Co letos nabídl festival Kolem Světa

Co letos nabídl festival Kolem Světa

Ve dnech 28. a 29. listopadu 2015 se v Národním domě na Smíchově sešlo téměř 2 000 fanoušků cestování a outdooru, kteří shlédli přes 50 unikátních prezentací ze všech kontinentů. Tentokrát se kvalitní program festivalu rozšířil do čtyř přednáškových sálů a přibyl i jeden filmový sál, kde se promítaly filmy o domorodých lidech z cyklu festivalu NAIFF.

Se svými přednáškami o cestovatelských expedicích vystoupili nejenom mladí cestovatelé, kteří představili blízké i vzdálené destinace jako Arménii, Gruzii nebo Guineu či Súdán, ale i zkušení speakeři jako Dan Přibáň (žluté trabanty v Austrálii), Pavel Liška a Jan Révai (moto cestou necestou v Jižní Americe), Rudolf Švaříček (Bhútán), Ladislav Zibura (40 dní pěšky do Jeruzaléma) nebo Jan Homola Wohnout (JV Asie).

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Velkou perličkou na závěr sobotního dne byla však holandská herečka Manon Ossevoort, která projela napříč Afrikou a dostala se až na jižní pól. Celou cestu však absolvovala traktorem. Neuvěřitelné historky z cestování a tipy jak dosáhnout svých největších snů byly hlavní nosnou osou celé prezentace.

Velkým přínosem pro festival bylo i zavedení a otevření velkého společenského sálu v přízemí Národního domu, kde probíhaly ochutnávky exotických pokrmů z Afriky, Kazachstánu, Arménie, Indonésie, Thajska, Indie nebo Libanonu.

Součástí festivalu byl samozřejmě i cestovatelský veletrh, nabídka cestopisných knih a DVD nebo prodej rukodělných výrobků z různých částí světa.

Dalším bonusem festivalu byl doprovodný program jak formou exotických tanců, tak mnoha drobnými workshopy (fotografický, facepainting, malování henou, indické masáže, pletení copánků, atd.) v přilehlých salóncích.

A pokud jste to letos nestihli, můžete se těšit na jarní termín festivalu, a to 12. a 13. března 2016 opět v Praze v Národním domě na Smíchově. Více informací naleznete na webu  www.kolemsveta.cz.


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: