HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Vietnam

bezpečnostní situace – Thajsko/Jih

Honza

Ahoj,

Rad bych vedel, jestli ma nekdo nedavnou zkusenost a informace ohledne bezpecnostni situace na jihu Thajska, zejmena co se tyka provincii Yala, Pattani a Narathiwat. Chtel bych se dostat z Thajska do Malajsie po zemi. Vzhledem k poslednim nepokojum a bombovym utokum nevim, zda radeji nezvolit asi bezpecnejsi prelet Bangkok-Kuala Lumpur.

Diky
Honza

Zkušenosti čtenářů

David Gladiš

Pokud budeš tyto provincie jen projíždět busem/vlakem/autem, tak je riziko opravdu minimální. Pokud bys tam chtěl nějakou dobu strávit, zjisti si pořádně, jaká je na konkrétním místě situace.
Násilí na jihu je stejné už několik let. Skoro každý den tam někoho zabijou; téměř vždy jde o nějakého vesnického starostu nebo učitele, případně mnicha či muslimského duchovního. Podle mě je to šílené, že to thajská vláda nechává takhle dlouho neřešené, ale jak jsem psal na začátku, pouhého průjezdu jihem bych se nebál, násilí není směřováno proti turistům. V Římě, Londýně nebo Paříži je každou noc taky několik vražd a člověk se nebojí tam jet.
O dost bezpečnější je jet po západním pobřeží poloostrova. A taky asi zajímavější.

Honza
David Gladiš:

Ahoj Davide,

Diky moc za info.
Honza

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: