HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Srazy

baťůžkářský sraz Moravské Slovácko

Petr Laky

Tak Vás kamarádi baťůžkáři vítám v novém roce a protože máme určitě všichni zase v rezervě spoustu zážitků z cest,o které byste se jistě chtěli s někým podělit,tak jsem pro vás připravil další sraz,kde to zase společně trochu rozjedem,popovídáme o cestách za poznáním,promítneme si nějaký ten cestovatelský zážitek a navíc prožijeme pravou slováckou zabíjačku,jako ve filmu Slovácko sa súdí.Vše se odehraje v malebné vesničce v prostorách větrného mlýnu a jeho okolí.Termín bych navrhoval na 25.3-27.3.2011.Je možné samozřejmě dohodnout i jiný datum,ale víkendy začínají být beznadějně plné,a tak bude daleko složitější vymyslet nějaký tradiční program typický pro danou lokalitu,který si myslím by měl být součástí každého srazu.Je předběžně domluveno ubytování na dvě noci od pátku až do neděle,snídaně(domácí koláčky a slovácká slivovička),svačina(mozeček a jatýrka z vepříka),oběd(prdelačka,ovar,maso z kotle a zab.omáčka),první večeře(pečené vepřové,zelí s bramborovým,nebo domácím knedlíkem),druhá večeře(obložené mísy s jitrničkami,jelítky,klobásami z prasátka,které si sami s řezníkem zabijeme).Kdo chce aktivně pomáhat,ať si přibalí montérky do kufru.Po celou dobu nám bude během dne hrát tradiční slovácké písničky místní harmonikář a pro doladění atmosféry nám budou pomáhat krojované tetičky.Večer ve viném sklépku máme domluvenou místní cimbálovou muziku,která zahraje k tanci,aby nám líp vytrávilo.Takže to je tak asi vše k programu a termínu a zbytek záleží na vás.Potřebuju co nejdříve aby se přihlásili případní zájemci a složily mi na účet,který každému pošlu na mail po potvrzení účasti,částku ve výši 1900,- korun českých.Podotýkám,že v ceně není zahrnuto občerstvení.

Zkušenosti čtenářů

laky

Jinak vše je zpracováno pro účast zhruba 15 lidí.Pokud by nás bylo méně,tak se budeme muset podělit o případný doplatek a naopak pokud nás bude podstatně více,tak nám možná zbudou penízky třeba na to kafíčko,pivečko,nebo i košt výborných vzorků vína místní vinárny.tak hajdy všichni sem ať se nás co nejdříve 15 správných cestovatelů dá dohromady a užijem si super atmosféry tohoto moravského kouta naší země.

laky
laky:

Tak ještě pro upřesnění,protože některým to není úplně jasné,jak mi píšou na mail.Občerstvením,které není v ceně se rozumí pouze nápoje.Cena zahrnuje ubytování z pátku na sobotu a soboty na neděli,5x jídlo v průběhu sobotního dne,včetně výslužky a raní zdravotní slivovičky,jak už jsem psal a veškerý sobotní program(tj.harmonikář,cimbálka a pronájem sklépku).Co se týká stravy na páteční večer,tak je plně v režii každého z vás,ale pokud na tom budete trvat tak můžu uvařit nějaký buřtguláš.:-))Předpokládám,že promítání by se uskutečnilo v pátek večer,v sobotu odpoledne bude taky chvilku volný program,pro ty co se nebudou aktivně podílet na plnění jelítek a jitrnic,nebo třeba míchání škvarků a v neděli než se všichni zase rozprchnem můžeme taky ještě společně poklábosit.Takže snad už je to vše jasný a srozumitelný.Když tak se ptejte a já rád odpovím.

jarmat
laky:

Taky bych se účatnila, ale nikoho odsud neznám. Pošlu peníze na tvůj účet, přijedu na místo a …. nic.

Laky
jarmat:

Ahojky neznámá baťůžkářko,
je mi jasné že v dnešní době je těžké někomu uvěřit,že nezpronevěří jeho těžce vydělané peníze,ale stejně tak je těžké pro mě zajistit něco v hodnotě více jak dvacet tisíc a pak si udělat případně večírek sám pro sebe.Jedinou zárukou pro tebe může být,že je to už snad šestý sraz,co náš klub pořádá a tak si pročti předešlé ohlasy na minulé srazy a popřípadě se můžeš po registraci na stránkách Roads.cz pod sekcí srazy podívat na počty účastníků,kteří se na naších setkáních pravidelně scházejí a kde všude už jsme se sešli.Takže pokud máš zájem a samozřejmě každý další cestovatel jste vítáni a pokud je strach větší než touha po poznání,tak snad příště.Mějte se hezky a těším se na vás:-))Možná bych mohl pro nově příchozí udělat vyjímku a jako jistinu případné účasti mi zašlete zálohu ve výši třeba 1000 korun a zbytek mi uhradíte cash při příjezdu.

Michaela

Petriku, napsal jsi toho hodne, ale jmeno vesnicky tu ne a ne najit!? Zamer, nebo opomenuti?

Laky
Michaela:

Jo tak ta vesnička,kde budeme spinkat se jmenuje Sobůlky a ta kde se toho většina odehraje zůstane jako překvapení.:-))

laky

Všechny vás tady opět zdravím a jen bych chtěl zdůraznit,že termín srazu je jistý za předpokladu,že se v co nejkratší době přihlásí aspon 10 zajemců,takže šupky dupky ať už jste tady.:-)Jinak není problém termín samozřejmě změnit,nebo sraz uskutečnit kdykoliv v týdnu ve všední den.Penízky zatím vybírat nebudu,dokud se nepřihlásí předběžně aspoň těch deset potencionálních zájemců.

Michaela

Na vedomi davam, ze se srazu nezucastnim, prze : Nejspis budu na ceste do CR z Jemenu . Za dalsi, a to se obavam, ze nejsem sama, cena je vysoka, vzdalenost velika, veprove nemusim. Takze i kdyz se sraz posune, nebudu. Ale jiste je mozne udelat nejaky obyc sraz zase v cajovne, prezentace bude od Vladky z Filipin, Mileny z Barmy, moje z Jemenu.
Rozhodne si sraz vsichni uzijte vcetne toho tureckeho a ja se budu tesit na vyliceni zazitku priste.

laky
Michaela:

Nemám nic proti tomu,aby každý projevil „SVUJ“názor,ale mám pocit,že poslední tvé příspěvky jsou spíše nějakou metodou,jak některým znechutit zajímavý,trochu netradiční výlet za poznáním.Možná by neuškodilo mluvit jen za sebe a nesnažit se mluvit za ostatní.Myslím si že vnést do našich srazů trochu kultury a jiného dění,než jen promítání není od věci a každý má v tomhle světě tu velikou svobodu,že se může,pokud to umí,rozhodnout sám nezávisle na názoru ostatních,jestli ho např.z Moravského Slovácka zajímá jen víno,nebo třeba i kultura s tímto krajem spojená.Jinak co se týká peněz,tak každý kdo snad kdy měl co do činění s jakoukoliv takovou činností,tak ví že dneska jenom kapela hraje za 10000 kč a více.Takže to jen pro určitý náhled na věc.Takže mějte se krásně a pokud by někdo opravdu chtěl zažít něco pro něj netradičního,tak pište a přispívejte a užívejte si společně setkání ať už „TAM či TADY,nebo JINDE“:-)).

Michaela

1. chybka se vloudila – od Vladky z FIJI !!!
2. cena je vysoka, vzdalenost velika, veprove nemusim A CIMBAL NESMIM !

Tak mi pratele, prominte ! 🙂

Michaela

Nikomu nic neznechucuju, pisu za sebe nehlede na to, ze jsou lide svepravni a delaji snad co sami chteji. Nenapadej me zbytecne. krome toho nejsem sama s tim nazorem, jen jsem to jedinna napsala. Ale spis jako omluvu, ze neprijdu . Vim ze je tam krasne a byt to v lete nebo pozdeji na jare, jela bych ale spojila s cestou treba na Slovensko jeste.
A naopak, libi se mi jak jsi to vsechno vymyslel a zorganizoval. Koncim v tehle diskuzi. Tys vymyslel srazy, ja ti s tim jen pomahala. Uz nebudu, je to tvoje. Ale nazory a myslenky si budu zverejnovat jak uznam za vhodne. Nepisu nic osocujiciho, nikoho nenapadam, je v nich usmev a pocity pouze moje. Takze me nenapominej, bud od te inteligence.
Papir na me nemas, s tim se smir!

laky
Michaela:

Nechci dále rozvíjet toto téma,jen jsem chtěl říct všem,že bych ocenil,když už se tu někdo,ať už já nebo kdokoliv jiný,snaží pro druhé něco připravit a věnuje tomu svůj čas,který by v případě nezájmu z vaší strany,mohl směřovat třeba někam jinam,aby tu bez obav sdělil svůj nazor,nebo jakoukoliv připomínku,aniž by se musel ohánět tím,že je to názor i dalších cestovatelů.Nikdo nejsme dokonalý a může nám nějaká drobnost utéct,a proto potřebujeme znát objektivně váš názor a společně vše poupravit tak,aby to bylo přijatelné pro co nejvíce zájemců.Každý názor nám pomůže na tu danou akci dostat ten správný pohled a není pak většinou problém vše poupravit.To co může být pro někoho daleko,může pro jiné být za rohem(nejsme všichni z Prahy),to co je pro někoho drahé,může pro jiného být zážitek za přijatelnou cenu a rozhodně si uvědomuju,že těžko můžu splnit tvrdému rockerovi sen v podobě výstoupení cimbálové muziky.Takže každý sraz berte jen jako nabídku,která se jistě po domluvě nás všech dá vždy alespoň částečně poupravit,ale musím vědět od těch,co by se chtěli zůčastnit,jestli jim vše vyhovuje tak jak je,nebo se spolu pokusímě něco stím udělat,případně ten či onen sraz zrušíme a počkáme si až někdo přijde s něčím novým.Mějte se hezky a těším se na případné příspěvky,či setkání s vámi.

Jana
laky:

Ahoj Petře, možná to je dobrý nápad, ale můj názor je stejný jako Michaly. 2000 bych za to nedala, ne protože je to drahé, to nemůžu soudit, netuším kolik stojí cimbálovka ani nic ostatního, ale za své peníze si chci užít co nejvíc. To se raději za 1400 Kč podívám do Říma. Michaly komentář jsi mohl přejít bez zbytečného osočování. Pa. Jana

Marcela
Jana:

Jano, mohla by jsi mi prosim dat tipy na levne ubytovani v Rime? Za 1400 do Rima s dopravou i ubytkem by se me taky libilo.Diky.

Jana

To samozřejmě můžu. Student agency zpatečka za 1400, ubytko zdarma na couchsurfing
Co víc si přát.
Zdar všem nízkonákladovým cestovatelům:-)

Jana

jo..a Marcelo…zakoupeno ve slevomatu…takže tu cenu už zřejmě nenajdeš. Ale kdybych náhodou nejela, můžu ti jízdenky za dobrou cenu prodat. I kontakt na ubytko zadara ti přenechám. Měj se krásně. J.

Pavel (On Roads)

Nejprve jsem se nechtěl vyjadřovat; říkal jsem si, kdo cítí, že něco takového pro něj je, ať jede… Jsem si vědom, že Petr s Míšou jsou „zakladatelé srazové tradice“. Nicméně já jsem byl původním iniciátorem diskuze „baťůžkářem po čtyřicítce“ z níž se diskuze v rubrice Srazy odklonovala, proto bych ji rád navrátil do původního záměru. A ten jsem měl: poznat další stejně naladěné nízkorozpočtové cestovatele, kteří by se společně vydali na cesty. Opět uznávám, že v tom Petr postoupil z nás asi nejdál: byl na cestě v Banátu s Janou, byl/je(?) s Marcelou možná dál než na cestě… 🙂
Jsem si vědom, že všechno něco stojí. Mým cílem bylo najít lidi, kteří hledají „co nejvíc muziky, za co nejméně dolárků“ v oblasti cestování. Takto pojatá zabijačka je věc vskutku mastná fyzicky, finančně a přijde mi navíc hodně mastňácká. Prostě ne jako akce pro nízkorozpočtového cestovatele. Proto se jí já osobně vzdám, přestože mě mrzí vynechat příležitost se se všemi vidět! Víc se mi líbí třeba cesta celé skupiny „letenkářů“ na Island (včera jsem četl na webu akčníchletenek) – perfektní nízkorozpočtový sraz postavený na mimořádné akční letence, každý vše ve své režii; ten kdo něco zařizuje, tak jen jako vstřícnou službu ku prospěchu ostatním zdarma…
A co se termínu „mastného“ srazu týče: Koneckonců jsem asi tak 5% od konečného rozhodnutí v tu dobu odletět směr Vietnam s bandou, co jede Jana, takže tu stejně na 95% nebudu… Pojďme udělat sraz tam někde u teploučkého moře 🙂 Budeme se válet na pláži jako mastňácííííí… :))) Odlet 14.3. návrat 5.4., cena letenky přes Pelikan.cz je 12.654,-

laky
Pavel (On Roads):

Souhlasím,přesně takhle jsem si myslel,že funguje společnost lidí,kteří se rádi vidí a třeba ještě raději spolu někam cestují.Moje snaha zpestřit rok nějakými baťůžkářskými setkáními s kulturní vložkou,asi nebyl tou správnou cestou,jak se ukázalo,ale byl to jen pokus se dozvědět o tomto případném druhu setkání od vás něco více a posoudit vaše jednotlivé názory,či připomínky na dané téma a očekával jsem přesně takový způsob komunikace,jako to tu napsal Pavel.
Jinak co se týká Vietnamu,mám ho taky ve svém hledáčku a mít trochu více času a penízků,tak bych se určitě přidal.Bohužel mám toho na letošek už hodně a tak musím něco poodložit na později:-(
Jinak než se svámi tady pro dnešek rozloučím,tak oznamuju že sraz na moravě tímto ruším,protože čas běží,termíny se zaplnují a nikdo zatím nepotvrdil případnou účast,takže by se to asi příliš komplikovalo a koneckonců,morava je relativně za rohem,takže se tam můžeme sejít třeba někdy jindy.
A co se týká srazu na Kačkaru,tak Jardovi,Jirkovi,Dáši,Mackovi a případným dalším nově příchozím zájemcům oznamuju,že určitě platí a jen připomínám,že kdyby měl někdo zajímavou nabídku letenek tímto směrem,tak nám dejte tady vědět.
Díky a užívejte cest za poznáním.

Pavel (On Roads)
laky:

Ceny jsem dnes testoval a bylo tam něco za 4100,- od 15. do 29.6.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: