Zdravím
takže, jednoduše, toto léto, přesněji = červen – září, bych chtěla vycestovat do zahraničí. USA či klidně VB nebo tak podobně. Ovšem, jsem celkem zmatená, neboť absolutně netuším co a jak.
Tu slyším – jeď přes agenturu (no jo ale kde asi vezmu 40 000 když si je tam ani nevydělám?!) jinde – zařiď si to sama (no jo ale já s tím nemám zkušenost, takže to moc neklapne…)
Mimoto mám i celkem problém s tím, že já anglicky nějak extra neumím a proto tam taky chci… podle mě se jazyk nejlíp naučíš, když si v dané zemi… Kamarád, který nikdy anglicky nemluvil byl za trest (ano uznává divný trest) otcem vyslán na tři měsíce do VB za strýcem (který neuměl česky), kde pracoval někde jako číšník a byť neuměl ani ň, tak za ty 3 měsíce umí anglicky líp jak já ačkoliv z ní mám maturitu a měla jsem jí 4 roky…
Proto tedy bych se ráda zeptala, jestli někdo nevíte jak se nějak jednoduše a ne draze dostat do zahraničí(cca do 15 000 když už by to bylo to USA)? Nemusím si vydělat milióny, o to nejde, ani nepotřebuju práci zlatou, mě by i stačilo dělat třeba pokojskou či tak.
Děkuji za případné odpovědi
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
Díky za odpověď 🙂
Avšak nejsem si zcela jistá, kdo z nás dvou by měl být tím, jež vyhledá strom, ve Vašem případě bych byla poněkud kreativnější, (když tedy budu brát v potaz, že Vaše IQ je nejspíše velmi ***) a doporučila bych vám najít si vhodné střešní prostory (tj. /definuji přesně/ „podstřešní“ prostory) s pevnými trámy a nejlépe horolezecký provaz.
Příjemný den přeji
Díky za odpověď 🙂
Avšak nejsem si zcela jistá, kdo z nás dvou by měl být tím, jež vyhledá strom, ve Vašem případě bych byla poněkud kreativnější, (když tedy budu brát v potaz, že Vaše IQ je nejspíše velmi ***) a doporučila bych vám najít si vhodné střešní prostory (tj. /definuji přesně/ „podstřešní“ prostory) s pevnými trámy a nejlépe horolezecký provaz.
Příjemný den přeji
Napis to 10x! Jsi jasnym dukazem jake I D I O T Y nase skolstvi produkuje. Po 4 letech studia s maturitou by jsi mela umet vic nez nejaky pomocny cisnik. Trubko nemyta. PS. Ty asi musis byt oskliva. Brrr
Pardon,
absolutně nechápu, kde je problém?
Podle Vás, je problém, když někoho baví takováhle práce? Je to snad špatně? Podle Vás, člověk, který má maturitu musí ze zákona chtít pracovat někde v kanceláři?
Já prostě si nevěřím natolik, abych tam jela s tím, že budu mít skvělou práci a vydělávat miliony, chci prostě jen zdokonalit svůj jazyk a na tom, že budu někde 3 měsíce uklízet nevidím zcela nic špatného… a rozhodně si nemyslím, že by člověk s maturitou nemohl uklízet…PS: kdybych vážně byla i*diot, těžko budu studovat dvě vysoké a už vůbec ne práva…
A je to tady!!! Absolventka pravnicke fakulty v Plzni!!!
Jsi opravdu total kreten, když nechápeš rozdíl mezi studentkou a absolventkou VŠ.
Kamarád jel pracovat na stavbách v USA (na černo) dokonce po VŠE, naučil se lépe anglicky, něco vydělal a procestoval USA a pak už pracoval na dobře placených místech ve finančních společnostech. Jel tam s jiným kamarádem – čerstvě vystudovaným lékařem. Takových případů je mnoho, na tom není nic divného ty hloupý Honzo. Bylo to ale před krizí, kdy se tam práce sháněla snadno. Já jsem nízkonákladově cestoval po anglicky mluvících zemích a tím jsem si angličtinu velmi zlepšil, nějaké peníze jsem na to měl. Nejlepší je to bez společnosti jiných Čechů, aby člověk mluvil jen anglicky. Osobně ale práci na černo v USA nedoporučuju, protože když Tě chytnou, nedostaneš se asi 10 let do USA a možná i do některých jiných zemí.
(Pro „odborného poradce“ je třeba spíše statický provaz, aby tady nesmyslně neradil. Horolezecké lano je pružné a na oběšení tedy nevhodné, protože tlumí pády.)
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
Omlouvam se za preklep. STRUNA.
Zklamu Vás ale Masarykova Univerzita…(Mít ve všem pravdu je spolehlivý znak hlouposti)
Děkuji za odpověď. Na černo do USA jsem opravdu neměla v plánu jet… byť je můj dotaz v kolonce USA můj zájem je spíše o VB (ano, je to moje blbost, že jsem to dala zrovna sem) a o USA přemýšlím leda ve smyslu: camp leaders – work and travel ale zdá se mi, že mají poměrně vysoké poplatky ( 11 900 na začátku + 160 USD ambasádě, + 1500 USD v průběhu a to je cca 30 150 /v současnosti ale kurz se poměrně mění/ a to nepočítám cca 600 – 1080 USD za ubytování a cca 600 USD za jídlo – dle jejich kalkulací a jsme defakto na tom, co bych si tam teoreticky vydělala). A proto píšu sem, protože jsem předpokládala, že se najde někdo, kdo poradí.
S možností, že mi někdo řekne ať se oběsím, neboť se ptám se na něco, v čem si nejsem sebejistá, jsem vskutku nepočítala.
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
???
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
Jestli jste opravdu zapsaná v řádném denním studiu, tak ekonomicky přijatelnou variantou může být práce na letním táboře v USA. Vstupní investice je asi 10,000 Kč, letenku platí oni a výdělek je tak akorát na pokrytí nákladů, které během pobytu máte a následného cestování po USA. Vše je legální, cestujete na studentské vízum J-1.
Jestli jste na tom bídně s angličtinou, tak první léto bych asi volil variantu práce v provozním zázemí tábora a intenzivně se snažil pracovat na angličtině.
Další roky je pak možné jezdit dělat vedoucího k dětem, což je mnohem zajímavější než otročit někde v kuchyni a do budoucího života vám to dá neocenitelnou zkušenost práce s rozjívenými spratky ve věku 6-16 let:) Potkáš taky ale spoustu zajímavých lidí jak ze Států tak z Evropy/Austrálie/NZ a vytvoříš si kontakty, které se mohou do budoucna hodit.
Agentury které se tomu věnovaly byly CC USA a Camp America
Já jsem takhle jezdil během posledního ročníku gymplu a pak během VŠ každé léto (2. polovina 90. let) a vzpomínám jen v dobrém. Rád vám přes mail napíšu více, ale předesílám že je to zkušenost 15 let stará.
práce pokojské je sezonni a ted už je po sezoně, to tak spíš hledat na jaře. taky záleží jaký jazyk ses učila. pokud angličtinu, tak možná na maltu, podívat se jaké mají hotely, kontaktovat je, třeba poslat nějaký motivační dopis s žádostí o požadovanou práci. jinak normálně můžeš do londýna, tam si najít práci v baru, záleží jestli tě to uživí. možná bych na tvém místě nejdříve uvažovala o práci au-pairky, aspon bys měla do začátku zázemí a později, až se zorientuješ si můžeš najít byt, jinou práci, osamostatnit se.
nejdříve by sis ale měla udělat jasno ve svých požadavcích, co chceš dělat, jestli to je reálné a kam vůbec chceš. pak se hledá jednodušeji.
A pro vás pane:Slečna Vás tady celou dobu ubíjí komentáři. Určitě už jste si všiml, že nemáte šanci v této slovní přestřelce uspět. Vaše IQ na to nestačí, tak se uklidněte.
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
Rozumnější ustoupí. Smutná pravda. Na této pravdě se zakládá světovláda hlouposti.
http://www.campleaders.com/cz/programy/pomocny-personal/
Tady – stačí komunikativní úroveň, samozřejmě se počítá s tím, že budeš ze začátku trošku koukat – nikdo hned nerozumí, jde o zvyk. Časem se rozmluvíš, nic jiného ti ani nezbude. Nevyděláš si moc ale neproděláš. Pořádají různé informační meetingy – tak tam zajdi a zjisti si více. Osobně je to nejlepší.
Hodně zdaru přeji!
PS: Toho vulgárního člověka, co píše jeden nesmysl vedle druhého si nevšímejte, je totiž normální, že b lbci vidí pouze chyby druhých ale ne své vlastní.
Ahoj, četla jsem, že bys jela na 3 měsíce do VB. Koukni se na tyhle agentury: studentsjobs a job4sumer.
Obě agentury nabízejí brigády na léto v 4-5-ti * hotelích. Neplatí se žádný poplatky za zprostředkování. Agentury zprostředkují práci, letenku, ubytování i stravu a vůbec nic se neplatí. Jen při příletu se zaplatí 10 euro za pracovní vízum. Obě agentury jsou spolehlivé.
Pracovni vizum, do UK? Na co proboha? Jako obcan CR ktera je v EU zadna pracovni viza v Britanii nepotrebujete.
Tady je sbirka tak nechutnych lidi, ze si clovek az rika, co maji za mindrak ze je to nuti se takhle projevovat. Nejaka holka se slusne pta, jak se dostat nekam ven aby si vylepsila anglictinu a to je pro nektere ubozaky duvod do ni nechutne rejt. Osobne nechapu, co je na jejim dotaze tak popudliveho. Ono opravdu neni jednoduche se vyznat v tom, jak funguji agentury a kdyz anglicky moc nevladne, tak si sama asi sotva neco dopredu vymailuje nebo dokonce vytelefonuje v cizim jazyce. To, ze priznava, ze ani po ctyrech letech na skole anglicky moc neumi ji pricitam jen k dobru. Vubec se tomu totiz nedivim. Zpusob, jakym se u nas anglictina (a ne jen ona) uci je totiz absolutne k nicemu. Vetsina lidi z tech nasich skol, co se jazyku tyce, vyleze s minimalni schopnosti dany jazyk slusne pouzit. Neni to ale jen vina skoly, naprosta vetsina lidi totiz nechape, ze pokud chteji jazyk opravdu dobre poznat, musi v nem DENNE delat co nejvic, to jest v ceskych podminkach aspon sledovat angl.televizni kanaly, poslouchat angl. radio, cist anglicke knizky, snazit si neustale veci prekladat a pokud mozno si i najit soukromeho lektora, nejlepe rodileho mluvciho z nektere anglicky mluvici zeme. Takto na sobe musi clovek pracovat i v cizine, pokud tam jde proto, aby se jazyk naucil. Nejaka dvouhodinova lekce, i kdyby 2x tydne, plus vypracovany domaci ukol na slusne uchopeni jazyka rozhodne nestaci.
Ja osobne tehle slecne velice schvaluji jeji rozumny pristup k veci, kdyz chce jet delat cokoliv na co by stacila jeji soucasna uroven anglictiny a pritom se primo za chuze konecne poradne tuto rec ucila. Neni nic lepsiho. S Britanii je ale problem, ze v poslednich letech uz zacina byt alergicka na ruzne cizince a pristehovalce, kteri v podstate ubiraji praci, ktere ted moc neni, domacim. Nemuselo by byt zrovna snadne si praci najit a pokud bude, tak se rozhodne neda cekat, ze to bude prochazka ruzovym sadem. Imigrantu je uz v UK az hruza, lidi co hledaji praci taky, takze ledaskde se s lidma nejedna zrovna nejlip (vsak za branou ceka hafol dalsich). No ale pokud chce slecna jen na nejaky cas prijet a vyzkouset si to, tak proc ne. Vsecko je lepsi nez nedelat nic. Hodne stesti.
Zkus ten program camp leaders. Pokud si maturovala z Anglického jazyka tak musíš mít úroveň angličtiny min. B1 a to by mělo jít. Na pomocné práce určitě. Napiš některému z pořadatelů do zpráv a zeptej se. V tomto případě platí: lína huba = holé neštěstí.
Tohle cist je naprosta zabava. Kam se hrabe Svejk.Ctete lidi po sobe ty kraviny co jste porodily ? To je opravdu
dost smutne ikdyz zabavne. Po 45 letech v cizine jsem a
mluvim a pisi lepe nez vetsina z Vas.Po 4letech anglictiny
se nedomluvit je dost uspech.Na to by ta Eliska mela byt pysna. HRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUza!!!!!!!!!!!!!
Ano, já se nedomluvím… rozumím ale nedomluvím se. Mám totiž problém právě s mluvením, ne s porozuměním. Vzhledem k tomu, že sleduji poměrně často anglické filmy, seriály s anglickými titulky, tak mi rozumět moc problém nedělá.Mimoto čtu i anglické knihy (Stephen King). Ovšem nejsem rozmluvená, vím co říkají ale neumím odpovědět, respektive, ne rychle, trvá mi než správně složím větu dohromady a než si rozmyslím jestli je to dobře či ne =) proto říkám, že neumím anglicky.
Neumis anglicky a nikdy nebudes umet. Nikdo s tebou nechce konverzovat protoze jsi oskliva jak p rdel.
Napadlo tady někoho, že slečna se nejspíš slušně podceňuje? Protože pochybuji, že by dokázala složit maturitní zkoušku z angličtiny – státní – kdyby neuměla, jak se výše zmiňuje, ani trochu anglicky… Spíše si natolik nevěří a to, prosím, klobouk dolů. Pořád lepší, než, aby tady psala bůhví jak není dobrá a skvělá, protože to tu nikdo, kdo studoval jazyk tady v těchto českých podmínkách není.
Jinak doporučoval bych nějakou agenturu, každý na to sice nadává, ale poprvé to je podle mě nejlepší. Máš jistotu, že za tebou aspoň někdo je, i když to leckdy tak nevypadá.
Hodně zdaru.
Konecne rozumna rada. Na zacatek jedine pres agenturu. Zvlaste dobre jsou v UK. Najdou praci, zajisti pracovni povoleni, jazykove kurzy a to vsechno v rozmezi 100-400 GBP. Mohu doporucit.
Ahoj, jak tak koukám, tak jste se tu hádali o tvé angličtině – asi takhle ti to řeknu: já jsem odjížděla do UK s tím, že jsem měla úroveň C1, složené zkoušky, prostě pohoda, byla jsem nejvíc v klidu. Ale přijedu a ejhle! Prvních 14 dní jsem stejně věděla pomalu kulový co kdo říká, mluví slangem to za 1, a za 2 – mluví rychle a to tak rychle, že prostě já, jako někdo kdo je zvyklý slyšet angličtinu od vyučujícího nemám šanci rozumět. Časem se ale naučím porozumět – jsi totiž v anglickém prostředí kde tu angličtinu máš všude a ono ti ani nic jiného nezbude, když tam chceš poté nějakou chvíli žít.
Ve finále si myslím, že je naprosto jedno jakou úroveň angličtiny máš, pokud tam pojede někdo kdo má aspoň trochu základy, tak se tam taky rozmluví – jak se říká – nejlepší je hodit do vody a nechat plavat tak se to totiž nejlíp naučíš.
Doporučuji Student A. Jsem s nimi již potřetí a naprostá pohoda, čtu hodně kritiky na ně, ale mě se nic podobného nestalo. Všechno vždy bylo tak jak mělo. A to jsem nebyla jen v UK předtím jsem byla ve Španělsku a úplně poprvé jsem jela do USA (work and travel)
Tip měsíce: Mexiko
Olinalá: poklad na konci světa
Playa del Carmen
Kolonizační města a zběsilá pravidla mexického silničního provozu
Knižní tipy
Unikátní kultura a náboženství namibijských Himbů a Hererů
Olinalá: poklad na konci světa
Nové články
Bukurešť – pod ochranou Drákuly
ROZHOVOR: Víťa Dostál o Panamericaně, aneb z Aljašky do Ohňové země na kole
ROZHOVOR: S odvahou za dobrodružstvím
Vybavení na cesty
NEJLEPŠÍ TREKOVÉ BOTY A POHORY
Výběr testerů Světa outdooru
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.