HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Západní a jižní Evropa

Cesta do Anglie po zemi autem

Karel Majer

Ahoj, plánujeme se v létě podívat do Anglie autem. Je tu někdo, kdo podobnou cestu absolvoval? Máme v plánu trajekt/tunel přes La Manche, dále jižní pobřeží Anglie a krátkou zajížďku do Londýna. Je mi jasné, že to vyjde finančně +- na stejno, jako tam letět letadlem a půjčit si auto z půjčovny, nicméně předpokládám, že to bude takto trochu pohodlnější a dobrodružnější. Je možné vjet do šisšího centra Londýna běžným autem regitrovaným v ČR emisní třídy EURO 5? Díky za tipy. Jedná se mi hlavně o tip na rezervaci trajektu/tunelu apod.

Zkušenosti čtenářů

Karel Majer

Ještě dotaz. Stále se jezdí v Anglii vlevo? Jak se to řeší když mám volant na druhé straně? Je lepší vzít s sebou eura nebo libry?

Petr Majer
Karel Majer:

Ten druhej Karel Majer je troll. Využil toho, že není třeba se registrovat…

Petr Majer
Petr Majer:

Už je tu i třetí troll Stanislav M.

Karel
Karel Majer:

Ani na levé ani na právé straně. Od doby výstupu z EU (Brexit) se v Anglii jezdí na chodníku a chodci cestují metrem. Jako platidlo si vezmi východoněmecké marky nebo tuzexové bony. Pokud je nemáš nabízím výhodný kurz.

Stanislav M.

Já si myslím, že zdejší komunita moc auty necestuje. Já Vám osobně s cestou neporadím, ale zkuste servery jako caravan24.cz a podobně. Zdejší lidé si kupují jen nejlevnější letenky a to je vše.

Kate

Dobry den. Jezdime kazdy rok uk-cechy a nasi cechy-uk. Letos jedeme zase. Driv jsme jezdili trajektem-levnejsi, 2hodky trosku nuda. Clovek si odpocine. Tunelem jezdime take , uz jen kvuli psovi-drazsi, rychlejsi. Za 30min na druhe strane. Jezdi se tu porad stejne. Zvyknete si. Pro me , kdyz Jedu do Evropy Anglickym autem Tak je to v pohode, opravdu si clovek zvykne. Do Centra Londyna se autem nedostanete. Je to jen pro taxiky, mozna zmenili, ale urcite veliky poplatek. Lepsi nechat nekde za Londynem a jet vlakem nebo autobusem. Bez nervu 😂.

Tunel -sedite 30min v aute
Trajek- 2hodiny , muzete si neco dat, koupit, podivat se. Vic si odpocinout.
Stastnou cestu. Jooo a ted nezapomente na testy.

Kate

Eura vam tu budou na nic. Jedine libry
Eura po ceste -hlavne drobny na Zachody na benzinkach 50centu a myslim ze kdyz si listek nechate, mate slevu na kafe.
Nebo pak ty zachody zadarmo,na odpocivadlech v Nemecku, ale jsou hrozny 🙈😂.
Tak snad trosku pomuze 😉

Karel Majer

Děkuji za odpovědi.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: