Co zbylo po tsunami?

Co zbylo po tsunami?

Pár dní po tsunami jsem odjel na Srí Lanku pomoct sám i zprostředkováním pomoci jiných. Jednu věc jsem ale nestihl a ta mě tak trochu pronásleduje doteď. Mám proto na vás malou prosbu …

Bylo to v Kirindě, malé a dříve asi krásné vesnici na jihovýchodním pobřeží. Pomáhal jsem v malém táboře lidem, kteří přišli o domy, lodě a často i o víc. Rybářské rodiny obývaly narychlo postavené stany a snažili se vymyslet nějakou činnost, která by jim pomohla snáze se psychicky vyrovnat s katastrofou.

Jednou večer jsem dělal skupinové fotky celých rodin. Přišel za mnou chlapík, abych vyfotil i jej s jeho rodinou. Do té doby jsem myslel, že je sám. On ale na chvíli zmizel ve stanu a pak vyšel … s fotkami své ženy a dvou malých dětí, které mu tsunami zabila. To byla jeho rodina, se kterou chtěl vyfotit. Udělal jsem tedy nejtěžší fotku svého života.

tsunami a co zbylo

Jistě bylo podobných osudů na Srí Lance hodně, ale já jsem se v duchu zařekl, že musím pomoct právě tomuto muži. Nezůstalo mu nic – přišel o celou rodinu, dům, loď a všechny věci. Měl jen košili, kterou měl v osudný den na sobě. Fotky své ženy a dětí mu dala babička, aby mohl alespoň vzpomínat. Jenomže jsem z Kirindy musel ve zmateném spěchu odjet a pomoct jsem mu nestihl.

Prosba

Prosím, pokud někdo jede na Srí Lanku a byl by ochotný toho muže najít a předat mu ode mně finanční a materiální pomoc, byl bych za to velmi vděčný. Kirinda je krásné místo. Mohu taky uhradit veškeré náklady na pohyb a pobyt na Srí Lance související s plněním této „mise“. K nalezení toho muže mohu podat mnoho dalších informací a místních kontaktů, nemělo by to být moc těžké. Je jen potřeba někdo spolehlivý, kdo vše doručí přímo jemu.

Kontaktovat mě můžete na david.gladis (zavináč) hedvabnastezka.cz.

Díky moc!

David Gladiš

zřizovatel portálu HedvabnaStezka.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: