DAVID GLADIŠ

DAVID GLADIŠ

Moje oblíbené cesty

Horami napříč středním Afghánistánem – hlavně toho, že jsem se tam nakonec (sám) odvážil.

Laosem v pyžamu. Prvosjezd (shodou okolností taky sám) horního toku Nam Ou v SV výběžku Laosu.

Rok a půl dlouhý pobyt v Thajsku, kdy jsem měl konečně čas podnikat výpravy (pěšky i na kanoi) do pralesa v opomíjených částech Thajska.

Saúdská Arábie, kde jsem s autem zapadl do písku i do bažin (!) a zažil nepříjemné zatčení vojáky při nudistickém koupání (nebylo to tak hrozné, jak to zní).

Srí Lanka, kam jsem vyrazil 5 dní po tsunami trochu pomáhat. Dost smutné.

Kongo ve službách české diplomacie. Jako tehdejší náměstek ministra zahraničí jsem měl možnost zažít inauguraci nového prezidenta Kabily a pak se s ním samostatně setkat. A odletět zapůjčenou prezidentskou helikoptérou 200 km za město, kde jsme zjistili, že nemá palivo na cestu zpět.

Na kole kolem dokola Česka a pak ještě napříč ze západu na východ. Adršpach je podle mě jedno z nejhezčích míst na světě.

Výborný byl taky Jemen, Bangladéš, Karakoram Highway, Tibet, Írán, Libye, Ghana, Burkina Faso, Kostarika, Nikaragua, Indonésie, Turecko, samozřejmě Indie (ta je nejlepší ze všeho) atd. atd..

Nezkoušejte to s každým!

Cestovatelské sny a plány

Surinam – kanoí na lodi panenským deštným pralesem.

Poslední údolí v JV Tibetu.

Další projekty

Ve volném čase v Česku (kde trávím v posledních letech asi 50% času) jsem založil portál HedvabnaStezka.cz, velehory.cz, Kluby cestovatelů v Praze a Brně (orientální restaurace s programem přednášek a výstav), KARDAMON KLUB, festival Expediční kamera, kurzy pro děti Poznej svět všemi smysly a Expediční fond.

Autor

„Hedvábná stezka – po zemi napříč Asií“ (průvodce/cestopis pro Freytag&Berndt, červen 2007)

články najdete zde

Na lyzich

Zkušenosti čtenářů

ivana beňová

dobrý den, ráda bych napsala přímo panu Gladišovi, ale zamotala jsem se a nevím už kde jsem jeho adresu četla. jde o to, že v jednom článku psal svou PROSBU o předání finanční pomoci mladému pánovi v Kirindě, jemuž Tsunami vzala rodinu. No a my se právě 25. ledna chystáme odletět na 7 neděl na Sri Lanku, takže jsme si mysleli, že bychom možná měli dost času z něj toto „nesplněné“ břímě sejmout a dokončit. Pokud tedy půjde tento e-mail předat, budu ráda. Děkuji předem za sdělení co a jak a posílám moc pozdravů a díky za prima „hedvábničku“!
ivana b.

David Gladiš
ivana beňová:

Mail mám david.gladis hedvabnastezka.cz, ale hned Vám ještě napíšu přímo.

Radka Burešová
David Gladiš:

Davide, my odlétáme na Srí Lanku zítra, ale to už je asi trochu pozdě….
Šťastnou cestu všem cestovatelům a hodně zážitků do r. 2008!!!!

Roman

Ahoj Davide, právě mi tu na autobusové zastávce vylepili tvoji fotografii v nadživotní velikosti (kampaň E15), tak se na tebe budu muset celý den dívat. :-)) Je to i s uvedením Hedvábné stezky a Karavanseráje, takže dobrá reklama pro tvé projekty, gratuluji! Je vidět, že jsi se dlouho pohyboval v reklamní branži. :-)) Roman.

Roman
Roman:

P.S.: Na tu zastávku vidím z kanceláře od stolu, takže ne že bych se chtěl „celý den“ dívat úmyslně. :-)))

DG
Roman:

Tak to je dobře, že jsem mohl přispět k zpříjemnění a zkrášlení Tvého pracovního prostředí 🙂
Já jsem se ještě na tom neviděl, tak doufám, že se moc neleknu

DG
DG:

jeste aby nekoho po precteni diskuse nenapadlo, ze delame reklamu na hedvabnou stezku nejakyma bilboardama – ty bilboardy jsou reklama na jeden denik; nafotili tak asi 10 lidi

petr burian

ahoj, možná netradiční prosba….nemohl bych přes tebe získat kontakt na jana holuba , který připravuje expedici do armenie a gruzie mapovat reky…diky petr burian, kurim u brna

renata

Je to cim dal lepsi!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: