám někoho (a nemusí být jen jeden) s kým si padnem do oko. Na koho se dá spolehnout nejen v těch dobrých situacích kdy všechno klape a jsou peníze ale hlavně v těch špatných i když vím že to se zjistí až v nich. Někoho tolerantního kdo půjde semnou někam kam se budu chtít podívat ikdyž mu se tam třeba nebude chtít a zas naopak já půjdu třeba tam kam můj parťák bude moc chtít jít a já původně moc nechtěl.
A proto nepředpokládám, že vyrazím s každým. Taková cesta se nedá domluvit jen po mailu ale je potřeba se osobně sejít a možná i zkusit třeba testovací víkendový pobyt někde v přírodě.

Něco málo o mě je mě 27 s cestováním tím samostatným nemám prakticky žádné zkušenosti cestoval jsem vždy jen když to organizoval někdo jiný ať už to byly cesty z potápěním do Rudého moře, nebo pracovně do Asie apod.
Chci vyrazit ničím nevázán termíny, dobou kde a jka dlouho budu a podobně ale stejně tak jsem praktik takže když se rozhodnu vyrazit do džungle tak se před tím chci zúčastnit např. kurzu přežití v džungli .
O tom by jako příklad mohl vypovídat film Útěk do divočiny(Into the Wild) který je krásný a absolutně se mě líbí ale je plný rozporů jako když spálí doklady(svoje potřebuji chci cestovat po světě ne jen v Americe jako on) rozdá peníze(které mu dala rodina) a spálí ale pak stejně musí pracovat když peníze potřebuje (proto svoje peníze nespálím protože mě je nikdo nedal musel jsme si je vydělat) a stejně tak jako on nemíním zahodit život tím že když půjdu do divočiny nepřipraven a jako Chris MacCandles zemřít protože jedl rostliny které neznal a nebyl schopen ulovit mladého soba protože mu ho bylo líto a tak radši zabil dospělého kterého nakonec nebyl schopen zpracovat a tak stejně zůstal hladový .
Já si sebou vezmu vybavení které uznám že potřebuji (jako např satelitní telefon, filtr na vodu atd.) a vědomosti (jak se o se o sebe postarat v takových případech vyrobit luk rozdělat oheň apod. a pak vyrazím kam jen budu chtít a vystačit si s věcmi a schopnostmi které budu mít.
Tímto jsem se chtěl trošku charakterizovat abych nalákal nebo snad i odradil některé zájemce.
Momentálně se vyskytuji v Anglii kde vydělávám nějaké ty peníze. V dubnu budu krátce v Česku.

Pokud toto někoho zaujalo tak budu rád když na můj mail (lemuc@seznam.cz)napíše kdokoliv na věku a pohlaví mě nezáleží.

A tak jak jsem napsal výše CESTA JE MUJ CÍL

Zkušenosti čtenářů

CoSpi

Ahoj, to se mi moc zamlouvá, ozvi se prosím, až budeš v Čechách. Domluvíme se na nějaké čajovně, nebo víkendové akci a případně doladíme podrobnosti 🙂

Monty

Uff…Uff…Vzkaz si už najdeš. howk Monty

ahoj

preju hodne stesti, zajima me jen co bylo impulsem pro tvoje rozhodnuti a co od toho cekas?

Ruda

Ahoj Martine,nemá smysl se rozepisovat o mých plánech,protože bych vlastně opsal tvůj text.
Spolucestovatele pro takovou expedici hledám už hezky dlouho a zatím bezvýsledně.
Nějaké zkušenosti s nízkorozupočtovým cestováním mám.Zatím nejdál na Ceylonu.
Až budeš v čechách (nebo i dříve)ozvi se mi prosím na mail:Popek.nr@seznam.cz nebo mob:606 637 206
Dík a zdarec Ruda
Jo a jak píšeš“chvíli na koni“tak dva Arabáky doma mám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: