HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Černá Afrika

Benin Togo Ghana

Robert Papajla

Prosím o jakoukoliv radu z výše uvedených končin.Něco co na netu není.Letíme v listopadu,očkování máme,letenky taky,víza budou příští měsíc.Chceme jet z Cotonou do parku W,dále do Toga cca do střední části.Tam chceme přejet do Ghany,spíše jižní část a po pobřeží zpět do Cotonou.Bohužel jen jeden měsíc.Máte někdo nějaké doporučení,nebo nedoporučení?Díky.Robert

Zkušenosti čtenářů

Ondřej

Ahoj, já byl vloni měsíc v Ghaně, takže ti můžu dát pár rad ohledně ní. Co bych rád věděl? Předem řeknu, že je to pohodová a přátelská země a na poměry Afriky i docela bohatá. A zvlášť jižní část, kam máte namířeno, je poměrně turistická.

Robert Papajla
Ondřej:

Ahoj Ondřeji.Info si rád poslechnu.Můžem komunikovat mailem Robert.Papajla@gmail.com

David G

Měsíc je na tuhle trasu skoro moc dlouho, doporučuji přidat k tomu třeba Burkinu Faso. Vízum je na hranici, dopravní spojení dobré a Burkina se od těch pobřežních zemí dost liší.

Robert Papajla
David G:

To stojí za ůvahu.Právě dopravní spojení nás nějak straší.Nevím zda si půjčit auto,nebo se spoléhat na místní bušbus.Přiznám se je to první Africká zkušenost a nemám se čeho chytit.Když jsme cestovali po Jv Asii tak jsem čerpal z mnoha cestopisů a plán cesty nám vyšel na 120%.Tam jsem věděl že to stihnem.Z Afriky mám respekt.

David
Robert Papajla:

Autobusy jsou na přijatelné úrovni a docela časté na hlavních trasách v každé té zemi a dobře funguje i mezinárodní spojení mezi nimi.

Trasu Accra-Cape Coast-Kumasi-Bolgatanga-Ouaga-Bobo Dioulaso-San-Djenné-Segou-Bamako jsem projel autobusama zcela bez problémů. Lístky byly dostupné, maximálně jsem kupoval den předem. Na mezinárodních busech bylo i větší pohodlí a počet lidí odpovídal počtu míst (s JV Asií se to ale samozřejmě srovnat nedá).

Mimo hlavní trasy je to mnohem komplikovanější. Cesty jsou horší, autobusy přeplněné atd.

Robert Papajla
David:

Ahoj Davide.Děkuju za info.V Asii bylo ubytování za pár korun a pomalu na káždém rohu.Co v Africe,jel by si se stanem?Jinak už mě asi nic nenapadá,jen se podívám na tu Burkinu.Robert

David
Robert Papajla:

Ubytování bylo málo, bylo vcelku drahé anebo to levné bylo plné. Se stanem nevím. Z bezpečnostních důvodů ho můžeš postavit jen v nějakém ohrazeném, uzavřeném místě. Některé hotely umožňují postavit si stan u nich na zahradě. Nebo můžeš zkusit přemluvit nějaké místní, aby tě nechali stanovat na zahradě u nich doma. Ale že bys stanoval volně si nedovedu představit.

Petr Daubner

Můžet sem někdo,prosím napsat,jak je t s vízy do těch států a za kolik jste sehnali letenku? Do Afriky bych někdy rád zajel, tak info by se hodilo. Díky!
Petr

Robert Papajla
Petr Daubner:

Do Beninu lítají 3 společnosti 5*v týdnu Air France/Paříž-Cotonou 16tis dále 2*v týdnu Brussels Air/Mnichov-Cotonou 19tis a Maroc Air/info nemám.
Víza Benin/Ambasáda Berlín,udělení na počkání.
Víza Togo/Ambasáda Berlín,udělení do týdne.
Víza Ghana/Ambasáda Praha,udělení na počkání.
Cenu za víza zatím nevím,do Berlína jedu koncem srpna,ale jak jsem orientačně koukal tak vízum Be-70e,Tg-50e,Gh-1000Kč singl,2000Kč multi.Můžu dodatečně doplnit až je zaplatím.

David G
Robert Papajla:

Vízum do Burkiny je na hranici. Myslím, ale nevím jistě, že do Toga taky.
Jinak Petře stačí doletět do jedné země a víza do těch dalších vyřídíš na místě, je to lepší než jezdit do Berlína či Paříže. A taky na místě dostaneš vízum snadněji – když jsem se snažil vyřídit víza do Z Afriky přes francouzskou ambasádu v Praze, která mnohé země u nás zastupuje, tak po mě chtěli všelijaké nesmyslné papíry typu potvrzení o příjmech, rezervaci od CK atd.. Ale na ambasádách v Africe se obvykle na nic neptají.

Petr

Dík za info. Informace o východní Africe jsou dostupnější, jezdí tam spousty lidí, ale do západní tolik ne. Nabízí se tedy výlet do Ghany, když vízum získám v Praze, a tam sehnat víza do dalších států. Co Mali, Senegal, Gambie, musím mít také vízum předem nebo ho někde dávají na hranici? Zkoušeli jste někdo projet přes Maroko a Západní Saharu do Senegalu? Díky za jakékoliv další info.

Petr Daubner
http://www.kompas.estranky.cz

radek j
Petr:

V roce 2007 jsme jeli na motorce z Maroka do Burkiny.Víza do Mauretanie šlo na hranicích, Senegal a Burkinu jsme měli vyřízenou z Berlína a Vídně/poslali jsme poštou/.Mali jsme získali v Gambii/Gambie na hranicích/. Pro cestu zpět z Mali do Mauretanie bylo potřeba vyřídit vízum v Bamaku. Na hranicích to nebylo možné.
Radek

monalba

Kdyz jsem tam byla v roce 2007, tak jsme si vyridili predem jen vizum do Ghany a v Accre jsme si zaridili jedno vizum (na ambasade Toga, myslim, ze stalo $50) pro 5 zemi (Togo, Benin, Burkina Faso, Niger, Pobrezi Slonoviny). Nevim, jestli to jeste jde.
Jinak ostatni staty zapadni Afriky, viza sly jednoduse vyridit predem v okolnich zemich, vetsinou do druheho dne. Viza do Mali jsme si vyridili v Burkine Faso, v Mali jsme si vyridili viza do Senegalu, v Senegalu viza do Gambie, myslim, ze Mauritanie sla na hranicich. Tady kdyztak vic info
http://www.lonesometraveller.co.uk/6528/6582.html

Víťa
monalba:

Ahoj, můžu poprosit o informace co se týká ubytování (nebo spaní ve stanu), stravy a dopravy (stopování) v jakémkoliv státě západní afrik a cen.
Můj mail: vitlastovka@gmail.com

díky moc předem

Palpat

Ahoj,

neví někdo, jestli se ještě na hranicích Burkiny Faso dávají ta víza do pěti států (Togo, Benin…)? Případně za kolik?

Díky.

Matěj
Palpat:

Ahoj,

nepodařilo už se někomu zjistit, jestli se opravdu dají víza do Burkiny koupit na hranicích s Ghanou (nebo těch pěti států)?

Předem díky moc

Petr
Matěj:

Daji, ale nedava to moc ekonomicky smysl. A Akkre na ambasade dostanes vizum v rozumnem case. Je o tom nedavny post na Thorn Tree foru.

Martin

Ahoj, mohl bych poprosit o informaci, co vše je nutné k vydání víza do Ghany (turistika) na ambasádě v Praze, zejména zda je nutné mít rezervovaný hotel v Ghaně (? na celou dobu, nebo třeba jen na první noc, nebo itinerář, nebo je to vůbec nezajímá??) a jak dlouho trvá vyžízení víza. Ostatní věci jsou mi snad jasné (poplatky, zpáteční letenka, očkování apod.). Díky moc předem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: