Člověk v tísni pomáhá Kambodžanům rozjet podnikání (VIDEO)

Člověk v tísni pomáhá Kambodžanům rozjet podnikání (VIDEO)

Pěstování zeleniny, prodej hub a podboubí, chov slepic nebo hus, ale i tkaní šál či otevření vesnického obchůdku. To všechno může chudým lidem v Kambodži změnit život. I když mají dobrý nápad a podnikatelský plán, často jim chybí peníze. Proto společnost Člověk v tísni také z peněz od české vlády podporuje nově vznikající i současné živnosti rodin z provincie Kampong Chhnang.

Podpora obživy je u nejchudších rodin důležitá. Peníze jim umožní rozjet malý podnik, prodávat své produkty na místních trzích.  Zdánlivě nepodstatné bohatství se pro rodinu může proměnit v poklad. Za vydělané peníze můžou děti například dostat kolo, a tak mohou dojet do vzdálené školy. Rodiče si můžou dovolit opravit střechu nebo studnu.

Podpořit chudé Kambodžany v hledání obživy můžete i vy díky kampani www.skutecnydarek.cz koupí certifikátu. Koupit můžete ovocné stromky, dvacet kuřat, krávu, šicí stroj, oslík s povozem nebo domácí bioplynárnu.

Nejširší nabídku průvodců a map Kambodži (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: