HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Černá Afrika

Bezpečnost na Lamu-Keňa

Jaromír

Dobrý den,

chystáme se na začátku listopadu jet na ostrov Lamu, ale na stránkách MZV je varování. Nevíte co se stalo? Je bezpečná tam je? Máme okruh po safari, a pak jsme chtěli jet k moři. Díky za info

Keňa: Riziko teroristických útoků

05.10.2011 14:37

V souvislosti s vraždou a únosy zahraničních turistů v oblasti ostrova Lamu, které v září a říjnu 2011 provedli somálští ozbrojenci, doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí cestovat na ostrov Lamu a do vzdálenosti menší než 150 km od somálských hranic jen v naléhavých případech.

Zkušenosti čtenářů

kjsdkljf

somalsti pirati pripluli na clunech, vtrhli do turistickeho bungalovu, kde byly starsi britsky manzelsky par, muz umrel s kulkou v hlave a zena byla unesena. cca mesic pote se podobna situace opakovala, muz tentokrat prezil, starsi zena byla unesena.

jaromír
kjsdkljf:

Tak nevím, myslíte, že je to bezpečné tam jet?

Jenda

no hele, je to jen na tobě (teda pokud keňská policie neuzavře oblast, to bys prostě na zátarasu musel vystoupit z busu nebo pokud poletíš, nenastoupil do letadýlka) jak to posoudíš. Matematicky asi není vysoké procento pravděpodobnosti, že unesou (zabijí) zrovna Vás. Ale jestli ostatní bílí utečou resp. raději nepřijedou, procento se zvýší dost.
A uvědom si, že na rozdíl od jiných občanů (Německo, USA, UK, o takovém Izraeli ani nemluvě) Vám naši politici zcela jistě nijak nepomohou !

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: